Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Aylık Mücadeleden Sonra Nihayet Levrek.23.04.2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tuna55 tarafından paylaşıldı.

1. tuna55

tuna55 Aktif Üye

Son 2 aydır her hafta sonu levrek denemelerim sonuçsuz kalıyordu ama bıkmadan denemelere devam ediyordum. 23 Nisan saat 03:00 civarı 4 arkadaş düştük avlak yollarına. İlk olarak geçen hafta güzel balık alınan mevkide avlanmayı planladık. Av mevkiine geldiğimizde havanın açmasına yarım saat kalmıştı. Oltalar hazırlanıp vakit geçirmeden su ile buluşturuldu. Her noktada 4-5 atış yapıp yer değişikliği yapıyordum yarım saat geçmemiştiki çok sağlam bir vuruş aldım 2-3 kafa darbesi sonrası paşa kendini kurtarmayı başarmıştı. Balığı alamasam bile 2 ay sonra oltanın ucunda kafa darbelerini hissetmem bile beni yeterince heyecanlandırmıştı. Sonrasında 2. atışımda açık mesafede levrek yine sahteme binmişti fazla uğraşmadan kıyıya almıştım yaklaşık 1 kg civarı idi. Mesafeyi açtığım arkadaşları arayıp bulunduğum yere gelmelerini söyledim ama onlar gelene kadar 2 adet daha levreği kandırmayı başarmıştım. 2. balık yine 1 kg. civarı 3.sü ise 1.5 kg civarı vardı. Her şey 10 dakika gibi kısa bir zaman diliminde oldu. 3 balığıda poşet içerisinde tarttığımızda 3.5 kg geliyordu. Sonrasında öğleye kadar denemelerimiz netice vermedi. Takip bile alamadık. Yer değiştirelim dedik ve bir zamanlar çokça balık aldığımız ve son zamanlarda ziyaretçi akınına uğrayan meşhur avlağa ulaştık. Kimsecikler yoktu, atışlara başladık. Daha 10 dakika olmamıştıki gruptan Ekrem abimizin oltasına güzel bir alabalık atladı. En az 5-10 dakika yorulmak nedir bilmeyen savaşçının su üzerinde yaptığı aksiyonlar görülmeye değerdi. Zorluklarlada olsa 3 kişi ala yı kepçelemeyi başarabildik. Tartım sonucu 1,650 gr geldi. Balığın gün sonuna kadar yapabileceği düşüncesiyle gün batımına kadar denemelere devam ettik ama nafile. Bu hafta sonu denemelere devam. Resimler aşağıda beğenilerinize sunulmuştur sevgili Balıksevdam ailesi. Daha iyilerinin sizlere denk gelmesi dileklerimle. Sevgi ve saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

tebrik ederim güzel balıklar avlarınızın devamını dilerim.

4. poyraz

poyraz Aktif Üye

tebrikler tuna bey avlarınızın trofeli olması dileğiyle rast gele

5. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

Tebrikler hocam balıklar çok güzel. İnşallah bizlere de nasip olur. Rapalayla mı tuttunuz acaba ?

6. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Tebrikler; levreklere kavuşmuşsunuz; rastgelsin

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler.Özleminizi gidermişsiniz.Afiyet olsun.Kullandığınız ekipmandan biraz bilgi verebilirseniz seviniriz.

8. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tuna ekibi kutlarım bereketli olsun.

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Harika levreklerin için tebrik ediyorum Tuna.

10. Sevgi

Sevgi Üye

Tebrikler, harika gözüküyor. Darısı başımıza :) artık...

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler usta maşallah somonda iyiymiş :) hangi yeme atladı bu arkadaşlar :) son zamanlarda kanım iyice kaynamaya başladı artık balık tutayım :)