Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

20-21 Ekim - Levrek

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Tamer10 tarafından paylaşıldı.

1. Tamer10

Tamer10 Aktif Üye

20 Ekim Cumartesi akşam üstü

Selam arkadaşlar.Cumartesi günleri işler genelde durgun olur,işyerinde iş yok sıkıldım,sabah erkende ava çıkmaya üşendim,ki genelde cumartesi sabahları gitmeden duramam,perşembe günü sabah 3 saat boyunca sırtıdan 2 levrek alıp birini geri salınca bu sabah için iştahım kaçmıştı zaten.bugün öğleden sonrası içinde planım yoktu.Eve eşimin ailesi gelmiş saat 3 sırası,eşime dedim babamı ver telefona,baba dedim geliyorum balığa çıkacağız seninle,aldım babamı evden saat 15:30 gibi teknenin bağlı olduğu çaya vardık,biraz hazırlık ekipman kontrolü vs. doğru avlağa,4 gibi meraya ulaştık,hava kuzeydoğusu ama sert değil,içimden diyorum tam havası 12 numara raglou sırtı siyah altı beyaz 2 oltayı saldık,merada 2-3 tur tık yok,sonra benim oltaya süt beyazı 12 numara raglou yu taktım,kısa süre sonra resimde küçük olan (38 cm) levreği aldım,kepçesiz çekiverdim içeri,tam levreği aldığımda hava kuzey batısı yapmaya başladı mera dalgalandı,dedim bu havada hem vuruş alamam hemde dalgaya yan gitmeyelim dedim dönelim erken merken,hop dönüşte yine benim oltaya diğerinden az büyükçe olanı (42 cm) atladı,babama dedim topla oltanı kepçeyi al,bu da hiç üzmeden 2 kafa atarak geldi,hop kepçeyle tekneye :rolleyes: yarın akşam fırında folyoyla soğanlı domatesli pişmek üzere buzdolabındaki yerlerini aldı güzeller :)

------------------------------------------------------------------------

21 Ekim Pazar sabahı

Dün akşam üstü güzel geçen sırtıdan sonra bu sabah ta erkenden çıktık yola,gün doğmadan yaklaşık bir saat önce yerimize vardık,saldık takımları,ilk 1 saat tık yok,derken yeğenimin oltası eğildi,topladık 37-38 cm çıtır bir levrek,ardından dönüşte bir daha eğildi yeğenin oltası hop az daha ufağı,sonra 2 tane daha yakaladık ,birini saldık,resimde en sağdaki

sizlere de nasip olur inşallah

-----------------------------------------------------------------------------------------

Bunlarda Eylül ayının Miss Levrekleri :))

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel avlar yapmışsınız.
    Afiyet olsun

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Tamer bereketli olsun.

5. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler. Hep rastgelsin.