Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19.05.2010 Turna Avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mustafa DEDEMLİ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mustafa DEDEMLİ

Mustafa DEDEMLİ Yeni Üye

Av Tarihi : 19.05.2010
    Avlakta Kalınan Süre :Toplam av süresi 6 saat.
    Kullanılan Yem :Çeşitli Turna kaşıkları,döner kaşıklar ve Maket balıklar.
    Kullanılan Ekipman :pelican london kamış okuma makine.
    Yakalanan Türler, Boyları, Ağırlıkları :45 ve 60 cm aralıklarında toplam 24 adet turna.
    1 hafta öncesinden yaptığımız plan suya düşünce Çarşamba gününü kendime ve aileme ayırmaya karar vermiştim.Salı akşamı saat 17 gibi Necdet abinin telefon edip yarın turnaya gidiyoruz demesiyle tekrar bir heyecan yaşadım ve hazırlıklarımı yapmaya başladım.Sabah saat 05.30 gibi buluşma yerimizde Necdet abi, Deha ve Mustafa ağabeylerle buluşup avlağımıza hareket ettik.Bu arada havanın kapalı olması biraz düşündürsede bu av hava şartları ne olursa olsun gerçekleşecek diyerek avlağımıza vardık.Çaylarımızı içtik ve biraz sohbetten sonra doğru suya.Balık vuruşları başladı ilk balık limitler dahilinde olmadığı için Mustafa abinin tuttuğu balık suya iade edildi.Saat 12 civarı kenara çıktık ve tabiki balık tava.Bu arada epey balık yakalanmıştı.Hangi kaşık nasıl iş yaptı derseniz.Genelde Dam ve Albanın düz beyaz olan kaşıkları iş yaptı.Ben döner kaşıkla öğleden sonra o kadar denememe rağmen bir tane balık aldım.Diğer balıklarımı dam ve Albanın düz beyazlarıyla aldım.Sabah suyunda 1 tane balık öğleden sonra 3 balık olmak üzere ben sadece 4 balıkda kaldım.Deha ve Necdet abi olmasaydı belki öğlen balık yiyemeyecektik.Aç kalacaktık valla iyiki varlardı. Saat 2 civarı tekrar suya çıktık.6-7 adette öğleden sonra tutuldu.Saat 17.00 gibi sudan çıktık.Çok keyifli bir av günü daha geride kalmıştı.Katılan Necdet,Deha ve Mustafa ağabeylerime çok teşekkür ederim.Çok güzel bir gün oldu bizler için.Şimdi de resimlere geçelim..

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ahmet10

ahmet10 Aktif Üye

Tebrikler çok güzel kareler.
    Benim hiç turna tecrübem yok ama sanırım bu balığın en güzel görüntüsü tava da olanı:D

4. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Sizi ve ekibinizi tebrik ederim Mustafa Bey. Keyifli ve bereketli bir av olmuş.
    Tavanın kokusu buralara kadar geldi. :)

5. Mustafa DEDEMLİ

Mustafa DEDEMLİ Yeni Üye

Teşekkür ederim arkadaşım.İnce ayrıntıyı yakalamışsınız.

Konuyu öğleden önce açmadım ki bana kızmayın diye.:)
    Teşekkür ederim.Sağolun.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Verimli ve güzel bir av günü olmuş.
    Afiyet olsun

7. arizonali

arizonali Üye

Mustafa bey

İç sularda motorlu tekneler ile avlanmanın yasak olduğunu biliyormusunuz?

Ayrıca geçen hafta göldeki tüm motorlu teknelere ceza kesildi. Umarım bilginiz vardır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM:Su Kalitesine İlişkin Planlama Esasları ve Yasaklar

İçme ve Kullanma Suyu Temin Edilen Kıtaiçi Yüzeysel Sularla İlgili Kirletme Yasakları

Madde 16 - (Değişik paragraf: 13/02/2008-26786 S.R.G. Yön/8.mad.) İçme ve kullanma suyu rezervuarları ve benzeri su kaynaklarının korunmasında, kaynağın ve havzasının özellikleri bilimsel çalışmalar ile değerlendirilerek, koruma alanlarının tanımı ve koruma esasları ile ilgili olarak her kaynak ve havzasına ilişkin özel hükümler getirilinceye kadar aşağıda verilen genel ilkeler ve koruma alanları geçerlidir. Özel hükümler Bakanlıkça veya Bakanlıkla koordineli olarak Valiliklerce, Büyükşehir Belediyelerine içme ve kullanma suyu temin edilen havzalarda Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüklerince yapılır/yaptırılır. Özel hükümlerin ilgili imar planlarında ve çevre düzeni planında aynen yer alması ve idare tarafından uygulanması esastır.

a) (Değişik bent: 13/02/2008-26786 S.R.G. Yön/8.mad.) Arıtılsa dahi içme ve kullanma suyu rezervuarına atıksuların deşarjına izin verilmez.

b) Her türlü katı atık ve artıklar bu tür su kaynaklarına atılamaz ve atılmasına izin verilemez.

c) Akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Yelkenli, kürekli veya akümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilebilir

8. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler güzel bir av olmuş afiyet olsun

9. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av günü olmuş, paylaşımınız için teşekkürler.
    Ben kayıkta motor göremedim :) Herhalde Mustafa Bey gerekli açıklamayı yapacaktır.

10. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Enfes avlar tebrikler.

Kaşık düz kaşık derken bildigimiz eski usul turna kaşıgı değilmi..

11. Mustafa DEDEMLİ

Mustafa DEDEMLİ Yeni Üye

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Yelkenli, kürekli veya akümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilebilir

Biz amatörleri ilgilendiren kısım bu madde.
    Kayık da motor vardı.Motorsuz zaten bu bölgede avlanmak zordur.Ceza kesildiğindende haberim var.Ceza işlemi Kıçdan takma motorlu teknelere uygulanıyor.İçten takma pancar motorlu teknelerde sorun yok.Zaten böyle bir sorun olsaydı hem tekneciler suya açılmazlar.Biz ceza işlemini bildiğimizden sabah tekneci arkadaşlara sorduk.Onlar belgelerinin olduğunu dıştan takma benzinli mototrlu teknelere yasak olduğunu bildirdiler.Bu yüzden avlanmamızda bir mahsur yoktu.
    İlginize ayrıca teşekkür ederim arkadaşım.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.