Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19.10.2013 Uzun olta avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fatihh tarafından paylaşıldı.

1. fatihh

fatihh Üye

Herkeze merhabalar, yaklaşık 1.5 senedir deniz avlarına başlamış bulunmatayım. kıyı avları ile daha ilgiliyim fakat çok anlamasam da arkadaşlarımın tekne avlarına da ara ara katılmaktayım..

Bu av tamamen forumdan alınan bilgiler sayesinde hazırlanan takımlar, av raporlarında ki ince detaylar ve videolar sayesinde teorik öğrenimi tamamlayıp, eksikleri bilenlere danışıp, bugün de pratiğini mavi sahalarda yaparakdan tamamlanmış oldu

Herşey tam mı oldu derseniz, hayır olmadı :) yem kesmek için bıçağın keskin olması şartmış, düzgün bir nihale de şart,takımı sudan çekerken kurşunu ayrı bir kenara koymak da şart yoksa tüm takım çorba oluyormuş :) bunlar ne videolarda ne de av detaylarında bahsedilmekte..

Kısaca ilk dişli raporumdan bahsedeyim, (kıyıdan rapala ve yemli avlarım tabiki de oldu fakat rapor açacak kadar olmamıştı.)

Dün akşam anadolu yakasında bir kaç balıkcı gezip tam ümidimi kaybetmişken bulup aldığım 1 kg kadar zargana ile av icra edilmiştir. yem ne çok kötü ne de çok iyiydi..kg 35tl den alınmıştır.

gece 4.30 a kadar 3 adet tam set uzun olta hazırlayıp, hiç uyumadan sabah 8 de, tekne sahibi iş arkadaşım ile limanda buluştuk ve kahvaltımızı ettik, 3 gündür yağan yağmurlar sonrası teknenin içine dolan suyu boşaltıp limandan hemen ayrıldık.

Ben, tekne yol alırken bir yandan zargana fleto çıkarmaya başlamıştım, kümelenmiş tekneler limana çok yakın olduğundan limandan çıkar çıkmaz hemen uzun oltamıza yemi takıp suyla buluşturduk.

Olta kaptanımız Turan beyin kontrolünde, bende yaprak kesmeye devam ederken ilk dişlimizi tekneye aldık. bu ikimizinde uzun oltada ilk dişlisi olmuştu. daha önce ki denemelerimiz bilgi ve takım yetersizliğimizden sonuçsuz kalmıştı.

Artık takımlarımız forumda belirtildiği gibiydi, yem konusunda biraz daha çalışmamız lazım ama yine de formu fena olmuyordu.. En önemlisi de bu dişli için hırs ve azime sahiptik..

Bir süre sonra Turan bey 2 tane daha çekti ve 3 tane dişliiyi livara koymuştu. ben ise 1 tane dişliyi su üstü yapıp düşürmenin üzüntüsünü yaşıyordum. ha geldi ha gelecek derken birden olta ağırlaştı ve ilk lüferimi bu şekil de tekneye çekmiş oldum :)

bundan sonrası kaçan balık büyük olur misali, su üstü çırpınmasına izin vermesek de elimizde olmadan 5-6 tane balık kaçırdık. 5-6 kere yem kestirdik. toplamda da 13 adet kaba sarı ve lüferi livara göndermeyi başardık. av 09.00-13.00 saatlerinde yapılmıştır.

takım olarak;

3 sabit 1 gezer ve kaşıklı takım
    8 kulaç köstek
    175-200gr kurşun
    zargana yaprak ve tekgöz

Kaptanımız Turan beye de herşey için teşekkür eder güzel avlarının devamını dilerim..

Paylaşımcı Forumdaşlarımdan Allah razı olsun..

DAHA İYİLERİ SİZİN OLTANIZDA OLSUN!!

HERKEZE RASTGELE..

Fotolar,

Acemilikden kanca pantolona girince, pantalonu kesmek zorunda kaldık :(

30 saat uykusuzluk ve yorgunlukdan suratımın şekli değişmiş,kendimi tanıyamadım :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Çok güzel av olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Çok güzel av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

5. radopit

radopit Aktif Üye

Maşallah süper av olmuş ellerinize sağlık.

6. fatihh

fatihh Üye

Saolun varolun, evet o güzelliği bu hobiye gönül vermiş herkezin tatmasını canı gönülden isterim..

7. fatihh

fatihh Üye

Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin oltanızda olsun :)

8. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

İlk uzunolta denemesinde kazasız belasız başarıya ulaşmışsın Fatih, tebrik ederim :)

Kazasız diyorum çünkü, pantalona takılan iğne neyse ki, canını yakacak yere batmamış. Aksi durumda canın yanacak ve istemeden avı sonlandırıp hastane kapılarına dayanacaktın. Diğer avlarınıda bu konuya da dikkat etmen dileklerimle her zaman rast gelsin...

9. ceyhunemre

ceyhunemre Aktif Üye

Fatih bey bereketli ve guzel bir av olmus tebrikler.bu rda gcmis olsun breketli nice avlar dilerim

10. himm

himm Üye

tebrikler üstat. ayrıca detaylı anlatım için teşekkürler

11. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

tebrikler... çok güzel. keyifli olmuştur.