Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Hp Mariner 2 zamanlı uzun şaft ve 4.55 Bursa işi Fiber teknem.

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında selçuközşener tarafından paylaşıldı.

1. selçuközşener

selçuközşener Üye

Nede güzel oluyor güneş doğarken denizde yol almak. Uzun yıllardır isteyipte yapamadığım bir özlemim. İş yoğunluğu, zaman bulamamak vs...
    15 günlük izinimi, hergün sabah akşam balığa çıkarak keyifle tamamladım. İstediğim balıkları tutamasamda yinede yeni aldığım (hayatımda ilk kez tekne sahibi oldum) tekne ve motorumla bolca vakit geçirip tecrübe edinmeye çalıştım.
    Aşağıdaki videonun sonunda "bu sizede yeterde artar" lafı çok yakın iki dostum için söyledim. Sakın olaki burada seyreden dostlarım şımarıklık yaptığımı sanmasın.

YouTube - ‪15 hp fena gidiyor yav.‬‏

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Temmuz 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. selçuközşener

selçuközşener Üye

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

HAyırlı olsun, darısı bizlerin başına...

5. selçuközşener

selçuközşener Üye

Teşekkür ederim Birol. İnşaallah isteklerin gerçekleşir. Ben gözümü karartıp aldım vallahi :)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Hayırlı olsun selçuk abi, tekne sahibi olduysan artık bol bol balık raporlarıda görücez demektir senden:) Çünkü her fırsatta o tekne seni denize, balığa, doğanın içine çekecek, Selamlar....:)

7. selçuközşener

selçuközşener Üye

Teşekkür ederim.
    Oktaycım, ben çok ecemiyim. Ama elimden geldiğince teknenin hakkını vermeye çalışıcam. Çok fazla vaktim yok ama zaman yaratmaya çaba göstericem.
    Fakat bir sorunum var. Tekne Gemlikte, İst. getiricem ama tekne barınağı ihtiyacım var. güvenilir (motorunu üzerinde bırakıp rahat uyuyacağım) bir tekne barınağı arıyorum. Yer olarak Pendik, Bostancı arası olabilir.
    Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

8. selçuk

selçuk Aktif Üye

Adaşım hayırlı uğurlu olsun.Bol balıklı avlar dilerim.Bu arada arkadaşlarımda merak etmişlerdir benim gibi :p motor ve teknenin fiyatı ne kadar acaba :)

9. selçuközşener

selçuközşener Üye

Teşekkür ederim.
    İstanbulda 1 ay boyunca tekne ve motor aradım. Fakat tam istediğimi bulamadım.
    Gemlik Kumsazda kayınpederim oturmakta. Ona bir hafta sonu ziyaretinde bu durumdan bahsedince Kurşunluda marina var oraya bak dedi. Marinanın kapısındaki olta satan muhtereme sorduğumda Tekne alım satımıda yaptığını öğrendim. Yani devamlı orda olduğu için satıcak olanlar bu muhtereme söylüyor muhteremde üzerine karını koyup satıyormuş. 3-5 tekne gösterdi beğenmedim. Çok büyüklerdi. En sonunda 4.55 lik 15 hp Mariner marka 2005 model olan bu tekneye içim ısındı. 4500 tl den aşağı vermiyor sahibi dedi. Bence ucuzdu. Motor ve tekne 2005 model ve çok temiz durumda. Alan arkadaş sıfır almış faturaları var. 4 depo yakmış yakmamış. İşlerinden dolayı yazlığada gelemez olmuş. Tekne 3 yıldır suda kalmış bakan yok. Altından 5 çuval midye çıktı :) Uzun lafın kısası sahibine ulaştık telefonda bana 3500 son olur dedi. Aracı olan vatandaşta şok oldu :) komisyon olarak 1000 tl fazla söylemiş meğerki. Hemen kendisini çağırıp kaporasını verip aldım. Tekne Motorundan hiç anlamam, yanıma işi iyi bilen motorcu ustasıyla gittim. Hemen bunu al dedi. Bende aldım. 200 tl bakım yaptırdım. Malum 3 yıl yatmış. Garantiye almak için çokta güzel bir bakım yaptırdım. Bende 15 gün içinde 2 depo bitirdim. Çok memnunum. Sıfırı nette 4000 tl civarı. Tekne Bursa yapımı çok sağlam bir tekne. Oldukça oturaklı.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İyi günlerde kullan Selçuk
    Elinin altında bir tekne olması kadar güzel bir şey yok aslında ama dertleri de cabası.
    İşte bunlardan biri de barınak.
    Gözünü arkada bırakmayacak barınak işi bana pek mümkünmüş gibi gelmiyor ne yazık ki. :(
    Keşke olsa ama bizde bu işler keşler, ayyaşlar elinde. Belediyenin el atması gereken bir konu bu barınak işi ama bizim devlet denizi sevmiyor ki... :(
    Bir diğeri de tekneyi kayda sokmak. Eğer henüz yapmadıysan ve de yapacaksan ADF nin sitesine iyice bakarak yap.

11. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Hayırlı olsun Selçuk bey,keyifli avlarda kullanın..:)