Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011 New Shimano Stella 4000FE 4000 FE Fishing Reel

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında SAHAPBURAK tarafından paylaşıldı.

1. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Arkadaşlar Merhaba; bu makinayı almayı düşünüyorum, kullanan arakdaşlar var ise yorumlarını rica ediyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili Sahap,bu makinayı Üsküdar Ergin Balıkçılık'ta bir kaç kez test ettim ve çok beğendiğimi söyleyebilirim.Ama sana bu makinanın yeni conseptini öneriyorum.Yani extra high gear 4000 XG modeli. Pahalı ama tek kelime ile mükemmel. "SHİMANO STELLA SW 4000 XG"
    Devir sayısı...6.2:1
    Ağırlığı 270 Gram
    kolu bir kez çevirdiğinde misina sarımı...95
    Maksimum drag..11 Kg

Bu makinayı spin balıkçılığında kullanacağın gibi,teknede sırtıda da kullanabilirsin.Sağlıcakla kal..

4. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Cahit abi teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, Onu bende düşündümde biraz pahalıydı, elimde Shimano Stradıc 2500 fh 4000 fh Japan var birde Sportex Carat Zander 270 iki parça spin kamış var, onları verip almayı düşünüyorum, ek külfet getirmemesi için,:)
    Birde Shimano Stella sw 4000 xg'nin 350 gr olanı vardı zannedersem rakamı 1.950,00.-TL. gibi
    gitti gidiyorda satıyorlar.
    Shimano Stella 4000 xg'sini aldım, geri iade ettim, sonradan pişman oldum ama
    biraz sıkıntılarım vardı, o yüzden iade etmek zorunda kaldım.

5. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Bu makinalar gerçekten çok çok pahalı ama kalite.Ben araştırmalarım sonucunda "SHİMANO BİO MASTER SW 4000 XG" modelinde karar kıldım ve aldım.Fiyatı 725 TL.Mükemmel bir makina ve çok memnunum.Stella'dan farkı sadece bir Rulmanı eksik.Hepsi bu.

Devir sayısı...6.2:1 Stella...6.2:1 Twin power...6.2:1

Ağırlığı...315 Gram Stella...350 gram Twin power...345 Gram

misina sarımı..99 Cm Stella...95 Cm Twin power..95 Cm

6. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Cahit abi bi şey soracam, eline alıp incelediğinde 4000 fe ile 4000 xg'yi bir farkı varmı?
    Kullanılan metaryeller aynı mı? Farkı ney?

7. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

İncelediğimde çok önemli bir fark gördüğümü söyleyemem.Kullanılan materyallerde de bir fark olduğunu sanmıyorum.Sadece 2010 ile 2011 Stella'lar arasında kendi ağırlıkları arasında bir fark görüyorum.Devir sayıları,maximum Drag ve misina sarımları yine aynı.

SHİMANO STELLA 4000FE

SHİMANO STELLA 4000XG

Makinayı aldığımda makinamda hiç yağ olmadığını hissederek bu işi çok iyi bilen bir kardeşime makinamı açtırdım ve içini hafiçe yağlattıktan ve bakımını yaptırdıktan sonra kapattırdım.Şimdi muhteşem.Sende mutlaka içini,bu" İŞİ BİLEN BİRİNE"açtırıp,baktır.

8. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Teşekkür ederim Cahit abi verdiğin bilgiler için,
    Anladığım kadarıyla Shimano Stella 4000 Xg Japon Piyasası, Stella 4000 FD Avrupa Piyasası, Stella 4000 Fe Amerika için üretilmiş,

9. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

bende yeni aldım kullanıyorum 4000 fe kullanıyorum gayet memnunum 3000 lik makinamla aynı gramajda
    ama daha fazla drag gücüne sahip bir makina.. bir de kalama ayarı saat gibi çalışıyor ve çok ince aralık degerlerine sahip..bir çok insan diyebilirki normal bir makinayla arasında ne fark var.. inanın sadece bakınca değil kullanınca anlıyorsunuz farkı..

10. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Evet arkadaşlar yeni makinam; Bir çok amatör balıkçının hayalini süsleyen Shimano Stella 4000 XG;

Ekli Dosyalar:

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan