Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16.09.2012 Aliağa - Yediveren Avlağında,Mercan Geçidi...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sa®gozmehmet tarafından paylaşıldı.

1. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sevgili arkadaşlar hepinize merhaba;
    Uzun zaman oldu tekneden av yapmayalı.Hafta sonu hava da güzel olacağı için tekneden mercan avı yapmaya karar verdik.Özkan arkadaşımızın Aliağa'da ki EFEM35 teknesi pazar günü,beni,bacanağım Gökhan ve Hüseyin arkadaşımızı ağırlayacaktı.
    Cumartesi öğleden sonra Yemci Kemal abimizin dükkanında,av için gerekli hazırlıklar gözden geçirildi,gidilecek kerterizler tek tek itinayla seçildi.Sağolsun Kemal abimiz üzerine düşeni her zaman ki gibi yine yaptı.Sloganda on numaraydı hani '' Bozuk yemle balığa gidersen kahrolursun,Kemal'in yemi ile balığa gidersen mest olursun '' helalin var Kemal baba :D
    Pazar sabahı erkenden soluğu buluşma noktası Kemal abizin yerinde aldık.Kahvaltımızı yapıp,yakıt ve ye işlerini hallettikten sonra,soluğu Aliağa'da aldık.Tekneye tüm eşyalar yerleşti,marşa bastık.Pancarın sesini bile özlüyor insan :D 45 dakika yol gittikten sonra ilk avlakta çapasız denemeler yaptık.Her zaman balık yapan merada canlı yok.Oradan diğer avlak denendi,olmadı.Oradan başka bir yer daha derken saat 11:00 oldu.Özkan kardeşim Aliağa avlaklarını iyi bilen biri,-sıkıntı yok biz bugün mercan tutmadan dönmeyiz dediğinde açıkçası pek umudum yoktu.

Hava yatık ve herkes yer değiştiriyor deniz üzerinde,belli ki kimsede birşey yok.Kısa bir yolculuktan sonra daha önce meraya Yediveren adını verdikleri bir yere geldik.Yediveren denmesinin sebebi,bir avda ilk yedi oltadan değişik yedi balığın yakalanması...Derinlik 50-55 metre.Kerterizde işaretler tamam dendiğinde çapayı yolladım derinliklere...Sal biraz sal biraz araba park eder gibi yerimize yerleştik.Oltalar yemlendi hemen dibe ve anında KÜÜTT...Nerdesin sen yahu,aldım yukarıya öptüm sarı göz kenarlarından :D At çek,at çek...Mercanlar tam porsiyonluk olmuşlar maşallah...Bir ara öyle kaptırmışım ki kendimi tekne kamışı suya düştü.Makina gidiyor derinliklere:eek:Tam gözden kaybolacağı sırada,başka bir takım ile arkasından yetiştim,makinayı yakaladım yarı yolda...Derin bir oh çektim efsane makinam gidecekti az daha...Bu arada tekneler deniz üzerinde hala yer değiştiriyor.Biz mercan çekmeye doyamıyoruz :D Akşama kadar yerimizden kıpırdamadık,bir ara balık kesse de ara ara gelen mercanlar bizi yeteri kadar memnun etti..Bol muhabbet,dedikodu :D kahkaha,ustalık taslama yani ne ararsanız vardı avımızda...

Dönüş yolunda hepimiz bu avdan oldukça memnunduk,balıkları pay etmek bana düştü,ben de hak geçmeden balıkları pay ettim.
    İşte,hafta sonu bizim için çok güzel geçti,darısı siz değerli arkadaşlarımızın başına...
    Sevgiyle kalın,balıksız kalmayın...RASTGELE...

Yem : Sülünez
    Olta : Klasik hırsız 3 iğneli
    Hava : 2-4 Kuzeybatı
    Avlak : Yediveren - Aliağa
    Derinlik : 50-55 metre
    Misina : Spıder Ultracast 0,30 Fluoro Carbon
    İğne : Mustad 1251 C No:4 ( Orjinal Norway )

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Sevgili Mehmet, çok güzel bir av olmuş. Ekip güzel, yem güzel, mera da güzel olunca, alınan keyif bir başka oluyor.

Seni ve senin nezdinde tüm ekibi tebrik ederim.

4. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Çağatay abim teşekkürler ;
    Yaklaşan çipura avları öncesi arkadaşlar ile tekneden güzel bir av yaptık moral depoladık.İnşallah daha iyileri kıyı avlarında karşımıza çıkar.En güzel avlar seninle olsun...Selamlar.

5. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mehmet, dostlarla birlikte bol keyifli, verimli bir av olmuş. Slogan da güzelmiş.:) Afiyet olsun.

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Mehmet harika bir Mercan avı.Herşey çok çok güzel.Kutluyorum sizi ve başarılı avlarının devamını diliyorum.

7. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Sebahattin abim teşekkürler,daha keyifli avlar seninle olsun...Selamlar.

Sevgili Cahit abim çok teşekkürler.Avlarında bol şanslar abicim...Selamlar.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Ege'ye has balıkların yerlerini iyi biliyorsun.
    Çipura, sargoz, mercan... Üstüne bir de levrek :D
    Her zaman rastgelsin

9. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Şeref abim teşekkürler;
    Mırmırı es geçmişsin :D Çok boş dönmenin ama yılmadan devam edilen avların neticesinde bulunan yerler hepsi...Bu avlaklara herkes sahip olmak istiyor bu zamanda,fakat zor olanı kimse seçmiyor.Balık avının sadece balık tutmak olmadığını herkesin bilmesi gerekiyor...Daha iyi avlar seninle olsun abicim...Selamlar.