Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 saatlik Assos avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli üyeler
    Meraklı kardeşlerime arada tatlısu avlarımla ilgili raporlar yollamakta resimlerle anlatmaktayım.
    Son gerçekleştirdiğim Turna avı raporum bunlardan birisidir,Enson Yayın ve Kasna raporumu ise halen yollamadım.
    Bazen hayretle görüyorumki,sadece bir,iki balıkla bitirilmiş,en basit av tekniğiyle yakalanmış bir av raporunun izlenmesi,cevapları,bence esas emek verilen,km'lerce yol kat edilen,yeni bir heyecan,alternatif av şekli olarak sunulan böylesine heyecan verici,sportif avın ötesinde ilgi görmekte.

Forumlara rapor katkı, azim ve isteğiyle gerçekleştirdiğim vede enteresan av şekli sandığım bu gayretlerimi sunmaktan keyf alsamda,böylesine neticelere arada şaşırıyorum.

Öyleyse buyrun,dün saat beşten sonra o azgın rüzgarda,ilk deneyimlerini yaşayan Enişte ve sevgili Kardeşim Savcı(ismi)ile hemencecik toparlayıverdiğimiz balıkların raporu ve resimleri.

Denizde bizden başka bir allahın kulu yoktu.Sivrice sularına yaklaştığımdada dürbünümle gözledim,durum aynıydı.

Zor bir av günüydü,balık zaten hayli azdı,demekki göze alamamışlardı.

Titizlikle hazırladığım yemli takımlarımı daha kullanılmamış olanlarından seçtim.Partnerlerimin ellerine tutuşturdum ve nasıl kullanacaklarınıda şöyle kısaca anlattım.

Geç kalmaktaydık,gidişte sırtı yapmayacak bu işi dönüşte,kıyıya paralel ve aheste giderken çift yönlü deneyecektik.

Dönüş yolunda geç akşamüstü suyunda illaki birşeyler alıyorduk,inşallah bu yeni avcılarımada birşeyler yakalatabilecektim.

Kuvvetli rüzgar çift çapayla denememe rağmen bizi ilk meramda sürükleyebildi.Bir,iki ufak hanostan başka birşey vurmadı oltalarımıza.Yem olarak karides kullanmaktaydık.
    BU mera günlerdir bize başta Karagöz olmak üzere muhtelif balıklar vermekte,güvenle gelecek partnerlerime av garantisi verebilmemi sağlamaktaydı.
    Üzüldüm tabi vede endişeyede kapıldım.

İkinci kerterizimde aynı durumda olunca,havaya yordum,poyrazın balıkları daha derine iteceklerini düşündüm,av derinliğimi 50-60 metrelerden yukarı çıkarmaya karar verdim,aramaya koyuldum.

Elde GPS'im gözlerim FF'de arada balık sinyalleri alsamda özellikle zoom'la dip yapısını izleyerek,uygunluğunu gözlemlemekteydim.

70 metrelerde seyrederken,rüzgarı dahada sertce alabileceğimize rağmen burasını denemeye karar verdim.

Çapa Şamandramı dikine sahile peşimden sürükledim,tahmini akıntıyı hesapladım,o dip yapısına erecek kadar ip boşlayıp yavaşca çapalarımı,arkasından şişko şamandramı salıp dibi 30 larda buldum,yavaşca kaloma vere,vere o yetmişlere geldiğimde,GPS'dende gözleyerek hızın sıfıra düştüğünde,tekneminde güzelce sahile doğru kafa çevirmesinide keyfle gözlemledim ve hadi bakalım takımlarınızı indirin dedim.

Sabitleyebilmiştik ve FF'de o vaad eren dip yapısının nerdeyse tam üstünde artık sürüklenmez hale gelebilmiştik.

Netice arka,arkaya gelmeye başladı.Güzel Karagözleri,iirice mercanlar takip ederken,enişteme yapışan dev istavrit,hemen arkasından iki mercanı onu hayli keyflendirmişti.

Ne güzel hanoslarda pek yoktu,arada çıkanları martılarımıza verdik.
    İri kupeslerde sökün etmeye başlamıştı.Onlardanda birkaçını alıverip,hadi bakalım sırtıya ne dersiniz dediğimde ikisi birden heyecanla kabul etti.

