Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

17.11.12 Dr.Zeki ile güzel bir av güncesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında avcihan tarafından paylaşıldı.

1. avcihan

avcihan Aktif Üye

İstanbul'a gidişim ve sonrasında başlayan vizeler yüzünden sadece bir gün gidebilmiştim balığa iki hafta boyunca, onda da boş dönmüştüm zaten.

Sular oldukça çekilmişti ve lüfer girmişti körfeze, levrek o yüzden dağılmıştır zaten diye teselli etmiştim kendimi. Forumdan da uzak kaldım biraz. Raporları görüpte içim içimi yemesin diye ama yine de arada göz ucuyla bakıyordum ve cuma günü girdiğimde bir mesaj geldiğini gördüm. Mesaj Dr. Zeki abimdendi ve müsait olursam bu hafta sonu birlikte at-çek yapmak istediğini belirtmişti. Daha önceden de niyetimiz vardı fakat nasip olmamıştı.

Hemen telefona sarılıp kendisini aradım ve sabah saat 5 civarı buluşma kararı aldık. Sabah 4:30 civari alarmın sesiyle birden fırladım yerimden ve hemen üzerimi giyindim sırt çantama tulum çizmemi, sahtelerimi vs. ihtiyaç duyabileceğim şeyleri koyduktan sonra çıktım evden. Zeki abimle buluştuk ve kendisinin aracı ile at-çek yapacağımız yere doğru yola çıktık. Vardığımızda kısa bir sohbetten sonra hemen sahtelerimizi suyla buluşturduk.

Hava daha karanlıktı ve at-çekten çok muhabbet ön plandaydı. Hava azıcık ağarınca Zeki abimin yanından biraz uzaklaşıp denize girerek devam ettim atışlara ve bir tane baklacı denk geldi, hemen de geri gönderildi. Sonrasında gelen bir kaç vuruşta ise balıkları taktıramadım ki yaptıkları sudan lüfer olduklarını tahmin ediyorum. Kısacası balık alamadık.

Gittiğimiz ilk noktada ve arabaya binerek başka bir yere geçtiğimizde saat 7:45 civarıydı. İkinci noktamız daha sessiz ve poyrazı karşıdan alıyordu.

Sığlık bir yerden atışlara başladık ama sular çok çekillmişti, daha derin bir yere geçtik.

Burada Zeki abim ilk atışında güzelce bir zargana yakaladı ve zargana misinaları azıcık dolaştırarak geldi kısa sürede sorun çözüldü. Aynı noktada biraz daha attıktan sonra benim umutlarım birazcık tükenmişti ki saat 8:30 civarıydı.

Biraz değişiklik olsun diye daha önce hiç atış yapmadığım yerlere takıldı gözüm. Denizin içinde dik dik kayaların oldugu bu yerden atış yapmaya cesaret edememiştim daha önce. Zeki abime ''Denemeden bilemeyiz'' diyerek yanından uzaklaştım. Oldukça uzağa yaptım atışımı WtD aksiyonu verdiğim sahte dalgalarla sörf yaparcasına geliyordu ki tam dik bir kayanın dibinde balık oltaya bindi ve günün sorusu soruldu o anda. Balığı kıyıya nasıl alıcaktım? Her yer kaya!

Tulum çizmemi de giymemiştim!.Bir yandan balığı zaptetmeye çalışırken bir yandan da kayaların üstünde hoplayıp zıplayarak balığın kayalardan geçebileceği bir yer aradım. Zorla balığı bir aralıktan geçirmeyi başarsam da dizlerime kadar girmiştim artık denize, balığı ayaklarımın dibine kadar getirdim ama tam tutarken iki karışlık suda yaptığı bir hareketle sahteden birden kurtuldu. Hemen bastırarak kayanın arasına sıkıştırdım, solungaçlarından tutarak denizden çıkardım ve hemen Zeki abinin yanında aldım soluğu. Hızlıca bir kaç fotoğraf çekindikten sonra çizmelerimizi giyip yine o zorlu parkura indik. Yaklaşık bir saat daha süren atçekten bir sonuç çıkmayınca saat 10:00'a gelirken avı sonlandırdık.

Dr.Zeki abime bu güzel gün, muhabbeti ve hediye ettiği sahte için çok teşekkür ediyorum.
    Hepinize rastgele.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

çok süper.
    işte balık heyecanı bu.
    tebrikler...
    çok güzel paşa.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Cihan
    Güzel bir buluşma, heyecanlı bir av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

5. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Cihan buluşmada avda güzel olmuş devamlarını dilerim.

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Levreğin ve güncen için tebrik ediyorum Sevgili Cihan.

7. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Merhaba Cihan;

Oldukça keyifli bir buluşma oldu. Paşa için tekrar tebrik ederim :) Ayvalıktan güzel haberlerini bekliyoruz .Fırsat oldukça yeniden denemeler yapmak dileğiyle ... selamlar

8. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Her ikinize de tebrikler sevgili Cihan.
    Herdaim rastgele...

9. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler sevgili Cihan,Güzel av olmuş,devamı gelir umarım. :)

10. avcihan

avcihan Aktif Üye

Yorumlarıyla beni onurlandıran bütün abilerime çok teşekkür ediyorum.

Zeki abi tekrar herşey için çok teşekkür ederim.Umarım en kısa zamanda tekrar görüşürüz.
    Hediye ettiğin sahtenin bugün kandırdıkları:[​IMG]
    Sınavlarım bu hafta bitiyor müsait olursanız bu hafta sonu yine beklerim :)

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler cihan, zorda olsa balığı almayı başarmışsın, Balıkçılık böyle bir sevda işte tebrik ederim.:)