Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Mart 2014 Levrek avı. (Trofe içerir).

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tuna55 tarafından paylaşıldı.

1. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Cumartesi 03:30 da av arkadaşlarımla buluşup avlağa doğru yola çıktık, yolda durup çorba molası verdikten sonra avlağa varışımız, oltaları hazırlayıp su ile buluşturmamız 05:30'u buldu. Hava levrek için ideal, içimdende uzun süre sonra bugün balık alacağız diyorum. Sezon için hazırlıklarım tam, yeni edindiğim sahteleri denemek içinde sabırsızlanıyorum. Atışlara başlıyoruz 15 dakika geçmiyor av arkadaşım Ekrem(forumdan değil) abim kepçe diye sesleniyor yanına koşuyorum ve balığı kepçeliyoruz. Balık 2.250 gram geliyor(Üst resim soldaki balık). Neşeler yerine geliyor tabiki. O bölgede 1 saat daha kaldıktan sonra başka vuruş alamadığımız için yer değişikliği yapıyoruz yeni yerimizdede atışlara devam ediyoruz 1 saat geçmeden sağdaki yakışıklı oltamı ziyaret ediyor onuda kepçeliyoruz tartım sonucu 1750 gram geliyor. Bu bölgede ciddi şekilde takip alıyoruz ama nafile. Bir süre sonra başka bir avlağa geçiyoruz yarım saat kadar sonra ekipten Maytere (forumdan değil) abimin oltasına sağlam bir balık vuruyor ve sahte ile birlikte kayıplara karışıp gidiyor. Sonrasında 3 saat kadar yemek ve istirahat molası veriyoruz. İstirahat sonrası belirli avlaklarda denemeler yaparak dönüşe geçiyoruz. Denemeyi düşündüğümüz son avlakta saat 17:00 civarında atışlara başlıyoruz. 5. veya 6. atışımda sahtem birden bire duruyor o an kayaya takıldığını düşünüyorum sonrasında kalama ötmeye başlıyor. Balık hiç durmaksızın açığa yol alıyor misinamda 70 metreden sonra ek var ve bu bende tedirginlik yaratıyor. Kalamayı sıkıyorum ve balık yavaş yavaş yorulmaya başlıyor, mücadeleye başlayalı 6-7 dakika oluyor ve paşa kendini anca gösteriyor. Doğruyu söylemek gerekirse böylesini ilk defa canlı bir şekilde görüyorum, muhteşem bir görüntü. Zorluklarla balığı kepçeleyip dışarıya alıyoruz. Ekip içerisinde şaşkınlık ve mutluluk birbirine karışmış durumda. Balığın ağırlığı üzerine tahminler yürütülüyor ve dönüş yolunda bir kasap dükkanına uğrayıp tartımını yapıyoruz 4800gram geliyor. Bu tosuncuk önceki rekorumu (3200gram) %50 farkla egale ediyor. Bu güzel anımı sizlerle paylaşmak istedim, hatalarım olduysa affola. Bu işe gönlünü vermiş tüm arakadaşlarımın ve abileriminde bu özel anı yaşamasını dilerim. Sağlıcakla kalın.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Tebrikler.Çok güzel bir av ve çok güzel balıklar.Birazcıkta bu tarafa yollarsanız bizde tutarsak sevinirim.Sağlıcakla kalın.

4. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Harika bir av olmuş tebrik ederim daha iyileri bize nasip olsun :D her daim rastgelsin

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Harika bir av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tuna Bey tebrik ederim, rüya gibi bir av olmuş :) Ekipman ve sahte bilgisi de verirseniz çok seviniriz. Her zaman en güzelleri rastgelsin...

7. L!nKwow

L!nKwow Üye

Keyifli bir rapor ve trofe daha ne olsun avlarınız daim olsun rast gelsin :)

8. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Teşekkürler Erdal bey, daha güzelleri size denk gelsin.

9. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Teşekkürler, sizede her daim güzelleri rastgelsin.

10. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrikler maşallah !!! :)

11. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Teşekkürler Şeref ağabey, sizede her zaman daha güzelleri rast gelsin.