Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2. At-çek Av Raporum (Turna<Baracuda> 2.2 kg)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Dostlar..
    At-çek tekniğiyle avlanmaya başlayalı bir süredir gece avlarına ağırlık vermekteyiz.
    Ama takdir edersinizki havaların soğuk oluşu ve son 15-20 gündür olan av kısırlığı bizlere rapor olarak sunulası bi paylaşım yapma imkanı vermedi.
    Bikaç ispendek, 8-10 tane kalamar ve 15-20 palaska balığı bizi azda olsa gönülledi fakat hah şöyle dedirtecek bi av maalesef olmadı, ya da bizim için bunlar av çerezleriydi :D
    Ama biz ana yemeği sunmak istiyorduk sizlere, hoş oda tam olmadı ama artık Allah ne verdiyse kabilinden bişey oldu buyrun bakalım;
    Dün aksama doğru ben işlerimi bitiremediğim için geç kalarak, Arkadaşım Hüseyin'le sürekli takip ettiğimiz ,boş bırakmadıgımız ve oradan çok ümitli olduğumuz yere gittik, bir saat kadar atıp çekmemize rağmen maalesef bişey alamadık sadece 2 tane iri oldugunu sandıgımız kalamar atladı sahtelerimize onlarıda kaçırdık :)
    Sonrasında gece avı için tekrar bir durum muhakemesi yapıp diğer avlağa gitmeye karar verdikten sonra evlere ayrıldık.
    Aksam saat 23:00 gibi ay yerini karanlıga bırakacaktı, bulundugumuz yerde suni ışığın olmaması ise bizi kara kara düşündürmekteydi.
    Ama çok değerli kardeşim Hüseyin herzamanki sakin tavrıyla ''tutacaz bu gece kesin büyük bişeyler tutacaz'' diyerek moral verse de bizim için tam bi handikaptı bu ay yoksunluğu..
    O saatte avlakta değiştiremeyecektik ve kısmet dedik çıktık saat 22.30da yola.
    Güzel ve ıssız koyumuza geldiğimizde hemen takımlarımızı hazırlayıp Atçeke başladık.
    Ben önce strike proları denerken Hüseyin'de yeni aldığımız marialarla başladı geceye.
    Ne gelen var ne giden olmuyor olmuyor e bizde çay yapalım dedik, yaktık bir güzel ateşimizi, lal olmuş gecede demini alan çaylar bi yandan birgün önce evde konuklarıma yaptıgım çiğköftelerden kalanlar bir yandan, ekmeklerimizi ızgarada kızarttık, peynirleri üzerlerine boca ettik.. bahçemden domatesler biberler..yedikte yedik..
    Arada ben bi ikide cilaladım çiğköfteyi, e o kadar acıysa ıslatmalı değil mi :D
    derken biz yaklasık bir saat falan yiyerek içerek baya bi dinlendik.
    yiyip içip dinlenirkende sorduk kendimize yahu arkadaş biz balığamı geliyoruuuuuzz yoksa burada ateş yakıp Allah ne verdiyse yemeyemi diye:D
    tabiiki sorun etmedik yeterki stresimizi atalım, temiz havamızı alalım, cigaralarımızı içelim keyfimize dokunmasın kimse dedik..
    Dedikte ''ee oltalarımızda şenlenmesinmi azcık arkadaş hadi atçeke'' diyerek sırayla sahteleri denemeye koyulduk...
    Rapala x-rap sub walk, rapala x - rap extreme action slashbait, her renk ve boyda nitrolar, strike prolar, fortuna, river2sea triho minnowlar, river marka sahteler, Savagear 4 play herringler olmadı strike pro glow yok oda tutmadı maria chase, oda olmadıysa max rapler.... ıı ıhhh maalesef hiçbirşey yok...!!!!
    Tık yok, vuruş dahi yok arkadaşlar..
    Bilirsiniz ne kadar sinir bozucu olur...
    sabah ezanları okundu okunacak vuruş bile alamadık o ağır yeme içmeden sonra neredeyse oturmadık bile ama yok yok yok..
    Bazen sahtelerimizi kayalıklara taktık hemen kursun sallayıp kurtardık ben 2 Hüseyin 3 kere.. onlara sevindik bulmus gibi olduk sanki :D
    olmadı olmadı bizde pes ettik ve ateşin etrafına büzüştük Hüseyinle ikimiz..
    harladık ateşimizi birer neskafe içimizi ısıttı..
    sonra tekrar basladık kiiiiiiiiiiiiiiiii
    atar atmaz desem yeridir, 1 yada 2 tur sardım makinemi cırrrrrrrrrrrrr
    halbuki o kadarda açık değildi kalamam ama ne oldugunu anlamaya çalışıyorum balık sert çekiyor güçlü vuruşlar bunlar, suyu taa ilerde şapırtıdan pazar yerine çevirmiş ben napıyorum elim önceki makinem ryobiye alışmış önde kalama arıyom el yordamıyla :D
