Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

1983 senesinden bir balık faturamız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ahmet R. ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

yıl 1983 fotograf makinasının lüx olduğu zamanlardan ancak faturası hatıramız oldu ve tutuğumuz arkadaşımla orkinos 125 kg. hayırsız önlerinde çok güzel günlerimizdi 6 mt. tekneyi 1.5 saatte yakın dolaştırdı hayırsız ada çevresinde hatıralarda kaldı sevgili çetin kardeşimle birlikte o güzel günler keşke geri gelse o balıklı günler olsa ama nerde nasıl balıkları bitiririz diye uğraşıyoruz malesef,

Meskoder, winchester, fthdmr ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

bu orkinos ve lüfergillerin bitme noktasına gelmesine neden olan sadece bizim ülkemiz mi diğerleri de bitmesine sebe oldu mu acaba? Rusya 1985-1990 seneleri aralığında balık avı yasağı getirmiş.

4. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

bu arada amerika birleşik devletlerinde orkinos av sınırı 180 kg. Düşünün orayı.

5. enginson

enginson Daimi Üye

Maalesef abi eski bir balıkçı abimiz gırgırda çalışırken orkinos sürüsünü çevirdiğini neredeyse tekneyi batıracağını anlatmıştı. şimdi kendisi kızıyor gırgırlara, o zamanlar bu balık bitmez diye düşünüyorduk diyor şimdi palamutu lüferi mumla arıyoruz.

aslankıral ve osmançubuklu bunu beğendi.
  6. taklitsahte

taklitsahte Yeni Üye

geçen sene bahar ayında devasa orkinoslar gördüm izmir karaburunda, kıyıdan 250-300 m açıklarda.çocuklar yunus sanmış kuyruğundan orkinos olduğunu anladım.bizim buradaki balıkçılara telefon ettim yakalamaya gözü kesmedi elemanların

osmançubuklu bunu beğendi.
  7. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

s.a. sevgili engin balık bitti çünkü aç gözler bir türlü doyamadı doymayacak ta o yüzden vallahi billahi acımıyorum inş balık biterde denizi sömürenler açlıktan rezil olurlar..

osmançubuklu ve enginson bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

başka ülkeden gelenler görse boğazdaki katliyamı adamlar devlet nerede nasıl izin veriyor derler.

9. toga76

toga76 Yeni Üye

cihan bey; toplum olarak her konuda aç gözlü ve vurdum duymaz bir toplumuz düşündükleriniz ve yazdıklarınız tam da bizi bizleri anlatmakta. Ancak bu platformda izlediğim abilerim, kardeşlerim yasa ve kurallara uyma çabasındalar bu bile beni mutlu etmeye yetiyor çünkü üyesi olduğum bu tarz sitelerin ve düşüncelerin gelecekte bu ülke yönetiminde söz sahibi bireyler çıkaracağına eminim. Öncelikle bizler birey olarak kurallara uyar ve denetçisi olursak gelişmiş bir ülke oluruz bu benim felsefem.

10. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

Ahmet abi şu fotoğrafı görünce içim acıdı açıkcası. 30 yaşımın 25 i tuzlada geçti eskiler anlatır istavrit tutar gibi uskumru tutardık diye. Biz yeni yetmeler de hevesle dinlerdik halada keyifle dinliyorum adadaki dev mercanları, karagözleri, torikleri ama içim acıyor işte dev gırgırlar troller silip süpürmeseydı denizi de bizde hatta cocuklarımızda görebilseydi.

İlk okula başladıgım yıllarda şimdiki ido iskelesinin az berisindeki Atatürk büstünde gümüşler, kefaller , küflü zarganalar tutardık. Şimdi gümüş bile yok gidip yiğenime kıyıda tutturayım...

Ahmet R. ÖZDEMİR bunu beğendi.
  11. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

bizim körfez kanalında ne çok orkinos vardı 1991 yılllarında sonra envayi çeşit tekneler geldi süpürdü gitti buraları sonra ne oldu ne olacak sıfır temiz körfez balıksız körfez...

osmançubuklu ve Ahmet R. ÖZDEMİR bunu beğendi.