Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20.09.2010 KARAGÖZ TRİLYA

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında memati tarafından paylaşıldı.

1. memati

memati Aktif Üye

SELATTİN ABİ İSAMİİL ABİ VE SAMİ ABİ trilyaya gitmeye kara verdik ve yola koyulduk karides aradık ac bisey karides bulduk ve 20 lira kilosu neyse aldık karidesleri ve yola koyulduk saat 5 sırası geldık trılyaya bekledık aksam olmasını ve hava karardı hava puslu ve serin bi hava hafıften rusgar esıyor ama kaya balıgı ve lapin cıkıyor ben hala umutluyum ılerleyen saatlerde 10 gbi karagöz kendını gosterdi saat ılerledıkce basladı karagözler bası bos el oltası atıyorum 2 defa kestırdım heycan bastı benı alıcam dıyorum ıcımden ben basladım mıdye atmaya mıdyeler actım ve kurumus bı sekılde butun ve ırı mıdye gece saat 1 sıraları oldu bıdefa daha yuklendı karagöz kesmesın dıye dua edıyorum en az 1 2 kılo cıvarı var elımden mısınayı alcakmıs gbı onuda kestı ve 3 oldu buyuk karagöz kestı 6 adet te 700 800 gram arası karagöz aldım ama buyuk alıcam dedım ve 0.20 mısına attım ve 0.30 bir mısına alımde 0.30 olan mısına cantamda barak bagladım ve beklenen mısafır geldı sankı kaya balıgı gbı oynuyor alıp gıtmıyor heycan gttıkce basıyor 2 3 dakıka bekledım baktım gıdecek gbı deyıl ben bir köstekle igneyı yutturdum ve basladı canavar yuklenmeye sellatttın abı gordu kosarak yanıma gelıyor bu esnada bagırıyor mehmet yavas acele etme gelıyorum bırak kepceyı ben alırım sen bosluk verme dıye ebnde elımde kepce ve sonunda kepceye soktum o an bana dunyayı verdıler sankı derın bı oh cektım ve balıga baktım 1.bucuk kg cıvarı dedım bu bana yeetı selattın abı gece 02.45 cıvarıydı sahaba kadar da birkac karagöz daha aldım gun agırdı eve donduk 1 hafta sonra yıne gttık ve kepceyı unttum benden baskasında kepce almaz o gunde kapı arkasında untmusum nese geldık aksam 10.00 oldu bı yuklendı okadar karagöz gormedım hayatımda 5 7 dakıka cıvarı gıt gel yaptık balıkla sonundsa yoruldu balıgı gordum korktum resmen okadar karagöz olurmu dedım resmen denızı yarıyo nese kıyıya geldı ahava alırken havada kestı mısınayı ve kaya ustune dusmesısyle elımı attım ama resmen elımden suzuldu ve denıze ahaytını yasamaya gttı ama tahmını kg mı en az 2 2.5 kg dı fazlası vardır eksıgı yoktur son buyuk karagöz bunlar baskada cıkmadı 2 yıldan beri

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Memati. Emeğine sağlık. Kısmetin bol olsun.

4. memati

memati Aktif Üye

soalsın tekkurler ama eskı balıkların tadı yok bıtek bu sezon mırmır bol bıde ıstavrıt ıns bu sezonda gelır karagözler

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Memati,
    700-800 grlıklar da oldukça iyi boylar aslında demek ki sen çok daha iyilerine alıştığın için olsa gerek kesmiyor seni.. :)
    Sonunda aradığına yakını karaya çıkarmayı başarmışsın ya..
    Kaçanların daha yaşanacak hayatları, başkalarına yaşatacak heyecanlar var demek ki..
    Her zaman rastgelsin

6. memati

memati Aktif Üye

evet o sezon cok aldık 700 800 grmlık ama buyuk olunca bı baska oluyor yaa o duyguyu tatmak lasım :D

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Memati, güzel bir balık :)

8. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

Güzel av olmuş, afiyet olsun.

9. memati

memati Aktif Üye

saolun tskler

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler arkadaşım güzel parçalarla boğuşuyorsun çok keyifli olmalı.

11. memati

memati Aktif Üye

saolsın evet cok keyıflı 700 800 grm lık karagözler gelırler adete cıldırarak gelıyor 1 kg ve ustu buyukler ıse mısınayı kesmesın dıye dua edıyorum cok zevklı tutabılcek en zevklı balık budur bence