Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 Eylül Avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mfishing tarafından paylaşıldı.

1. mfishing

mfishing Üye

İyi Akşamlar Değerli Forum Üyeleri;

Bugün de 2012 senesinde yaptığımız bir avın hikayesini ve resimlerini paylaşmak istiyorum. Umarım beğenirsiniz.Nisan ayına kadar boyle idare edin beni lütfen..:)

Annemler zaten yazlıktaydı, hiç alışveriş derdimiz olmadan cuma akşamı iş çıkışı yazlığa doğru yola çıktık. Yol bilindik geyiklerle geçti, oğlum şu Istanbul'dan 1-1,5 saate çıkamıyoruz, arabayı bir önce şuraya park etsek, yok bir şey yakalayamazsak, ikimizin adı uğursuza çıkacak yok o yok bu akşam eve vardık.

Babam yine butun pozitif konuşması ile :) balık yok.. ama zaten maksat beraber olmak konuşması. Malzemelerin kontrolü ve babam ile balığa çıkmaya karar veriş.. Babamın bir ahşap sandalı var ama bana çok gürültülü geliyor, manevra kabiliyeti sandala göre çok zayıf, hız fazla değil ama sabah sandalı indirmek, motor vs derdi ile uğraşmamak için beraber gitmek için anlaştık..
    Biz kendi kendimize gitsek sabah kalktım, kalkma, vs kuru gürültü.. Ama o sabah babamın odaya girmesi ve net olarak kalkın demesi ile 5 saniye içinde ava hazırdık. Asker oğlu olunca boyle oluyor...:)

Motoru çalıştırdık, barınaktan çıktık yem peşindeyiz. Babama yapması için tarif ettiğim kamışlık maşallah kamışı çıkrığa alacak kadar uzun olmuş, içimden allah kerim diyorum...

5-6 tane yem yakalayıp, akya peşine düştük yine... Hava şansımıza sakin bir lodos, deniz süt liman, tekne manevra vs derdimiz olmuyor... Babam balık bulucunun kazancını acıyor, oh oh balık dolu aşağısı diyor, anlatamıyorum derdimi... sonra bir anda... cırrrrrrr ilk defa çıkrığa, dibe takılması dışında :) boyle bir şey yükleniyor, o sırada arkada birşey sıçrıyor.. yok diyorum, değildir..:) ama biz tabi 10 metre uzunluğunda ki kamışlıktan çıkartana kadar balık gidiyor...
    O sırada Istanbul'dan livardan lüfer resimleri geliyor...
    Yapacak bir şey yok, takıyoruz yemi atıyoruz tekrardan, bir kulaç kaçan balık için, bir kulaç daha resim gönderenler için derken çok geçmeden makine bir kez daha çırlıyor, bu sefer babam gazı kesmiyor, onun da yardımı ile balığı tasmalıyoruz ve başlıyor mücadele...

Kurşuna kadar makina ile alırız, sonra ne olur diye plan yaparken hop kurşun geliyor ve bizim tecrübesizlik çıkrığı bırakıp el ile yakalamaya dönüyor. Oysa salonda takımı yaparken, buradan çıkartırız, çıkrık ile devam ederiz hayalleri yalan oluyor..:) Herşey tecrübe, soğuk kanlılık.. Yaklaşık 15-20 dakika mücadeleden sonra bizim de gönderecek bir resmimiz var..

Istanbul'dan gelen lüfer resimlerinden sonra gönderilen bu resmin soğuk duş etkisi yaptırdığını söylememe gerek yok sanırım..

Videomuz da var..:)
    Eylül 2012 Lambuka Avı - YouTube

Video komik... geçen konuşmalar, strese bağlı..:) iki kişi video çekmeyin kaçırırsak falan rezillik, yardıma hazır olsun biri..:) Babam bana sakin ol, yavaş diyor kendi benden 10 kat daha yerinde duramıyor..

Babam amcamdan kalan yadigar kakıcı çıkarıyor, görüyorsunuz zaten..:) balığı alırken bir açıldı, neyse ki tekneye alınca açıldı..:) balığı yakalamışız videoda sıçramalarının derdindeyiz.. neyse tecrübesizlik işte, atlamasaydı seyredilecek bir video olmazdı, konuşmasaydık boyle anılar olmazdı..

