Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

18.09.2010 Z.BURNU LÜFER

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ozi tarafından paylaşıldı.

1. ozi

ozi Aktif Üye

Cumartesi sabah 04.00 te uyandım. Perşembeden Lüfer haberini alınca uyku tutmadı. 06.15 gib açıldık zifir karanlık. Liman çıkışı hemen saldık takımları. Sanki bizi bekliyolarmış gibi. Ataköy marina taşlarına kadar dönerek gittik. Tekne ile dönüşler önemlidir. TakımdA yem o esnada aşağı doğru süzülür. Balık takipte ise yeme saldırmak için en iyi fırsatlarından birini yakalamıştır. Tabi takipte olan balık varsa.İlk balığı ben aldım. Çok süperdi. Sanki Sinarit. :D Ölle bi asıldı ki tüm organlar bir anda alarma geçti Yook organlarımın alarma geçtiği ilk olayda balık yemi ısırdı. Takımı geri azcık saldım. bir kıtırtı daha geldi yine saldım. Asılınca balık biraz çektimama 1-2 metre sonra bıraktı. Yemi biraz daha gezdirdim ve tahriş oldu die çektim ve gördümki son iğnenin hemen önünde yemi hamur haline getirmişti. Tazledik devam tabi. Yüzdür Allah yüzdür. Bir vuruş geldi ilk vuruşta daha tasmaladım.Üst damağına girdiğini bilmiyorum tabi. kurşunu içeri aldım 8-9 metre kala su üstü yaptı balık ki lüfer için kaçma şansının en yüksek olduğu anlardır.Bunu bildiğimden heyecan yaptım ama teknede buluştuğumuzda baktım ki üst damağa öyle bir girmişki pense ile zor çıkarttım.09.00 gibi İrfan Abim bi tane aldı. fotoda görürüsünüz kıyak bi lüferdi.10.00 gibi birdaha vuruş aldım. son 2 lüfer çok terbiyesizc bi hareket yaptı ve kustular tekneye. Hamsi ve çaça çıkarttılar. Balığın neden bu kadar nazlı olduğu anlaşılmıştı.Önünde yemi oldukça boldu. Zaten limandan çıktıktan hemen sonra ötmeye başlayan balık bulucu da bunu işaret ediyodu. Son balığı gene ben aldım. Günü 4 balıkla kapattık. 2 si bana 2 si İrfan Abiye. İrfan Abi nasıl tüketti bilmiyorum ama ben Lüferi ağlatmadım ve kullanma talimatlarına uygun olarak tükettim. Gerçi İRfan Abi Denizden olan hiç bir şeyi ağlatmaz.

Herkese RAsgele.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Eylül 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. echoes

echoes Aktif Üye

Zeytinburnunun gözünü seveyim.Biz daha Lüfer sezonuna başlamadan,sen açılışı yapmışsın.Bize biraz bırakta K.Çekmeceye doğru gelsinler :) Şaka bir kenara Gayet güzel balıklar.Tebrikler ozan kardeşim.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili Ozan,
    bende pazar günü den edima aynı noktalardan ama 1 saatlik bir gezinti yapmamıza rağmen dokunan olmadı...
    Tebrikler size,emeğinizin karşılığını almışsınız...

5. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Ozan tebrikler,
    Ancak bu balıkları ağlatmadığınız için ayrıca tebrik,aksi halde Lüfer çok asil balıktır bilirsin,yoksa çok ayıp olurdu :D
    selamlar.

6. haydibalıga

haydibalıga Aktif Üye

Ozan bey Tebrikler. Reisede çok selam.

Son günlerde İlginç şekilde Zeytinburnundan Lüfer ve Levrek haberleri gelmekte.

Tadında avlarınız olsun

7. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler harika lüferler ayrıca balığın ağlamaması ona daha bir tad vermiştir afiyet olsun

8. ozi

ozi Aktif Üye

Darısı başına Murat. Dün de çok balık varmış. BAlık taze yem arıyo. Küçük balıklar ortadan kaybolunca tutulan balık dahada artar. Arada yoklayın lüferi oralarda. Bilgine de selam söyle. RAsgele.

9. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

En çok "kullanma talimatlarına uygun"tüketilmesine takıldım.Ustalığı ve mizahı birleştiren güzel sunumun için teşekkür ederim.Rastgele.

10. ozi

ozi Aktif Üye

Teşekkürler Birol Abi.
    Cumartesi günü teknede hışırımız çıktı. Pazar gününü mecburen evde dinlenerek geçirdim. Dünde bayağı tutan olmuş aynı bölgede. Rasgele.

11. ozi

ozi Aktif Üye

Teşekkürler Sevgili Mustafa.
    Biz büyüklerimizden böyle gördük. Ağlatmayız. Lüferin asaletine yakışır bir uğurlama yaptım. RAsgele.