Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2.40 yada 2.70 arasındaki fark

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında vetburak35 tarafından paylaşıldı.

1. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Değerli balık sevdam ailesi ; shimano catana 240 13-30 (iki parçalı) yada shinamo alivio 2.70 10-30 ( iki parçalı) Avlanma alanım İzmir- Çeşme -Güzelbahçe tarafı.
    At-çek'te sahte balık kullanım amaçlı uzak aatış yapabilmek için düşünüyorum. İkisinin arasında kararsız kaldım.
    Marka model gramaj uzunluk olarak değişik tavsiyelerinizi beklerim ayrıca,
    Catana 2.70 teleskopik 15-40 gr (sanırım ) kamışım var pek memnun kalmadım.
    Şimdiden teşekkür ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Sculpture

Sculpture Üye

Catana CX 2.70 10-30 Kullanıyorum çok memnunum, bütçesine göre uzak atış için ideal. Boğazda 50 gr. kurşun yanında rapala ile birlikte kullanmışlığım bile var.:krktm:

norsmen ve vetburak35 bunu beğendi.
  4. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Shimano Catana 2.70 teleskopik kamışımı yeni aldığım gün evde açtıktan sonra kapatamadım, aldığım yerin yolunu tuttum bunu kapatamadım diye. Sağolsun arkadaşlar biz hallederiz dediler ve 2 dakika içinde kırdılar. İlk anda olayın şokundan olsa gerek pek bir agresif şekilde kullanıcı hatasından kırıldı bu yapacak bir şey yok deseler de sonradan kendilerinin kırdığını kabul ettiler ve yenisini verdiler.Balığa çıktığım ilerleyen günlerde ucunu kendi kırmışlığım da vardı. Tamiratı tabii ki başka bir yerde yapıldı şuan için arada kullanıyorum. Bu deneyimlerin sonucu at çek avı için teleskopik kullanamayacağıma karar verdim ve parçalı kamışlara yönlendim.
    Siz değerli arkadaşlarımın , abilerimin tavsiyelerini bekliyorum.

norsmen bunu beğendi.
  5. oktay16

oktay16 Moderatör

Burak merhaba, :)

Seçeceğin kamışı ile rahat hareket etmen için boyuna uygun bir kamış tercih etmelisin atıyorum 1.65 boyun varsa 2.70 kamış kullanman zor olacaktır, diyeceğim o ki boyun ile orantılı bir tercih yapmanı öneririm ve özellikle kamış terciğni yaparken mağazada eline al ölç tart ondan sonra tercih yap. Şimdiden hayırlı olsun.

norsmen ve coner bunu beğendi.
  6. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Ağırlıklı olarak suüstü sahteler kullanılacaksa 2.40 cm, yok daha çok dalarlı sahteler kullanılacaksa 2.70 alınmalı derim. İki kamış da ben de mevcut. 2.70'lik kamışla WTD yapması zor oluyor. En azından ben zorlanıyorum.
    Roder yakuza sea bass 2.70 15-50 H--- Sert ama güzel bi kamış tavsiye ederim.
    2.40 olan pisayasa olmadığı için yazmıyorum. O da 15-40 MH atarlı bi kamış.

norsmen bunu beğendi.
  7. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Uzak mesafe atış yapmayı düşünüyorum boyum 1.80 alacağım kamışlarda atar ağırlığının öneminin yanında 30 cm'lik boy farkı çok önemli onu merak ediyorum ( bariz atış mesafesini uzatıyor mu?). Su üstü yada gagalı sahteleri meranın durumuna göre kullanıyorum.

norsmen bunu beğendi.
  8. caberia

caberia Aktif Üye

bana göre atış ağırlıkları aynı olsada esneklik ve aksiyon açısından farklılık sergilerler ve atış mesafesi bakımından yani 270 lik bir kamışla diyelimki attığınız 5 gr lık sahteyle 240 lık bir kamıştaki aynı olmaz birde kullanım yeride etkiler bunu mesela 165 lik ve 10 gr atarı olan bir kamışla sazlıkların ve çalılıkların arasından rahat atış yapabilecekkken aynısını 240 kamışla yapamayabilirsiniz yani nerde ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak karar vermelisiniz

9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

2,58 kamış bütün sorunu çözer sanırım.

hkn17 bunu beğendi.
  10. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

İlginç bir yaklaşım için teşekkürler hocam :harika:

11. hkn17

hkn17 Aktif Üye

iki boyun ortası güzel bir boy :)