Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 gün boşa gecti

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında karam tarafından paylaşıldı.

1. karam

karam Üye

selam dostlar 2 günlük balık avımızı anladayım sizlere gecen hafta cuma günü balık avı için niyetlendik ... saat 15.00 gibi yola cıktık babam rahatsizdi doktordan balığa :) neyse uzun bi yoldan sonra keşana vardık av bayii den sülünes aldık 5 paket. evde de karides vardı ve markete uğrayıp içecek falan aldıktan sonra bu bölgeye vardık kısaca tanıtım yapayım sizlere :)Sahiller..

Gökçetepe :

Keşan’ı Çanakkale yolu ile 8 km geçip Çamlıca tabelasından sapılarak küçük bir köy olan Bahçeköy’ün içinden sola doğru girildikten sonra yaklaşık 15 km gidilir. Çamlıca Beldesi’nin içinden geçildikten 15 km sonra Gökçetepe köyüne varılır. Ancak sahil kesimine varmak için yaklaşık 5 km daha gitmek gerekir. Yol tüm ulaşım boyunca asfalt kaplıdır. Gökçetepe, Saros Körfezinin korudağı etekleri ile buluştuğu nokta da yer alır. Mavinin ve yeşilin birleştiği güzel ve şirin bir sahil yerleşimidir. Otel mevcut değildir. Pansiyonlar bulunur. Ayrıca deniz kenarında çam ormanları içinde Orman Bölge Müdürlüğüne ait bir dinlenme kampı bulunur. bu orman bölge müdürlüğü mesire alanı oldu yeni eski durumu benim fotlarımda var yorumda yapmiştim bakarsaniz side de :) eskiden parasiz girdiğimiz yere 10 tl verdik girdik ama maf olmuş heryer doğal güzellik kalmamiş tabii :( ve biraz gezdik baktikki iş olmaz burda çiktik ordan ve bu sefer giddik uzun kum plajina ve bir 10 tl de buraya her yer belediye lik olmuş :) o gece kaldik burda attik oltalarimizi tık yok saat gece 12 .00 oldu 3 ispari karidesle sabah 5 oldu 6 tane daha ispari 9 tane ve yattim uyudum baktim hayir yok ... sabah topladik malzemeyi doğru erikliye az dolaştik ve geldik ibrice limanı yaninda bi çeşme var söğütlük kurduk kamp i buraya .. cadir falan kurduk bi süre takildik baktik vakit gecmiyor yine erikliye gezdik çay içtik akşam üstü döndük kamp yerimize ve bi melemen baliklari pişirdik ka vun almiştik kestik saat oldu 19.00 gibii limana döndük olta atmaya burası kayalikj olduğundan şamandırali yaptik işikli 4 adet kupes cektik ama tam hava karadi bi sivri sinek sürüsü yediler saniyede elimizi yüzümüzü ve sinek kof vardi siktik rahatladik az :) tabi bu süre içinde vakitte gecdi yanimizda kilerde pek balık almiyordu döndük cadira ben uykusuzdum ve bi çay içip yattik .. sabah kalktiğizda bu sefer dedik balık ciftliği var kapandi o bölgeye gidelim şansimizi zorluyorduk o bölgeye giddik damat zipkinla daldi ben kıyıdan olta attim biraz kayalikti trakonya çikti bi kaç kez geri saldim oltalara zil taktim oturdum çiftlik ağlarinin oraya 15 20 dakka ama ne göreyim ayağimda kene yapişmiş bi korku bizde bi telej bende ilk kez başima geldi böyle şey canım sıkıldı damatta daldi gelmiyor saat gecti iyice ve baktim bi süre sonra geldi bir kefal vurmuş ve hemen çikti sudan ve geri döndük keneyi aldirdik bereket iyi uylu kenemiş zararsiz ve bunlari yaşadiklarimi sizlerle paylaşmak istedim dostlar :) saygılar herkeze

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun Bülent
    Kenenin zararsız olmasına sevindim.
    Raporun geri tarafı ise insanda sevinecek hal bırakmıyor.
    Hem para ile girilip, hem de mahfolan yerler ibretlik
    Yazın bu sıcak günlerinde sanırım kıyı balıkçılığına ara vermek gerek

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Kene olayı cansıkıcı ama bilinen kötü tür olmaması sevindirici. av işine gelince kıyılardan karpuz kabuğu suya düştümü çekilmek gerekiyor sanki:(

Bu imza kısmınızdaki link nedir neden paylaşıyorsunuz.

5. karam

karam Üye

sağol arkadaşim ben bu sene sezonu kapattım çok büyük araziler el koyulup zeminle oynanamiş para için bi kaç kişi para kazansın diye işte olta atacak yer çok az kaldı sevkle böyle kepceler girdikçe beton atildıkca yakinda balıkta kalmaz zaten çok az var :(

6. karam

karam Üye

kene olayı beni o gün korkuttu ilk kez de böyle bi şey geldi başima şükür iyim :) saroz körfezininde sonu geldiğine inaniyorum ben böyle giderse çok kişi fark edmiyor ama .. birde uçmak dere tekirdağ da ayni olay başima geldi çok güzel kumluk bir kıyı vardi zipkinçilar oltacilar burda balik az olduğu halde balık almayan olmuyor du bu sene bir giddik telel cevrilmiş adam ne desin burasi benimdi boştu baktim çok gelen oluyor cevirdim telel wc yapmiş büfe yapmiş ve kişi başi 10 tl ::( link burdan yüklebilmiştim ben resim gecen sefer öylesine koydum işte arkadaşim :) kaldirdim

7. mediterraneanfish

mediterraneanfish Aktif Üye

geçmiş olsun. kene allahtan iyi huylu imiş.
    her tarafın kar amaçlı olarak parsellenmiş
    ve buna rağmen bakımsız olması gerçekten üzücü.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kene için geçmiş olsun, Sarosta parsellenmeye başladı. İlerisi iyi olur inşallah.

9. karam

karam Üye

sağol evet iyi uylu olmasi güzeldi o an görünce çok sarsilmiştim ne kadar dikkat etsemde olan oldu işte :)

10. karam

karam Üye

sağol hamdi bey :) evet saroz da değerlenip parselenmeye başladi ama daha önce kimse bilmiyordu buranin değerini bom boş alandi yillardan bu yana ama artik çok yerler elden gidiyor ileride daha kötü olacağini düşünüyorum çünkü en az 7 kilometre alan tel örgü sarilmiş o güzelim bölgede peki zaten küüçük yerler yollar en fazla 4 iniş yeri var buralarda düzgün değil bilerek yapildiğina inaniyorumki neden çünkü parali yerler e gidsin herkez diye . ikinci yer ibrice limanı daliş bölgesi bakım yok gece oldumu sivri sinek doluyor temiz yere pek sinek gelmez sanirsam 3üncü yer mecidiye belediyesi uzunkum plaji yillardan beri giderim buraya çöplük 10 tl aliniyor ama sinek kara sinek ten bi rahat yok wc duşlari var bunlar idare eder ama tek sorun balık burdada azaliyor böyle doğllikla oynandiği sürece ve uzun kum yolunda tonlarca kazi oluyor heryer delik deşik bakalim sonu ne olucak çok yer gibi saroz körfezininde :)

11. Seddülbahir

Seddülbahir Aktif Üye

Selam,
    Bir sohbet tadındaki yazınızı zevkle okudum, gidişat pek iyi değil malesef...
    Umarım bu tel örgüyle çeviren veya tesis yaptıran zihniyet deniz ve içindekilere de sahip çıkar da hepten yitip gitmez..