Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

2 igneli köstekler

KARINCA

Aktif Üye
Adı
Ant M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bazı yabancı sitelerde 2 iğneli köstek kullananlar olduğunu gördüm. Bunun avantaj dezavantaj kullanım alanı ve nasıl kullanıldığı hakkinda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla. ..

Ekli dosyalar

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
Genelde bunu sazancılar kullanır diye bilirim.İki iğneli denizde lüfer çinekop familyası için kullanılır ikinci iğne hırsız diye tabir edilir.

Adı
youtube.com/c/ahmettemizler
Kan Grubu
A Rh Pozitif
resmindeki iğneler karagöz iğnesi diye bilinen iğneler bizde farklı iğneleri çinekop.lüfer familyasını tutmak için mantarlı şekilde yaparız hatta şahsen ben 3 lü iğneler bağlarım çinekop ,lüfer için. daha küçük iğnelerle yine hırsızlı denilen tipte 3 yıl evveline kadar izmarit tutmak içinde kullanırdık. slm.lar

KARINCA

Aktif Üye
Adı
Ant M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Cipura mercan icin bottan av yaparken kullansak faydasi veya zarari olur mu acaba? Saygılarımla

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
tekneden yapacaksan avını hırsızı kurşunun altına yap daha çok verim alırsın.

SuSKuN1482

Yeni Üye
bu şekilde 2li veya 3lü köstekleri sazan için kullanıyoruz biz Bolu da.kancayı bağlamadan öncede sarı boncuk geçiriyoruz.epeyde verim alıyoruz.

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
resmindeki iğneler karagöz iğnesi diye bilinen iğneler bizde farklı iğneleri çinekop.lüfer familyasını tutmak için mantarlı şekilde yaparız hatta şahsen ben 3 lü iğneler bağlarım çinekop ,lüfer için. daha küçük iğnelerle yine hırsızlı denilen tipte 3 yıl evveline kadar izmarit tutmak içinde kullanırdık. slm.lar
Aynen, yem daha düzgün okka gibi kalıyor. Çekiciliği artıyor. Büzülme bükülme olmayınca daha uzun sürede deforme oluyor. Fileto istavrit için konuşuyorum elbette...