Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

200.-TL Bütçe ile Olta önerisi istiyorum.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

oncelıkle merhaba yaklasık 30tllık aldıgım tıger adlı oltamın daha da ıyısını almak ıstıyorum şuanlık bu işten malesef çok anlamıyorum.Sadece kendi işimi görecek kadar ney neyle yakalanır vs. acaba 200tl ye nasıl bır olta onerırsınız.Birde bir sorum olacaktı acaba sağlam olta ile mesela bu tıger adlı oltamın arasında kı fark ne olur cahilliğime bağışlayın :D şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. m1976k

m1976k Aktif Üye

öncelikle gazan mubarek olsun burakcığım . sen nasıl bir avcılık yapmak istiyorsun hedef balığın nelerdir vede nerede avlanacaksın bulunduğun merada hangi balıklar çıkıyor genellikle bu soruları açıklarsan forumdaki ustalar gereken cevabı vereceektir.....

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Sadece makaramı istiyorsun ? yoksa kamış ve makaramı ?

Diğer soruna gelince aradaki fark ne olur. :) Hani anlatsam 3-4 sayfa yazı çıkar.

Burak,

Genelde makara ve kamışlar avcılık hedefine göre seçilir. Uzağa atmak, büyük balık, ağır kurşun, jig, levrek, kıyıdan, tekneden falan diye kocaman bir kombinasyon çıkar ortaya bunların bir birileri ile bir sürü farkı var. Sen acele etme zamanla zaten bu konuları takip ederek gerekli bilgi donanımına sahip olursun.

Bize bu kullanacağın makara ve kamıştaki hedef balığını söyle, emin ol bir sürü öneri gelecektir.

Şimdiden rastgelsin.

5. forkill96

forkill96 Aktif Üye

cevaplarınız ıcın cok tesekkur edıyorum galata koprusu ve yesılkoy cıvarı dusunuyorum istavrit başta olmak uzere cınekop palamut çipura levrek vs fena olmaz hani butce bıraz daha arta bılır

6. forkill96

forkill96 Aktif Üye

bide acaba bu vurgun çapari nasıl ayrıca gıden olursa bende gelmek ısterım rahatsız etmem bol soru sorarım o kadar :D

7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

kamış makara ne varsa komple set

8. ryetik

ryetik Aktif Üye

Köprüde avlanacaksan üst düzey kamış ve makaraya ihtiyacın yok hatta carbon değilde fiber bir kamış kullanman daha iyi olabilir (başlangıç olarak) ancak nerede avlanırsan avlan yemlerin taze , çaparilerin kaliteli olmalı çünkü balığı kamış , makine yada misina değil her zaman yem yakalar ;) Vurgun çapariler çok iyi iş çıkarırlar ancak her çapari her zaman çalışır diye birşey yok. Bence avlanacağın bölgedeki malzemecilerin kullandığı malzemeleri gördükten sonra buna benzeyen yada yakın olan çapariler kullanmalısın ayrıca diğer malzemelerinide onların sattıklarından örnek olması için alarak evde kendin yapabilirsin yapılma şekilleride zaten sitede mevcut. Köprüde hemen her zaman istavrit , mevsimine göre izmarit , mırmır, eşkina , palamut, lüfer nadirende levrek çıkar. Her birinin malzemeleri farklıdır. Kamış yada makina için köprüde avlanan arkadaşlardan nokta atışı tavsiyeler gelecektir eminim.

9. forkill96

forkill96 Aktif Üye

makaraya neden ıhtıyacım yok abı ben vurgun capariden 4 5 tane alacagım istavrit çinekop için tem olarak taze hamsi kullanıyorum geçen cumartesı gıttım bir balık bıle vurmadı sade bana değil oradakı herkese hava soğuktu dıye herhalde

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Makaraya elbette ihtiyacın var :) Sadece çok üst düzey olmasına gerek yok. Ryobi Ecusima , Okuma Lonbow yada Okuma Avenger işini görecektir.
    Carbon kamışlar çok hassastır , darbelere pek dayanıklı değillerdir ancak fiber kamışlar daha dayanıklıdır. Tabi carbon unda fibere göre çok daha fazla avantajı var , ''o kadarda değil ben dikkat ederim carbon olsun başka bölgelerdede avlanırım'' dersen ayrı daha iyi olur ama sadece köprüde gerek yok bence. Dediğim gibi köprüde avlanan arkadaşlar daha nokta atışı öneriler yapacaktır.
    Benim vurgulamak istediğim nokta balığı yemin yakaladığıdır. Balık avcılığına yeni başlayan sevdalıların ilk bilmesi gereken bence budur. En kaliteli malzemende olsa yemin iyi değilse balık yakalaman çok zordur.

11. forkill96

forkill96 Aktif Üye

cok doğru abı pekı bu pılle calısan ziller dalgalı havalardada hep öter mi :D