Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 Klipsli Fırdöndünün Birbirine Bağlanması?

Konu, 'Fırdöndüler, Klipsli Fırdöndü çeşitleri ve işlevleri' kısmında MXKM tarafından paylaşıldı.

1. MXKM

MXKM Yeni Üye

Selamlar. Ben de sonunda emekli olduktan sonra çoğunluğun gönlünde olan amatör balıkçılığa adım atmış bulunuyorum. Bu forumda ki ilk mesajım. Sizlerden öğrenmek istediğim şey; malum ben henüz acemilik safhasında olduğum için henüz düğüm atma (internetten gördüğüme göre onlarca çeşidi var!), sahte balık kullanma,v.b. konular hakkında yeterli bilgim yok. Şimdilik sadece olta ile İstanbul'da Moda semtinde istavrit avına çıkmak istiyorum. Oltamda şu anda 10'lu istavrit çaparisi bağlı durumda. Ben kolay ve pratik olması bakımından hazır olta takımı alıp klipsli fırdöndüye bağlamak ve onu da oltaya balğlı olan diğer klipsli fırdöndüye iki klipsi birbirine bağlayarak pratik takım değiştirebileceğim bir sistemin münkün olup olamayacağını öğrenmek istiyorum. Bu şekilde yapıldığında oltayı atarken oltanın atımını engelleyici bir durum oluşur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. MXKM

MXKM Yeni Üye

Çok zor bir soru mu sordum? Bilen yok mu?

4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhabalar
    Yanlış anlamayın lütfen soru biraz karmaşık.
    Olta makinasından gelen misinanın ucuna birtane klipsli fırdöndü bağlanır. Hazır olta takımı dediğinizi çapari olarak anlıyorum, ona klipsli fırdöndü takmanıza gerek yok, çünkü onlarda klipse takmak için kasa gözü yapılmış olmalı

Musti.barut ve MXKM bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çapariyi satın alırken satıcıdan ucuna bir fırdöndü bağlamasını isteyebilirsiniz ama buna gerek yok.
    Makinenizden gelip kamışın halkalarından geçen misinanın ucunda zaten klipsli bir fırdöndü olmak zorunda.
    Çaparinin bir ucu kurşun takılması için kasa düğümüyle bağlanmıştır zaten. Size düşen sadece diğer ucuna basit bir kasa düğümü atarak o fırdöndüye takmak ve klipsi kapatmak

MXKM bunu beğendi.
  6. MXKM

MXKM Yeni Üye

OnuR67 ve agartan cevabınız için teşekkür ederim.