Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Günlük Lüfer Koşturmacam..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merhaba Değerli Dostlarım,

Bu ara balık yokluğundan Anadolu yakasına takılayım bari dedim, deyiş o deyiş, sevgili dostlarım Muammer abi, MElih, Erdem muhteşem dörtlüyü kurduk :) Muhabbeti olsun, ortamı olsun, balığı olsun çok iyi anlaştığımızı farkederek daha sık görüşme kararı aldık aramızda :) Balık seyrek, aman aman bir balık söz konusu değil, ama eğlencemiz hep zirvede geciyor :)

Önceki gün yine dostlarımı ziyarete gitmeye karar verdim, önce KAdıköyden yemimi alırım arada Hamdiciğime de uğrarım bir kahve içer öyle kaçarım diyerekten atladım vapura :) Akşam saatleri yaklaştığında ayırttığım istavritlerimi alıp Erdemle buluşuyorum ve doğru Melihle Muammerin yanında alıyoruz soluğu, taze yem olmamasına rağmen vuruşlar herkeste 9-10 gibi rakamlarda ve hep iri balık.. Melih alıyor bir tane güzel bir 29 cm lüferle sarıkanat arasında tost olmuş bir dişli familyası diyeyim :D

Yapıştırr Melih diye takılıyorum bu arada :) O da ben varken sana bu denizde su yok diyor :) Haklı vallahi adamla çıktığım hiç bir avda balık tutamadım :D

Anca bana kalan bu şekil A daki yem artıkları, kısmetimiz yok vesselam :)

Neyse lafı uzatmadan, Muammer abim sağolsun ben gelir gelmez mangalı yakmış, tavukları atmış kralsın abicim :) Sucuğu da koyunca ortalık birden alev aldı :D Mangal patladı patlıcak diye korkuyoruz bi ara :D Balığı malığı unuttuk hepimiz göbekli, iştahlı insanlarız daldık yemeğe, kofana gelse umrumuzda değil o anda :D

Ah canım nasıl da iştahla yiyor kanatları :p İnsanın iştahı açılıyor vallahi :p

Kedi önce çaktırmadan bizi dikizlerken ve sonrasında kemiklere hamle yaparken :D:D

Oltalarımız hep hazırolda duruyor ama balık yok :D

Şerefine dostum :p Kristal kola mod :)

Neyse bir kaç tane bu şekilde balık alıyoruz gün tamamlanıyor :)

İkinci günde ben sezonu bir tane 30 cm ( mm olarak bile fazlası eksiği yok tam 30 geldi :eek: ) aldım, başka vuruş olmayınca Erdemle aktık boğaza, orda da resimlemeye gerek olmayacak boyda 22-23 cm çinekopşar denk geldi ama hepsini suya iade ettik, Size güzel bir haber, binlerce lüferin Karadenizden Boğaza ve Marmaraya akışına şahit olduk, Marmarada avlanacaklar bugün ve yarın hazır olmanızı öneririm :)

Bu arada dikkatimi çeken bir durum oldu, aslında bu raporu açmamın asıl sebebi de bu :) Tutmuş olduğum lüferin dişlerinin dökülmüş olduğunu farkettim sizlere de danışmak istiyorum, nedeni ne olabilir? Midesinden hiç kesilmemiş bütün bir hamsi çıktı direk yutmuş :D Resimlere bakın lütfen bu dişlerin dökülme olayına rastlayanınız oldu mu? Ne gibi yorumlar çıkacak merak ediyorum, balıksız avlarımızın sebebi bu durum olabilir mi?

Bu arada Sevgili dostlarım Erdem,Melih ve Muammer abime teşekkürlerimi sunuyorum her şey için sağolun var olun iyi ki hayatımdasınız :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Vay kardeşim benim ne gündü be çarşambayı bilmem ama Perşembe ne macera yaşadık öyle :D Sende iyiki varsın kardeşim bende kendi adıma teşekkür ederim on numara adamsın

Bence Lüferin dişleri sonradan dökülmüş zannımca bir oltadan filan kurtulmuş biraz var üstte sol tarafta belkide Lüferin'de Turna gibi diş dökme mevsimi vardır aklıma bunlar geldi bakalım ne tahminler gelecek .

Bu arada 10 günü var hacım bizi yanıltmayacak tahminlerimiz şov yapacağız :p

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Herkes dişli yakalar sen dişsiz yakalamışsın Selo'can, tebrik ederim :)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Vakti gelmiş o lüferin selo gözü toprağa bakıyormuş zaten, diş miş hak getire :D

6. Selahattin

Şahit olduğumuz durumda başkası olsa denize atlardı kanka emin ol :D Binlerce lüfer gördük bir tanesi de ne yeme ne rapalaya dönüp bakmadı ne gündü :D Bence okadar yok haftaya fena olur ortalık ;)

7. Selahattin

Melih'in fotodan sonra bana dişsiz lüferin gelmesi ilahi adalet sanırım, çok güldük eğlendik bu bir uyarı sanırım :D Nejat abi sen de dikaktli ol dişsiz lüferler ortalıkta kol geziyor :D

8. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Beyana aynıyla iştirak eylemekteyiz:D
    ARAMIZDA PARA TOPLAYIP ALTIN DİŞ YAPTIRALIM:p

9. Selahattin

Olur abi güzel fikir de bu saatten sonra olmaz artık yarın sabaha haliçin sularında molekul formunda yüzüyor olacak o balık :D

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Yok canım geride kalan dişsizlere dediydim ben:D

11. Selahattin

:D Siz yaptırın ben bulurum daha bu dişsizlerden öyle geliyo :D