Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 günlük av raporum. 5 Haziran 2012

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

4 Haziran 2012 Sivrice

Sevgili arkadaşlar mevsimlerin yer değiştirmesiyle geçen ve daha önceki senelerde tutmuş olduğumuz balıkları hala bulamıyoruz.
    Dün çok güzel bir hava vardı her zaman olduğu gibi teknem ile denize açıldım, ilk başta çapariye baktım, biraz kolyoz denk geldi biraz da uskumru vanozu aldım onları mercana yem yaptım ama hiç mercan vurmadı, bir iki hanos la limana döndüm.
    Bizler her akşam balık yeriz zaten yavaş yavaş martı gibi olmaya başladık,:):):) hanoslarla takviyeli kolyozlar bizlere ve dostlarımıza yetti.:) :) :)

5 Haziran 2011 Sivrice,
    Bu sabah deniz biraz dalgalı ve rüzgarlıydı öğlene doğru biraz kaldı.
    Bugün sırtıya bakacağım denizlerimizde Torik ve palamut gözüktüğünü duydum....
    Takımımı hazırladım, sahtemin iğnelerini yeniledim, ön misinamı biraz incelltim 040 ve denizdeyim...Hava gerçekten çok güzel, insanın ciğerlerini açan bir hava var, tertemiz işte ben bu sivrice'yi bu güzel ve temiz havası için de çok seviyorum,:) hele denizde olunca insan daha da çok güzel hissediyor,:) her zaman olduğu gibi burada olduğum için Allaha şükrediyorum.:) :) :)
    Attım sahteyi denize bu sefer yeşil renkli sahte kullanıyorum, gene yüzmesini kontrok ettim,( x rap sahtelerin bazılarının yüzüşleri iyi değil birde her defasında ön misinayı gamlandırıyor, her halde yetkilileri biraz daha dikkat edeceklerdir ..veriğimiz paralara bazen yazık oluyor.)

Epeyden beri sırtı çekiyorum sadece bir sefer bir balık dokunur gibi oldu ve ondan sonra da çok güzel bir vuruş aldım, tamam.... bu barakuda dedim ama balık geldiğinde kocaman hatırı sayılır bir melanur olduğunu gördüm, ona da şükür dedim ve tekneye aldım.:)

İşte 2 günlük av raporum bu raporlarımda gördünüz gibi çok az balıkla limana dönüyorum, bunları raporlamamın nedeni aylık olarak balık avlarımın arşivini yapıyorum, bu arşivimi aylara göre düzenleyeceğim, hangi ayda hangi balıkları avladığımı sizlerle de paylaşacağım.:)
    ,
    Sizlere de güzel avlar dilerim sevgiler, selamlar hoşça kalın.:) :) :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. bluedeep83

bluedeep83 Üye

eline emeğine sağlık orhan ustam balık oltandan eksik olmasın sende bizi bu güzel raporlarından mahrum etme bu arada unutmadan afiyet olsun

4. GokselGulcan

GokselGulcan Üye

tebrikler güzel balıklar devamını bekliyoruz

5. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Orhan abi ellerin dert görmesin, her daim rast gelsin.

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Az olsun ama temiz olsun.Denizde olmak en büyük ödül aslında.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Orhan abi, ama denizlerimizde azalan balık durumu iç karartıcı..

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

En güzel balık taze balıktır abi, sana yetecek kadarını vermiş deniz ana.. Az daha sabır sıcaklar yeni başladı. 1-2 hafta sonra senden çok güzel haberler geleceğinden hiç şüphem yok.. Rasgelsin sağlıcakla kal...

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Nerdeyse hergün denize çıkıp az çok kısmetinizi alıyorsunuz.
    Afiyet olsun

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Ellerine saglik orhan abi, bu sene senden cok güzel raporlar okuycaz, sezon yeni başlıyor. Tebrikler.

11. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Teşekkürler Hasan kardeşim, geçen sene mayıs ayı gerçekten çok bereketli idi, işte geçen senenin Mayıs ayı raporlarım. Sevgiler hoşça kal.:):):)

Giriş Yap tıkla.