    jeton düştü Allahtan hemen
    kapattım kalamamı 30-40 derece açıyla yarıyarıya keserek o ani vuruşları sarmaya başladım arkadaşlar..
    Hüseyinde bana denizdeki şapırtıyı gösteriyo bak bak şuraya at diye :D
    '' bende o bendeeee Hüseyinim alda gel kepçemizi'' :D
    Saolsun Hüseyin kardesimde maşşalahı var Kaya kartalı gibi hemen bitiverdi oracıkta o kayalıklarda uzunca bi kepçeyle hemen o noktaya inebilmek hemde ortalık alacakaranlık bravo dogrusu..
    Daldırdı kepçeyi balığı getirdiğim yere ama balık girmiyoki :D
    balık var 82cm bizim kepçenin çapı 50 cm haydaaa..
    Akıl küpü kardeşim bırakırmı orda onu, hemen sahtenin iğnesine dolayıverdi kepçenin ağını ne var ne yok nasıl bi harmanladıysa bi çatırtı :D
    kepçe kırıldı ama balık yukarıda yanıbasımızda..
    Ben balıkla ilgilenirken o atmaya devam Turna bu bitane varsa diğerleride var mutlaka..
    Ne kadar çabaladık ne ettikse yok..
    oymuş dün gece 23:00 dan sabah 08:15 e kadar olan avımızın meyvesi..
    bir tane turna yada baraküda..
    2.210 kg geldi balık, burada bunların avı yeni yeni başlıyor daha inşallah daha güzellerinide göreceğiz..
    avda kullanılan takımlar:
    Kamışlar: Okuma Salina SeaSpin 10-40g kamış 240cm- CORMORAN BULL FIGHTER SPINNING LIGHT 190cm
    makinalar: SHIMANO HYPERLOOP 2500 RB - RYOBI ECUSIMA 3000Vi
    Ben bu shimano 2500 ü öylesine aldım ryobi ecusimanın yedeği olarak ve pekte güven vermedi ilk elime aldıgımda. Ama sarımı hafifliği ve o deli balıgı sürüye sürüye çekişi beni utandırdı dogrusu :)
    misinalar: OKUMA BLUEFISH MİSİNA 0,26MM - 0,25 MM TRABUCCO T-FORCE SUPER SOFT
    Sahteler: balığı alan SAVAGEAR 4 PLAY HERRİNG LOWRIDER 13CM
    Renk no: :03 bu sahte pek uzağa fırlatılmıyor, canlı yada ölü balık olsa dagıtmadan belki daha uzaga atabilirim, içinde bilyalarıda yok.. ama öyle bir salınıyorkiiiiii sormayın gitsin..
    diğer kullandıgımız sahteleride yukarıda belirtmiştim zaten..
    içilen çay: :DDoğuş çay karadeniz ama meşeden odun ateşinde olacak:d
    kahve:nescafe 3ü birarada
    kırılan kepçe: adı batsın onun
    makinayı götürmediğim için resimleri evde çektim..
    resimler aşagıda son resimdede bi önceki gün tuttuğum iki kalamar ve kızım Edanaz..
    sizleri sıktımsa ve sürçi lisan ettimse affola..
    daha güzelleri daha iyileri hep siz dostlara rastgele..
    .....Fethiye'den selam olsun.....
    http://[​IMG] Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Fatih,
    Süper bir rapor olmuş, ilk tebrik benden olsun. Soluksuz okudum. Macera dolu bir av.
    Iskarmozunuzun maşallahı var. Afiyetle...

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Fatih, Ölçü olarak kullandığın güzel kızımızda sirkülere uygun bir görüntü sergilemiş :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Çok güzel avlar

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih abi çok güzel av ve anlatım afiyet olsun:)

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok teşekkür ederim Bahadır abi..
    daha güzel avlarda senin olması dileğiyle selamlar...

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Hamdi Bey..
    ölçü olarak kullanılan kızımız hayatımızın trofesi ama kalamarlarla yengeçlerle oyuncak misali oynayan ufaklık turnayı görünce tedirgin oldu biraz :)
    Teşekkürler..

9. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Teşekkür ederim Şeref Abi..
    Daha güzelleri sende olsun inşallah..

10. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

teşekkürler Selahattin kardeşim..
    oldukça ufak tefek paylaşmaya calısıyoruz işte..
    rastgele ve selamlar..

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

güzel barakuda bende ortacada aldım bunun akrabalarından ama haziran ayında güzel av veriyor keratalar.......