Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2 ve 3 Ekim 2012 Balık avlarımız ve işte balıklarımız..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

2 Ekim 2012 Şener albayım ile balık avımız.:)

Şener albayım ile beraber Sivrice meydanında açık balıkçı kahvemizde tavşan kanı çaylarımızı yudumluyoruz, yanımızda balıkçı kardeşlerimiz var son günlerde bolca lüfer çıktığını söylüyorlar, çok güzel sohbetler yapıyoruz, Ben bir ara haydi abi balığa çıkalım dedim Şener albayım da - hemen çıkıyoruz deyince kendimizi teknede bulduk, hedef balığımız çok sevdiğimiz hannoslar, zira zaman gelecek bu hannosları bile bulamayacağımızı şimdiden konuşuyoruz.:)

Şener albayım hemen sardalyalardan yem kesmeye başladı ve bu arada hannosların ama büyük kocaman hannosların merasına geldik, dalga da büyümeye başladı hava gün doğusunda eserken aniden imbata döndü, eşşek imbatına karşı demirledik ve balıkları tutmaya başladık.:)

Şener Albayımla da çok güzel bir av günü geçirdik kocaman hannoslar yakaladık, limana girerken bir balıkçı kardeşimiz üç tane lüfer verdi Muammer ustanın yerinde yanımıza hanımlarımızı da alarak hepimiz çok mutlu olarak çok güzel bir Sivrice akşamı geçirdik.:):):)

Balıklarımızı çok güzel ızgara yaparak ve bizlere hazırladığı mezeler ve salata için kendisine bir sefer daha teşekkürlerimizi sunarız, iyi ki varsın Muammer ustamız.:):):)

3 Ekim 2012 Gene balık avı ve işte balıklarımız.:)

Bu sefer teknemdeki misafirim İsviçre'den Asım abimiz, her sene beni ziyarete gelir, bu sefer havayı güzel bulduk ve teknem ile denize açıldık.:)

Yem olarak çok taze sardalyamız var, Asım abi onları hazırlamaya başladı bile, meramıza giderken de sırtı çekmeye devam ettim fakat bir şey vurmadı.:)

Attık oltalarımızı ve balıkları kupaları tek tek çekmeye başladık bu arada oltamıza gelen bir uskumru bizleri çok sevindirdi, ikincisini be kadar aradıysakta bulamadık.:)

Gene güzel bir av yetecek kadar balığımızı aldı, Asım abim hemen temizleme işine girdi, balıklar temizlendi, akşam üzeri güneşin batışını izlerken Midilli adası önünde balkonumuzda akşam yemeğimizde çok emek sarfederek avladığımız balıkları ızgarada pişirerek yedik, biraz da tava yaptık.:)

Sevgili arkadaşlar bu balık raporlarını sadece sizlerle güzellikleri paylaşmak için yazıyorum, ben çok balık veya en büyük balıkları yakalayan biri olmadığım için bu balıklar bile beni, bizleri çok sevindiriyor ve çok mutlu ediyor.:)

Sivrice de yaşamaktan böyle güzel dostlarımla balık avlarına çıkmaktan ve tuttuğumuz balıkları hep beraber akşam masalarımızı süslemesi ne kadar güzel. Allah baba bu güzel dostluklarımızı bozmasın. Aynı güzellikler sizlere de dilerim.
    Sivrice'den selamlar, sevgiler, saygılar hoşça kalın.:):):)

Çok balık tutmak önemli değil, önemli olan yiyeceğimiz kadar balık avlamamız, ben artık bunu senelerden beri çok iyi öğrendim.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. öncü

öncü Aktif Üye

afıyet olsun orhan baba sırtı avlarını merakla beklıyoruz :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Hergün tavalık kısmetini alıyorsun denizden.
    Oranın mis gibi havasında iyot kokusuyla birlikte avladıklarını yemek, hele hele karşıda da Midilli manzarası varken bence de doyumsuz bir güzellik.
    Bu yaptığın şey balık avcılığı değil, bir yaşam tarzı bence..
    Her zaman rastgelsin

5. malkoc

malkoc Aktif Üye

Tebrikler Orhan abi
    senin balığa gidipte boş döndüğün görülmüşmü

6. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Dostlarınızla çok güzel vakitler geçirmişiniz.En kötü günlerinizin böyle olması temnnimle afiyet olsun.

7. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler inşallah sizlere de nasip olur, sırtı avlarıda bir torik ile başladı. Sevgiler.:):):)

8. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili Şeref kardeşim işte bunu ben senelerden beri anlatmaya çalışıyorum, benim yaşantım balık avı olmuş, üç beş istavrit bile beni çok mutlu eder,:):):)
    Sevgiler hoşça kal.:):):)

9. Orhan Küçükbiçmen

Tabi çok kereler olmuştur, ama yemli balık avunda ne olursa olsun bir iki balık gelir, ama sırtı avında gelmediği çok var. Sevgiler hoşça kal.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Mahmut kardeşim, sizlere de güzel avlar dilerim, hoşça kal.:):):)