Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15.8 kg lambuka

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ficus tarafından paylaşıldı.

1. ficus

ficus Üye

Arkadaşlar yine sizlere geçen seneden bir paylaşım yapmak istiyorum,marinadan büyüğüm olan Kaya kaptan ile Adakule otelinin 55 metre açıklarında mercan a kateti yapıyorduk klasik 4 iğneli hırsızlı, çim çimli oltalarımızı denize saldık bir kaç mercan almıştıkki, teknenin etrafında sürekli daireler çizerek dolaşan 4-5 adet lambuka vardı bu yaklaşık 45 dakika kadar sürdü,ben hemen rapala falan atsamda oralı bile olmadılar, aklımıza yakınlarda dalmakta olan adnan arkadaşımız geldi belki suyun dışındadır telf nu duyar diye onu aradık o da o sırada botun da imiş durumu anlattık 5 dk içinde yanımıza geldi ve lambukaları gösterdik hemen daldı en yakınımızdaki neredeyse zıpkınla tekneden bile vurulacak mesafede olanı nişan aldı ve zıpkın demirinin suyun içinde gidişini ,çalkantıyı film gibi seyrettim,lambuka bildiğiniz gibi Akya gibi direnir sudan çıkarması oldukça zor oldu tam geliyor derken balık yine derinlere doğru yol alıyordu,sonunda pes etti tekneye aldığımızda kaya kaptanla gözlerimize inanamadık suda küçük gözüken balık dev gibiydi.Liman a geri döndüğümüzde burada tanıdığımız ve bu işi meslek olarak yapan birçok balıkçı arkadaş bu lambukanın belkide ege sularında yakalanan en büyük lambuka olduğunu söylediler(onların yalancısıyım) hemen aynı anda onlar hemen temizlediler mangallar yakıldı ve yaklaşık 12-13 kadar insan sofraya oturduk, açıkcası ilk defa yiyecektim şunu söylemem lazım hiç sevmedim inanılmaz kötü bir tadı var kendinden limonlu bence sakın para verip alıp yemeyin:)
    Tüm arkadaşlara bol balıklı ve sağlıklı günler diliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Vurması yemesi değilde olta ile yakalanması oldukça keyifli olan bir balıktır diye düşünüyorum.
    Paylaşım için teşekkürler güzel balık.
    Bide olta ile yakalandığı zaman balığı salabilmek gibi bir lüksümüz var ne güzel.

4. olmeca

olmeca Üye

Kesinlikle katıılııyorum!!!

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrik ederim,güzel bir trofe ve zıpkın avı da yapan biri olarak bu avın verdiği keyifi azçok tahmin edebiliyorum.
    Türlerin korunmasında iri bireylerin avlanmamasından ziyade bireylerin en az bir kere üremesi daha önceliklidir..Bu balık populasyonun devamı için görevini fazlasıyla yaptığından çoktan avlanabilir boya gelmiş.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel görüntüler yakalamışsınız. Balıkta güzel bir trofe :)

Tebrikler.

7. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Keyifli bir gün olmuş tebrik ederim. Adnan arkadaşımı da kutlarım. Adnan'ın çenesi kırıkken vurduğu başka bir lambuka hikayesi var karşılaşırsanız sorun anlatsın sanırım o da 13.5 kg. gelmişti. Yenmesi konusunda sizlere katılmıyorum. Lambukanın 7 kg.lığını aynı yöntemle bizde yakaladık. Lambuka kanlı bir balık solungaçlarını kesip baş aşağı koyarak kanının sızmasını beklemek lazım. Sonra derisini güzelce yüzüp bel kemiğinde kalan pıhtılaşmış kanıda almak gerekiyor. İster fileto ister dilim olarak kesip iyice yıkadıktan sonra kanının tamamı ile bittiğini görmek gerekiyor. Zeytinyağı sürerek mangalı nefis oluyor. Bence birde böyle deneyin. Her zaman rasgelsin..

8. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Çok güzel bir av olmuş. Bu büyüklükle bir balığı zıpkınla vurmanın ayrı bir heyecanı olmuştur. Adnan abinin devamlı böyle güzel avları olmuştur. Tebrik ederim.

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Maşallah çok güzel balıkmış. Merakına yenik düşüp menzile girmiş. Böyle hızlı balığı vurmakta zaptetmekte ustalık ister. Hep rastgelsin.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Lambukanın bu kadar büyüğünü daha önce hiç görmemiştim, sualtını bilenler için özenilecek bir av. Tebrik ederim herzaman rastgelsin.:)

Sevgili saaar5 aramıza hoşgeldin. İmza ayarlarını bir ara yaparsan isminide öğrenmiş oluruz. ;)

Ayrıca bu aramıza katıldığından beri ikinci mesajın ve pek yapıcı biri olduğunu düşünmüyorum. İstersen biraz siteyi gez ve tanımaya çalış derim ben.

11. ficus

ficus Üye

tarif için teşekkürler,adnan sizden de bahsediyordu ama tanışmak nasip olmadı işallah denk geliriz,çenesi kırık iken daldığını biliyorum adnan bu:confused:,bu pazarda g.çamlıdan dönerken ada banko da yine dalıyordu. selamlar