Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

16 Ocak İzmir Karaburun

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında scirlin tarafından paylaşıldı.

1. scirlin

scirlin Üye

Arkadaşlar ilk raporumu yazıyorum yanlışlarımı anlayışla karşılarsınız umuyorum.

niyetim gece 04.00 gibi kalkıp avlağa 05.00 civarı varmaktı e tabi haftanın yorgunluğu gecede geç yatınca sabah 05,30'da ancak kalkabildim. yalnız olduğumdan önemsemedim. avlak yerim karaburunu 10-15 km geçince bir köy var adını hatırlayamıyorum buranın yeni yapılmış bir iskelesi var hemen yanında da kırık kayalıklı bir sahil var ilk önce hava durgun olduğundan iskeledeki kayalıklardan bir şamandıralı 3 köstekli mustad iğneli 3 metrelik kıyı oltamla ve birde sıkma kurşun 3 köstekli dip oltamla aldığım mabunları bitirip rüzgar sertleşip sahili dövmeye başladığında yeni aldığım spin takımım; kamış Okuma salina seaspin 2,40 10-40 G MH, misina Asson 24 mm rapalam maxrap 13 cm 15 gr makinam karnak 50 0,35/250 ile devam etme kararı aldım kayalardan ilk oltama ufak bir isparoz denkgeldi aynen suya iade sonra dip oltama vuruşlar başladı bir iki derken bir ara vuruş kesildi sandım bir yokladım sanki yosuna takılmış iğnede bir miktarıyla kıyıya çekiyormuşum hissiyatı çekerkende fikrim değişiyor balıkmı acaba diye kıyıya aldığımda oltamın ucunda yarım kilonın üzerinde bir kikla bu balığı tanımadığımdan baştan sevinmiş olsamda ya yenmiyorsa! diye bir ara bırakmayı bile düşündüm arkasından biraz daha ufağı sonra biraz daha ufağı hadi hayırlısı dedim. en son bir isparoz aldım havada bozmuştu rüzgar çıkmış sahili dövüyordu. tam mabunları bitirdim sahile geçeyim diyordum ki bir yağmur sudan çıkmış balığa döndüm. yeni aldığım spin takımını kullanamadan arabada buldum kendimi. evin yolunu tuttum tam mordoğana girerken bir ara yağmur olmadığını farkedip uygun bir yerde at çek yapmaya karar verdim ama arabadan inince rüzgar ve üzerimin epey ıslanmış olması buna müsade etmedi.

umarım daha iyileri sizlere nasip olsun.

Not. Bu arada kikla balığı nasıl yapılır? önerisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürederim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BURCU

BURCU Burcu'nun Oltası

tebrik ederim.kiklanın yarın kilonun üstünde oldugunu söylemişsiniz,tercihim; kiklanın dersinin soulduktan sonra mısır unuyla kızartılmasından yana.afiyet olsun...

4. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Güzel bir gün olmuş Fuat.
    Daha bereketlilerine ;)

5. evren davut

evren davut Aktif Üye

tebrikler.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

aynı mera gece daha güzel verim verir bence. biz lapin deyip atıyoruz genelde o balığı. kikla yeşil değilde daha çok kahverengi üzeri noktalı oluyor etide o kadar tercih edilmiyor. milletin kayabalığı deyip attıklarınada ben kıyamıyorum mesela. yinede balık balıktır afiyet olsun :)

7. scirlin

scirlin Üye

teşekkürederim. daha önce hiç kikla yemedim. çoğu balığı bende mısır unuyla tercih ediyorum bu açıdan öneriniz sıcak geldi. Saolun.

saol Bahadır abi hiç tahmin etmediğim bir tür çıktı denizden ama yeni deneyimler beni hep heyecanlandırmıştır.

Saol Evren kardeş daha güzelleri sizlerin olsun...

8. scirlin

scirlin Üye

Evet kahverengi zaten fotoda ışık sorunundan öyle çıkmış. neyse bu gün güzel oldu yinede bir sonrakine gece gideceğim zaten aynı meraya, sabah suyunada yan taraftaki sahilde levrek var bu gün bi zıpkıncı bahsettiğim sahilde vurmuş birtane. teşekkürederim.

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Fuat abi:) İlk rapor çok güzel olmuş daha güzelleri de olacaktır. Mordoğan limandan da sabah 4 5 arası atcek denemeleri yapabilirsin. Bu saatler arası levrek oynakları olduğunu gördüm yazın gittiğimde..Bulabilirsen sardalyayı mutlaka kullan abi emin ol iş yapacaktır. Daha güzellerine rastgele:)

10. erols

erols Üye

Güzel bir gün geçirmişsiniz Fuat Bey, tebrikler! Daha nice bereketli avlar dileklerimle...

11. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler fuat ,,eehh artık sende bulaştın bu sevdaya hayırlısı olsun...
    o bölgeye tekrar gidersen karaburuna 10 km kala sanırım adı sanko evleri yoldan patikayla iniliyor..kıyı boyunca 2-3 mt yükseklik ama düzgün kayalık bölge var,,güzel sargoz yapıyordu....denemekde fayda var.....