Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

19 Aralık avımız.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Can_Ordu tarafından paylaşıldı.

1. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Selamlar herkese.

Dün keyfe keder gezerken iskelede levreklerin arı oğulu gibi döndüğünü gördüm. Birden heyecan bastı ve koşar adım eve geldim (2km) :D.

Oltayı takımları alıp hemen iskeleye geri geldim. At çek sahte değiştir atçek tık yok. Sonra derin dalarlı bir sahte alıp tam sürü açığa giderken sahilden çektim ve sahtem sürünün arasına daldı. Daldığı gibi de bir tanesini kandırıp yakaladım ancak kalamam açık olduğundan balığı yukarı saramadım balık 800gram civarındaydı. Kalamayı sıkayım derken balık vınnnnnnnnn. Sinir oldum... Abime haber ettim aşırı levrek olduğunu ve yarın sabah gitmemiz gerektiğini söyledim.

Bu sabah 5te deniz kenarındaydık. Başladık saat 6 ya kadar pek hareket olmadı... 5.30 da abim bir tane ufak yakaladı saldı. Derken 5.55 gibi ben bir tane güzel yakaladım ve alıkoydum. Sonra 6.10 da bir tane ufaklık yakaladım ve saldım. Sonra balık kesildi. Derken saat 7'e doğru bir başladık 20 dakikada ben 4 tane abim bir tane aldı. Abim yanıma gelmek istemedi sıkışık oluruz diye ancak balık önümdeydi ve güzel at çek yaptık 6 balıkla eve döndük.

Dünün kaçan balığının zevkini bugün aldım.

Sağolsun bir arkadaşımız kalama ve balık çekme konusunda akıl verdi ve vuran balığın hiç birini kaçırmadım bugün. Kalamayı sonuna kadar sıkıp 2 tur açtım. Zaten drag gücü makinenin 3kg ister istemez büyük balıkta açılacak. 1-1.5 kiloluk balıklarda sorun olacağını sanmıyorum. ip misinam da 5kg ı kuruyken kaldırıyor sorun çıkartacağını sanmıyorum bir müddet bu ayarda avlanacağım. Balığı çekerken de hep heyecanıma yenilip oltayı dik tutup balığın ağzını su üstüne çıkarıyordum. Bugün onu yapmadım oltayı satha paralel tutup balığın tamamen su içinde kalmasını sağladım böylece ipteki tansiyon hiç düşmedi ve hiç boşluk olmadı. Takır takır aldım.

Müthiş keyif yaptım. Dilerim şöyle büyük bir balık gelir ilerde de keyfimiz artar. Ancak daha büyük balık için mera değiştirmeyi düşünüyoruz.

Bu bereketin altında havuz kaçkınları ihtimalleri var diye düşünüyorum.

T cetveli işe yarasın...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Aralık 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim adaş, gittikçe keyifleniyor avların maaşallah yeni takımla. Sahte seçimleriniz de gayet yerinde demekki Eminim çok yakındır açacağın trofe raporunun zamanı, bekliyoruz ;) Her zaman rastgelsin...

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Hey maşallah, kuzu gibiler. Allahım böyle bir avlak bizede nasip et.

5. tolgataca

tolgataca Üye

tebrik ederim çok güzel av olmuş.

6. pendikli_fb

pendikli_fb Aktif Üye

Tebrik Ederim.

7. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim Adaşım. Valla bugün takımın keyfini çıkarttım olta büküldü balık gezdi falan oldukça keyiflendim. İnşallah trofe konusunda yeni yerler deneyeceğiz... Bakalım hayırlısı. Daha iyilerine inşallah...

Teşekkür ederim. Dilerim sizide böyle güzel bir av yaşaarsınız. Ben hayatımda ilk defa bu kadar fazla levreği üst üstte yakaladım. Burdaki balıklardan bir tanesini bile ayda bir alınca yemlide seviniyorduk... Teknik çok önemliymiş demekki.

Teşekkürler Tolga Bey daha güzel avlar size nasip olsun.

Teşekkür ederim, sağolun.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebriker Can
    Güzel av olmuş

9. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

maşallah can şanslıymışsıın

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Maşallah güzel av olmuş Can :)

Tebrik ederim.

11. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Çok teşekkür ederim Şeref Bey. Gerçekten güzeldi benim için.

Şans kesinlikle öenmli. Ancak gözlem de çok önemli ne zaman iskeleye gitsem balık durumuna bakarım bu sefer tutturdum. :)

Teşekkür ederim. Dilerim daha iyilerini yakalarız. Herkese rastgele. :)

NOT: Geçtiğimiz avda abim hamsiyle(010) alırken ben kefal(010A) sahtesiyle alamamıştım oysaki çok benzerdiler... Sonra o sahteden bir tane daha alıp av yaptık ve başarılıydı. Sonra birini suda bıraktık. Ben de kefali biraz değiştirdim. Aralarındaki en büyük fark kırmızı gözdü. Bende ispirtolu kalemle kefalin gözünü kırmızıya boyadım ve tırnak cilasıyla sabitledim. Bugün hem hamsiyle hem kefal sahtesiyle balık aldık. Çok tecrübeli değilim ancak kırmızı göz bence etkili bir unsur.