Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 Mayıs 2012 Melek (Deve, Ay) balığı avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında keyfmustafa tarafından paylaşıldı.

1. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

15 Mayıs 2012 günü sırtı çekmek için saat 03:30 gibi kalkıp benzin ve diğer hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saat 04:15 gibi suya girdik. Avlak bölgesine geldiğimizde saat 04:30' u gösteriyordu. Ölü gagalı sardalya ile başladığım sırtı esnasında herhangi bir hareket olmayınca son zamanlarda sahte ile deneme yapma için bahane arar olmuştum. Hemen çantadan garantici adını verdiğim
    Daiwa Salt Pro Minnow' un LASER SARDINE modelini takıp denemeye başlıyorum. Bu ara beraber gittiğim arkadaşım bir vuruş alıyor balık suyun üstüne zıplayınca anlaşılıyor lüfer olduğu ancak iğneden kurtulmayı başarıyor. Hemen arkasına çok sert bir vuruş ve mücadele başlıyor. Yaklaşık 10 dakika kadar süren mücadelede akya sandığım yakışıklı kendini göstermeye başlayınca daha önce hiç yakalama fırsatını bulamadığım deve balığı olduğunu farkedince heyecanım bir kat daha artıyor. Su üstüne gelen balığı kepçeleyip bota alıyoruz. Sahteyi öpüp suya geri bırakıyorum, makinanın telini kapatınca bir vuruş daha alıyorum. Partnerim Ali bana yardım için takımını sarmaya başladığında ben de aldım diyince işler değişiyor. Birbirimize yardım etmeden balığı bota almak sıkıntılı olduğundan onun sarmasını beklemek zorunda kalıyorum. Neyse ki kilo üstü bir akya olduğundan fazla bizi yormadan onun balığı önce bota alıyoruz. Bekleme esnasında ara sıra kaçmaya çalışan ikinci balığımda yavaşça çatladığını belli ederek su üstü yapıyor ve kepçede.
    Ölü balığa ısrarla devam eden Ali ikinci akyasını alıyor ben hala daiwa' da ısrarcı davranıyorum. Derken Ali bir kofana çekiyor. Tamam diyorum kofana sahaya çıktıysa hemen ölü balığa dönüyorum. Beklenen vuruşu bir türlü alamadım derken Ali bir kofana daha çekiyor. Saatler saat 08:30' u gösterirken yeter bugünlük dönelim artık diye konuşup tam yol verdiğim sırada bir vuruş alıyorum. Havyarını döken balık hız istiyor diyorum ve havalara sıçrayan kofana ile ben de güzel bir av yapmanın sevinciyle aynı kaderi paylaşıyorum. Kısa bir mücadelenin ardından kofanayı kepçeliyoruz ve avı sonlandırıyoruz.

Hatıra fotografımızı ihmal etmiyoruz.

Balıklar soldan sağa 2350, 2100, 5400, 5200, 2350, 2400, 1050 gr gelmiştir.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Bereketli bir av olmuş mustafa, av zevkini doyasıya yaşamışsınız, tebrikler herzaman rastgelsin.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Kısa zamanda çok verimli bir av olmuş.
    Limitleri de aşmışsın ama yine..

5. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

Teşekkür ederim. Mevsimsel olarak bölgemizin nimetlerinden çok şükür faydalanıyoruz.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Limitleri aşsanız da çok bereketli ve güzel bir av olmuş, tebrik ederim daha güzellerine rastgele detaylı rapor için teşekkürler:)

7. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

Şimdiye kadar yaşadığım en zevkli av desem yeridir. Gelişi akya tarzı olan deve balığı ilk önceleri trofe akya düşüncesi yaratmış olsa da gücü itibari ile aynı hazzı yaşattı saolsun. Daha iyi avlar sizlerin olsun.....

8. keyfmustafa

keyfmustafa Aktif Üye

Teşekkür ederim Selahattin, bir önceki raporumda yanlış anlaşılan konu da bu işte. Şeref abi limitleri aştığım konusunu tatlı dille yazmış. İtiraz etmedim. Haklı olabilirsiniz, limitleri aşmış olabilirim ama bir Vedat Abi bir Tahir Abi için limit konusu ağza alınmazken benim için her yorum yapanın "limiti aşmışsınız" yazması ayrımı açıkça göstermektedir.

Benim anlatmak istediğim konu bu tarz yaklaşımlardır. Bağcıyı döverseniz üzüm yiyemez hale gelirsiniz. Forumda son zamanlardaki paylaşımların azlığı vb. durumlar da bu tarz olaylardan kaynaklanmaktadır. Forum kullanıcılarının niyetini anlamış değilim bir türlü. Bilgi almak ve yaşanan avların hikayelerini duymak mı? Yoksa limit vb. gibi şeyleri bahane ederek insanların av paylaşmalarını engellemek mi?

Bir önceki konuda hiç av raporu yayınlamayan kullanıcının biri bilmediği halde limitlerden bahsetmeye çalışıp moral bozmaya çalışıyor.

9. kayabalıgı

kayabalıgı Yeni Üye

Maşallah ,çok bereketli bir av olmuş.belgesel kanallarında ,jig ile ay balıklarını benzerlerini yakaladıklarını görmüştüm.lezzeti nasıldır acaba yedinizmi,ayrıca kofanalar için hızınız yaklaşık kaç km ve ağırlık kullanıyormusunuz?tüm avlarınızın bereketli olmasını dilerim.saygılar.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Foruma bakarsan şuanda herhalde ustad bulunmayan tek forum bizimkisi :)
    Burada ana hedef samimiyet , kimseyi kırmadan , üzmeden fikir paylaşımı ve av raporları sunumu. Ben şahsen samimiyetine inanıyorum, eğer samimi olmasaydın bu balıkları ikiye üçe bölüp veya avcı sayısını artırıp da yayınlayabilirdin, ayrıca avlağının ne kadar verimli olduğunu ve herkesin belli doğru yöntemlerle tutabileceğini söylemez, egonu tatmin ederdin.. Ben dahil ava başlayıp daha ilk dakika ilk balıkta limiti doldurup avı sonlandıracak bi insan evladı yok zaten :) Olsa olsa limiti doldurup ava devam edilir sonradan tutulacak balıklar denize iade edilir falan..

Sana tavsiyem çok fazla insanların ne düşündüğünü takmamandır, herkesi memnun edecek bir rapor bulunmuyor, istenirse her raporda bir kusur illa ki bulunabilir.. Sen güzel paylaşımlarına devam et , çok güzel avlara imza atıyorsun , rastgele:)

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

Tebrikler mustafa . Maşallah avların oldukça verimli. BU arada ölü sardalye diye tanımladığın sahte hangisidir...