Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

+18 Dikkat!!! Öpüşme sahnesi içerir...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levreka tarafından paylaşıldı.

1. Levreka

Levreka Aktif Üye

Tüm dostlara selamlar.

İmzamda dediğim gibi, öptüm, öpüştük :):)

03.02.13 pazar sabahı saat 4-5 gibi plansız programsız evden çıktım. İşin gerçeği 1 haftadır İsak arkadaşımızla konuşuyoruz, hava ve deniz şartları uygun olursa birlikte çıkarız diye. En son cuma günü havanın yağmurlu olması sebebiyle bu buluşmayı önümüzdeki haftaya erteledik. Kısmet değilmiş... :(

Cumartesi gecesi bir arkadaşımın düğünü vardı. Ona katıldıktan sonra, baktım ev kalabalık, fırsatı değerlendirip kısa bir hazırlıktan sonra saati kurup yattım.

Uyandım, çıktım yola, vardım mekana...

Tam olarak saat kaçtı bilemiyorum ama ortam karanlıktı. Havada hiç rüzgar yok, neredeyse yaprak kıpırdamıyordu. Ben boşuna gittiğimi düşünüyordum ki, deniz kenarına indiğimde dalgaya ve köpüğe inanamadım. O kadar dingin havada bu kadar güzel dalga nasıl olur diye düşünürken bir taraftan da takımı hazırlayıp geçtim suyun kenarına. Acemilik işte, köpüğü görünce heyecandan pozisyonumu ayarlarken ilk dalga üzerimden geçti. Tepeden tırnağa ıslandım. Üzerimde su geçirmez ceket olmasa fare gibi kalacaktım. Fakat pantolon kumaş, paçalar hakgetire :( Yeni aldığım çizmelere güveniyordum ki, içi 2 şer litre suyla doldu :( Allah'tan hava güzeldi hepten donmadım...

Durum buyken, zaten daha önceden Levrek tutabilmiş biri değilim, keyfim kaçtı kaçacak. Neyse o kadar yol geldim üşüyene kadar takılırım diye başladım çalışmaya. Çok fazla sahte değiştirmeyi düşünmedim. Zira daha önceden okuduğum raporlarda, Uluç arkadaşımızın, raporunda Maxrap kullandığını ama aşırı dalgada sahtenin sörf yaptığıyla ilgili yorumundan sonra Daiwa shore line shiner ile değiştirdiğini ve rahat ettiğini biliyorum. Ben de direkt Daiwa shore liner (sarı turuncu olanı) ile başladım. Buluthan sağolsun ondan almıştım bunları :D Hangisini ne zaman ve hangi şartlarda kullanmam gerektiğini falan alırken konuşmuştuk. Daha sonra Buluthan'ın adını sıkça anıcam, zira balık benim sahteme yapıştı ama daha sonra mücadelede, Buluthan'la önceki muhabbetlerimizde geçen konular hep an be an aklıma geldi daha doğrusu canlı canlı yaşadım resmen...

Neyse, atçeklere devam ederken güneşte doğmuş, ortamın kızıllığı yavaş yavaş geçmeye başlamıştı. Bende, önceden aldığım tavsiye üzerine, sahte değiştirerek yine Daiwa'nın diğer modelini (mavimsi bir rengi var, tam adını unuttum, tournament'di sanırım) taktım. 5-6 atış derken, zınk dedi kaldı yerinde. Ben sahtenin takıldığını düşünerek, kamışı yukarı kaldırıp şöyle bir çekiştirdim. Öyle ki, sahteyi orada bırakacam diye içim cız ederken, öyle bir cızzzzzzzzlama duydum ki, kendi kendime, yok artık tamam sahtenin gitmesine içim cız etti ama bu kadar da değil dedim :D:D Tabi bunlar anlık birşeydi ve hemen kendimi topladım ve başladım sarmaya. Bir taraftan sarıyorum bir taraftan da Buluthan'ın balık yapıştığı zaman ne yapmam gerektiğiyle ilgili tavsiyelerini aklımın köşesinden orta yerlere çıkarmaya çalışıyorum. Zira ilk balığım ve kaçırmak istemiyorum...

Sakinleşmem mümkün değil ama yine de, heyecanımı dizlerime vererek (heyecan+ıslaklıktan dolayı titremesi arttı) soğuk kanlılığımı korumaya çalıştım.
    Ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama balığı gördüğümde yok abi bunu çıkaramam dedim. Tekrar kendimi topladım ve sakince ani hareketler yapmadan kamışla gerdirip gerdirip sardım misinayı. Derken iyice kıyıya gelen paşamı, dalgayla birlikte senkronize olarak hooooop sahile, kumlara indirdim.

O an Buluthan'ı aramak, teşekkür etmek geldi içimden ama sabahın köründe delimisin olm sen der diye tırstım açıkçası. :D:D
    Verdiği tavsiyeler ve paylaşımları çoook çok işime yaradı. Tekrar teşekkür ederim buradan...

Sonuç itibariyle, benim için heyecanı çok, anlatamayacağım müthiş bir gün yaşadım. İlk Levreğimi de alnından öptüm...

Boy: 56cm
    Kilo: 2.090gr
    Kamış: Shimano Catana CX Spin 14-40
    Makina: Shiman Exage 3000 SFC
    Misina: Powerpro mossred 0.13mm

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Hakan,
    Süper bir buluşma olmuş. Tebrikler.
    Herdaim keyifli avlarınız olsun. Paşa da tam öpülmelikmiş zaten;)
    Sevgi ve selamlarımla...

4. detay79

detay79 Yeni Üye

Tebrık ederım abı gercekten pasa mukemmel gorunuyor afıyet seker olsun.daha buyuklerıde gelır ınsallah. cerkezkoyde oturuyon galıba ben de saraylıyım ama ıst bulda kalıyorum.gecen haftada ben sultankoydeydım ama muthıs dalga vardı yanı hava alıp geldım. sızde o taraflaramı gıdıyorsunuz. bende levrek tutmak ıstıyorum ve sabırla beklıyorum... tekrardan tbrkler....

5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun ve avlarınız daim olsun..

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Paşaya gel. Ağızdan öpüşmeli levrek avı olmuş... :) Daha irileri daha çok gelsin rastgele.

7. sinoplu57

sinoplu57 Üye

Tebrikler gerçekten güzel balık,avınız hep bereketli geçsin.

8. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

çok güzel bir av olmuş. ufaklık da pek şeker Allah bağışlasın.

rastgele...

9. İsak

İsak Aktif Üye

Sevgili Hakan,

Çok ama çok tebrik ederim seni, sonunda paşayla tanışmışsın..

Umarım bende bir gün bu duyguyu yaşarım. O zaman paşayı alnından mı öperim yoksa french kiss mi yaparım göreceğiz :)

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hakan,
    Islanmalı levrek avına ben de aşinayım.
    Daha suya adım atar atmaz çizmemin içine dolan su ve tüm av boyunca vırç vırç sesine rağmen ava devam eden ama levreği de götüren ben..
    Aslında ıslanmak iyi yani.. :) (Dur ben bunu ilk avımda bir deneyeyim. :D)
    Yakaladığın levreğe yakışan güzelde bir rapor hazırlamışsın.
    Her zaman rastgelsin

11. murat48

murat48 Aktif Üye

Çok iyi bir tanışma partisi yaşamışsın. Hoş ortam soğuk ta olsa , buluşma gayet sıcak olmuş. Raporlarının devamının acil gelmesi dileklerimle, afiyet olsun.