Bu da daha rezili, heyecandan, teknede çorapları falan sokmuştum eşofmanın içinde, oyle çektirdik resmi...:)

Bugün akyayı yakaladıktan sonra diyebilirim ki agresifliği nedeniyle lambuka avı çok daha zevkli geldi ama avı yakalama yöntemi de farklı..:) biri çıktık, biri el..:) onun da katsayısı vardır tabii ki..:)

Avla ilgili bir diğer not, zaten biliyorsunuzdur lambuka genelde yalnız gezmiyor, bu abiyi çekerken de arkadaşı yanındaydı. Aç gözlülük yapıp bir iğneye yem takıp atmadık. Buyuk ihtimalle yakalasak da tekneye alamazdık. İyi yaptık bence..

Kullanılan Çıkrık : Penn (reklam gibi fotosu da var zaten...
    Kullanılan misina : 30 kg cekerli ip Misina / 15 mt civarında 25 kg cekerli flora karbon misina
    Kullanılan yem : iri zargana

Lambukayı parçalara ayırdıktan sonra bir gün, limon, soğan, sarmısak, zeytinyağı içinde beklettik. Ondan sonra zaten neyi bekletsen güzel olurdu. Ben beğendim , annemler eh.. Ama balık da artmadı, anlamadım..:)

Bundan sonra yakala bırak yaparız dedik ukalaca....:)

Boyle balıklar yakaladıkça tecrübe ve soğukkanlılık beraberinde geliyor. Sadece balığı kaçırmak için önemli değil, allah korusun herhangi başka bir tehlike için de önemli. Kaçan balık olsun, kısmette varsa geliyor. O gün gelmezse başka gün geliyor. Sağlık herşeyin başı..

Sağlıklı günler dilerim..

sabriyazici, Adonis, Hamdi ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Ama ama olmadiki şimdi, nerede smokinin Murat :D :D :D

Güzel bir günce, harika anlatım ve ince detaylar, ellerine sağlık, tebrik ederim :)

Bu arada tekne tam olarak görünmese de yakışıklıymış ;)

Ayrıca, İstanbul'dan gelen Lüfer resimlerine cevap güzel olmuş. Bir de şu notu yazsaydın tadından yenmezdi. ''Biz burada Lüfer'leri yem yapıyoruz'' :D

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Çok güzel av olmuş Murat mera neredeydi acaba? :D

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim Murat Bey, heyecan ve gıpta ile okudum yine :) Çok güzel avlar bunlar. Nisan'da daha güzellerini daha çok görselle, güzel kaleminizden yine okuruz umuyorum. Her zaman rastgelsin...

6. mfishing

mfishing Üye

Günaydınlar..

Suleyman Bey,

Teşekkürler yorumlarınız için.. Valla o lüferi yem yapma konusu da uzun geyik konusudur zaten..:) Vah vah, lüferi yem yapacakmışız, oğlum yapmazmısın, yaparsın, zaten yakalamazsan balık orada, yersin yine gibi..

Tekne de sağlam bir tekne, Istanbul yapımı ama hız, manevra, ses benim çok hoşuma gitmiyor.. Babam da kızıyor ama bereketli teknedir..:)

Uluç Bey;

Raporladığım iki avda Çanakkale tarafında yapıldı...:)

Can Bey;

İnşallah daha çok görsele yer vereceğim av raporları sunarım...
    Eski avlardan da daha çok görsel koyacağım..:)

İşe gitme zamanı...:)

İyi Günler & Bol Kazançlar..

KalamA bunu beğendi.
  7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Güzel bir av güncesi. Tebrikler.

8. Dündar

Dündar Daimi Üye

Keyifle okudum tebrikler.

9. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

heyecanına ortak oldum,güzel anlatım tebrik ederim

10. mfishing

mfishing Üye

Sabah sabah yazinca bakmadim tabii...:) sizin evin onu..:)))

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eskide olsa güzel bir av güncesi, tebrik ederim :)