Rod Holder'lerimi güzelce yerleştirdim,kıyıya yönelirken iki kamışımın birisine en güvendiğim,bana her seferinde garanti balık yakalatan İma Komomo slim Ghost,diğerine ve daha derinden gelecek olana Hansen kaşık taktım.

O alaca karanlıkta vuruşlar,arka,arkaya geldi.Eniştem zevkten havalarda,Savcı kaşığına daha seyrek alabildiği vuruşların üzüntüsünde keyfle seyrettik.

Enişte bey onca acemiliğine rağmen,aralarında tombul bir sinagrit palazıda olmak üzere,tam tekneye alma aşamasındayken düşürüverdiği birkaç iri melanurun üzüntüsünü boşlayıp,keyfini ilk defa gördüğü güzel bir kalamarın sahtesine yapışmasıyla sürdürdü.
    Kalamar o yaratık gibi görüntüsüyle onu ürküttüysede güzel bir meze olacağı fikri sevindirdi kendisini.

Assos antik limanın muhteşem görüntüsüne kavuştuk,teknemizi bağladık ve biraderimin Moteline dönüp,o anda geliveren arkadaş grubuna balıkları pişirtip ikram ettirdik.

Eh tabii Sinagrit,istavrit ve birkaç melenuruda bir köşede rakımıza meze ettiriverdik.

Sevgi ve saygımla kalınız

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mehmetcelik33

mehmetcelik33 Aktif Üye

tebrik ederim vedat abi güzel ve zorlu bir av olmuş.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi
    Çok güzel bir av gerçekleştirmiş, misafirlerini fazlasıyla memnun etmişsin.
    Afiyet olsun, her zaman rastgelsin

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Daha ne olsun Vedat abicim, ortaya karışık bir av olmuş, gelen misafirlerine zor şartlara rağmen kaydadeğer bir av yaşatmışsın. Daha bereketli avlara
    Rastgele abicim...

6. İrfan

İrfan Moderatör

Maşallah abi ne güzel bi av olmuş.ortaya bi karışık umarım bu çeşitlilik ve popilasyon ebidil ebel devam eder.sevgi ve saygılarımla..

7. sarcoglu

sarcoglu Yeni Üye

tebrik ederim Vedat abi gene güzel ve başarılı bir av olmuş :) (afiyet olsun )

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler ağabey sizler her koşulun suyunu bilirsiniz makale de her zamanjki gibi tadından yenmez olmuş :D bi bunu öğrenemedim ben :D

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sağol sevgili Mehmet.
    Yeni meralarımın asgari verdikleri budur.Çok yakında zaten geçen sene hayatımın trofe sinagritleriyle,trançalarını yakaladığımız,Sivriceli oltacı ve profesyonellerin inanmakta zorlandıkları bu bölgelerden,çok önemli raporlar geçeceğime inanmaktayım.
    Esasen beni her seferinde kollamaktadırlar.
    Sevgimle kal

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Şeref,eski dostum
    Şükürler olsunki gelen misafirlerimi bu bölgelerde avlattırarak her seferinde mutlu olmalarını sağlayabildim.
    Esasen bu bölgeler geçen sene Muharrem Kardeşimle rekor sinagrit ve trançaları yakaladığımız meraya çok yakındır.
    Bu sene jig buralarda av veremedi.Benzer durum her bölgedede görüldü.Bu bakımdan kayıp bir sezon olsada gelecek için çok ümitliyim.
    Mamafih üst,üste alabildiğimiz sinagrit palazları,fangriler ve özellikle karagöz ve istakorozlar bizi tatmin etmiştir.
    Gelmeye niyetli olursan,her bakımdan yardımcı olmaya amade olduğumu aklından çıkarmamalısın.
    Sevgi ve saygımla kal

11. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Gökhan
    İnan bu av günü asgari ölçüde balık ihtiva eden bir gün olmuştur.
    Dahaları her zaman mümkündür.
    Gelirsen iyice tararız buraları.
    Sevgimle kal