Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

19.05.2015-Boğaziçi'nin Lüfer-Sarıkanat ve Çinekopu

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,
Dün sabah büyük umutlarla yaptığımız yoklamadan elimiz boş dönünce tamam demiştim sanırım bu iş buraya kadar.
Günün yorgunluğunu 2-3 saat uyuyarak attıktan sonra av partnerimin akşam suyunu deneyelim demesiyle içimde tekrar bir kıpırtı oldu ve bu sefer mantar saplı savagear bushwhacker 2,43 kamışımı alarak yola çıktım. Gözlemlerim sonucu balık mantar saplı kamışlara daha çok vuruyordu :D

Meraya varıp 1-2 saat kaşık denedim. Sonuç yine sıfırdı. Bir de sahte balık deneyelim dedim ve şimdiye kadar balık almadığım 7 cm sahtemi takıp gönderdim suya. Daha 2 tur sarmadan balık yapıştı. Acaba kefal mi diye aklımdan geçirirken balık suyun üzerinde zıpladı. Lüfer olduğunu görünce gözler açıldı :)
Balığı önüme kadar getirip yavaşça havaladırıp kucakladım. 37 cm boyunda güzel bir lüfer kovamdaki yerini almıştı. Akşam suyunda birkaç balık daha alıp evin yolunu tuttuk.

Takımlar:
Savagear Bushwhacker 2,43 10-40
Shimano Vanquish 4000
7 ve 12 cm arası çeşitli sahte balıklar
WP_20150519_18_02_50_Pro.jpg

WP_20150520_14_00_05_Pro.jpg

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Rastgele Birol reis.
Seviyor bu balıklar seni vesselam :)
Surf işi kaşık sence ne zaman başlar dersin boğazda, biraz surf yapalım paslandık.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Sabah mı sadece, yoksa gün boyu yapıyor mu. Avrupa yakasından mı aldınız.
Ben Pazartesi merada sordum rapala atalım mı varmıydı sabah diye, alan olmadı dedikleri için hiç girismedim. İstavritle başladık olaya.

Son düzenleme: