Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

200TL ye kadar spin kamış tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakkilic tarafından paylaşıldı.

1. burakkilic

burakkilic Üye

Merhabalar;

Okuma V-System 2.40 kullanıyorum, çok memnunum. Ancak onu Ayvalık'ta bırakmaya karar verdim. İstanbul'da kullanım için bir kamış almayı düşünüyorum. V-System bagajıma sığmıyordu, bu yüzden epey sıkıntı çektim. Bisikletle taşıyabileceğim, veya arabanın bagajına atabileceğim bir spin kamış tavsiyesi verir misiniz?

Bütçe max 200TL.

Sevgiler.

Murat YILMAZ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bu durum biraz skntılı yani 3 parça kamış veya teleskopik kamış kullanmanız gerek yoksa genel olarak 2 parca kamışların hepside yaşıçaksınız.. bu problemi istanbulda çok fazla çıkmam veya levrek kovalamam diyorsanız catananın teleskopik olanları var ..

eylmz ve sameteryavuz bunu beğendi.
  4. burakkilic

burakkilic Üye

Levrek kovalıorum sadece:) teleskobik sıkıntılı mı olur?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bu konuda tecrübeli değilim açıkcası yanı teleskopikler ne kadar dayanıklı yada ne bıleyım aksiyon vermekte skntılıları var mı ? o konuda bir bilgim yok .. bu aralar fiyatlar yükselişte sürekli kamışlarda hali ile yükseliyor. ama 3 parçalı kamışta öneren görmedim

6. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bunun dışında 3 parçalı olarak Spro Globetrotte ve Fladen maxximus var.. göze çarpan teleskopik olarak daiwa samurai, shimano catana var .. v systeminde teleskopik olanı mevcut lakin kullanımı konusunda işi bilenlerden birine sormak gerek :D

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

hocam fladen total felxx 3p al keyfine bak derim 240 lığı 85 cm nerdeyse telekobik boyunda :) durumu toparlasam edineceğim mutlaka bende silverstar high sipn 4 parça var taşıması çok mükemmel ya teleskobiktende sağlam duruyor.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

9. karacicek

karacicek Aktif Üye

Teleskopik olmasa da olur dersen,
    Okuma Salina Sea Spin 288 15- 45.gr. düşünülebilir.

10. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bahsettiğin kamıştan arkadaşım da var gereğinden çok fazla esnek bu da atış erimini çok düşürüyor. Daha sahte ucunda takılıyken esniyor atarken de çok esnediği için atış erimi çok kötü düşürüyor. Arkadaşım ilk yeni aldığındaydı atıyor atıyor sahte uzağa gitmiyor kendisi biraz acemi dedim galiba beceremiyor sonra kamışı ben elime aldım denedim meğerse kamış çok esnediği için gitmiyormuş bende atamadım 20 gr lık sahte vardı ucunda çıkarttım benim daiwa crossfire kamışa taktım iki katı uzağa attım arkadaşım pişman oldu kamışı aldığına

Yakamoz bunu beğendi.
  11. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Sevgili Burak. Ne yazik ki oyle bir kamis henuz (bildigim kadariyla) yok. Zira ben de Ayvalik ve Egenin diger bir kisim sahilinde avlanmaktayim, İstanbulda da avlaniyorum. İstanbul ve civari icin arabanin bagajinda bir kosede soyle kucuk bir kamis olsa her istedigimde is cikisi veya is oncesi sabah suyu yapsam diye ne ugraslar icine girdim ne kamislar denedim ama olmadi. Hele ki v-sistemin hafifligine rahatligina aliskin biri icin durum daha zor.
    Istanbul sartlari av icin Egeden daha zorlu daha sert daha dayanikli kamislar istiyor. V sistem turu kamislar sonbaharda karadeniz sartlarinda oyuncak gibi kaliyor. Hal boyleyken teleskobik turu kamislar dayaniklilik yonunden malesef zayif.

Dayaniklilik sorunlarini bir kenara birakip denemek istersen shimano catana cx serisi guzeldir. Parcali kamislarin rahatligina en yakin kamislardir. Hangi boyu hangi aksiyonunu almak istedigine markette kendin bakarak karar verebilirsin. Ancak ben ve bir kac arkadasim bunlardan birer tane patlattik onu da soylemeliyim.

Levreko ve burakkilic bunu beğendi.