Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2-3 EKİM KARADENİZ LEVREKLERİ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bluefish34 tarafından paylaşıldı.

1. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Merhabalar herkese. Ekim ayının ilk günleri 3 günlük kısa tatil ayarlayıp memleketim olan Cide'ye gidebilmiştim. Yanımada kıyafetten çok sahteleri ve spin takımımı almayı da eksik etmemiştim. Cuma gecesi otobüse binip Cumartesi sabah vardığımda suyun bulanık dalgalarında kuzey yönlü kırılarak geldiğini görüp daha da heveslenmiştim levrek peşine düşmek için. İlk önce akşam suyuna Irmak ağzında şansımı deneyeyim dedim saat 18.00 gibi indim meraya başladım at-çeke o sahte bu sahte kaşık jig silikon ne var ne yok deniyorum ama nafile 4 saat sonra avımı sonlandırdım döndüm. Sabah suyuna başka meraya gitmek için telefonlaşıp alarmlar kuruldu ekip çalışması yapalım dedim birazda :D 06.00 da avlakta aldık soluğu hava daha aydınlanmamıştı. Oltalar hazırlandı sahteler takıldı at çek gene kaldığı yerden devam. Hava aydınlanmıştı artık saat 7 ye gelirken 10 metre yanımdaki arkadaşım Birol'un makineden çıkan kalama sesiyle bütün sessizlik bozulmuştu. Suyun üstünde çapırtılar tekrardan yol istemeler derken 5 dakika sonra teslim olmuştu. Gelen levrek 4 kiloluktu boyu posu yerindeydi... Resimleyemedim çünkü fotoğraf makinemi İstanbulda unutmuştum cep telefonumda yanımda yoktu.. :( Sonrasında başka balık alamadık sabah suyunda. Pazar Akşam suyuna tekrar gidelim diye ayrıldık. Öğlene doğru fırtına yağmur rüzgar derken öğleden sonra kesti ve nerde kalmıştık deyip başladık gene merada çalışmaya. Birol bi ara yanıma geldi ve aksiyon gösteriyorduk birbirimize derken benim oltaya o fena vuruş ve çırrrrrr sesii.. :harika: Dalgaların kırıldığı yerden uzaklaşıp kayaların altına kaçıcakmış misinayı sürttürmeye yer arıyor tabi kafayı bi oraya bi buraya geçirdim ve sonunda almıştım kenara.. Gelen 51 cm lik 1.900 kiloluk bi yakışıklıydı. Merada bu boylardan daha olacaktır diye devam ederken akşam ezanından sonra ikinci yakışıklıda vuruşunu yaptı. Oltayı alıcak sanki elimden nası mücadele ediyor gel diyorum gelmem diyo arada kalamayı açıyo falan. Neyseki onuda kıyıdaki kankisinin yanına koyurum. :D Gelen 54 cm lik 2.100 kiloluk bir yakışıklı...
    Pazartesi sabah suyuna tekrar gidelim diye ayrılıyoruz sabah 5 te buluşup arabayla meraya varıyoruz dalgalar daha da şiddetlenmiş beyaz köpükler bulanık su hava kapalı yağdı yağacak herşey çok güzeldi yani. ;) Kısmetimiz varsa tutarız deyip başlıyoruz at-çeke. Gün aydınlanıyor saat yediye gelirken aksiyon çalışmam birden kesildi ve tasmayı yapıştırdım. İlerde atlayan balık kalamayı açamasada bir sağa bir sola gezinmeye başlıyor biraz uğraştan sonra onuda kıyıya alıyorum. Bu gelen 44 cm 1.400 kiloluk bir levrekti. Sonrasında levrek yerine sarı kanatlar atlıyor 4 tanesini alıkoyurum derken birden kesiyor ve eve dönüyoruz. Otobüs biletimi akşam saatine almıştım ki akşam suyunada gidebileyim diye. Bu sefer üç kişi soluğu merada alıyoruz onlar arada dinleniyorlar oyalanıyor ben hiç durmadan çalışıyorum. Havada kararmaya başlamıştı ufaktan , dalgalar yakında kırılıyordu bu sefer atlarsa yakında atlar diyordum sahtem sudan çıkıyordu ki vuruş geldi kalamayı açarrken balığında orta irilikte olduğunu anladım ve kepçeee diye bağırdım bizimkilere onlar gelirken bir yandan boğuşuyordum. Kenara alsam mı kepçeyi beklesem mi derken kıyıda gözükmüşken kenara alayım bari dedim. 3 kilo üstü bir levrekti çakılların üstüne yatırıyordum ki tam, zamanlama hatamla dalga geri çekti benimde tutmamla gerginleşen misina balığın kafa darbesiyle sahteyi bana geri fırlatırcasına yollamasıyla son buldu. :( Kısmetimizde yokmuş ne yapalım.
    Telefonumun kamerası bozulduğu için pazartesi sabah suyunda ki avımı resimleyemedim. Herkese Rastgelsin.

Kullanılan kamış : Shimano catana cx 240
    Kullanılan makina: Catana 4000 fb
    Kullanılan misina: 0.28 powerline
    Kullanılan sahte : Daiwa saltiga williamson jig

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Ekim 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. thetim

thetim Yeni Üye

maşallahhhhh

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Tatil dediğin böyle olur erdem, Hergününü balıkla geçirmişsin,:) yaşadığın zevk daim olsun, Selamlar...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Erdem.
    Sen oraya niye gitmiştin?
    Tatile mi, balığa mı? :D
    Maşallah sabah akşam at çeke gitmiş kısmetlerini de almışsın.
    Verimli bir av ve çok güzel bir tatil olmuş.
    Her zaman rastgelsin

6. mberkay

mberkay Aktif Üye

Tebrikler...
    Tam hayalimdeki tatil :) Bi de sonuca bağlanınca güzel bi haftasonu olmuş.
    Rastgele

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah güzel balıklar almışsınız.

8. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

41 kere mi :D teşekkürlerr..

9. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Oktay, kısa tatil balıksız geçmedi çok şükür sana da daha güzelleri rastgelmesi dileğiyle, Selamlar... :)

10. bluefish34

bluefish34 Aktif Üye

Teşekkürler Şeref abi
    Tatilimde balık peşindeydim her zaman ki gibi.. :D
    Daha güzel tatiller ve balıklar sana da rastgelsin...

11. nautilus

nautilus Üye

Ne kadar güzel , bizede nasip olsun...tebrikler....