Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 nin ilk çinekopları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrshadow tarafından paylaşıldı.

1. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Hafta içi iş çıkışında 2-3 saatlik olta atmak yetmediğinden hafta sonunun gelmesini sabırsızlıkla bekledim.

Bu arada daha önceki seferlerde kullandığım iğnelerden olsa gerek bir çok vuruşu yem yedirerek kaçırdığımdan ilk işim doğru düzgün bir kutu iğne ve misina almak oldu. Özenle takımlarımı hazırladım hava durumu çok iç açıcı olmasada yıl başına olta başında galatada girecektim. Geçen hafta balığın boyları gayet güzeldi bu hafta daha da büyümüşlerdir diye bir umut da vardı içimde.

Nihayet tüm hazırlıklarımı yapıp cumartesi 23:00 de köprüye vardım ancak yer bulmak ne mümkün (Hava soğuk yağmur var hem yılbaşı sakin olur diye düşünürken). Her zaman durduğum yere şöyle bir baktım ve istemeye istemeye eminönü tarafına geçtim boş bulduğum bir yere durdum. Oltamı atar atmaz ilk vuruşu aldım ve kamışın ucunda ki o çırpınan canlı varlığı hissettim, hakikaten güzel bir duygu. Ancak boyutları beklediğim gibi değildi. On dakika sonra ikinci misafirimizde teşrif etti, onuda kovaya atınca güzel bir gece olacak diye için için sevinmeye başlamıştım ki bir anda ortalık karıştı bağırıp çağıranlar, şarkı söyleyenler kafası bir milyon olmuş nara atan sarhoşlar patlayan havai fişekler vs vs....

Curcuna devam ederken yağmur zaten yağıyordu üstüne sert de bir rüzgar eklendi işte o anda tüm keyfim kaçtı, yağmur neyse ama rüzgar olta başındayken hiç hoş olmuyor.

Sonraki iki saat gidip kalmak arasında ne işin ver olm bu soğukda burda, delimisin git yat evinde diyen bir sesle mücadele ettim, o sese karşı bir zafer kazandığımı düşünüyorum ama soğuğa karşı sanırım yenildim bu satırları yazarken hala üşüdüğü hissediyorum.

Donmuş haraket etmeyen parmaklar sırılsıklam olmuş bir pantalon (yağmurluğa rağmen) ve geçen iki saate rağmen tek bir vuruş yok zaten balık vursada rüzgardan nasıl anlayacaksam oda ayrı bir konu.

Gece 03:00 gibi rüzgar biraz dindi yemlerimi tazeledim ve tekrar oltamı suyla buluşturdum bir iki balık daha aldıktan sonra artık soğuk ve yağmur şartları iyice zorlaştırdı. Bir çok vuruşu teneneke başında ısınmaya çalışırken kaçırdım parmaklarımı hissetmediğim için yem değiştirmeye üşenip gelen buna da gelir diye parçalanmış yemle bekledim.

Sabah 06:00 ya kadar köprüyü bekledim ve sonuç resimlerde.
    Kalın sağlıcakla.

Not : Yan tarafımda başka bir arkadaş vardı o kadar azimliydiki gece boyu olta başından ayrılmadı rüzgar çıktı oltayı eline aldı, kösteği bozuldu yeni köstek yaptı ama emeğinin karşılığını aldı en az 50-60 adet tuttu. O arkadaşı gıyabında buradan tebrik ediyor saygılar sunuyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Yemli avında çok zahmetli.Ve soğukta...
    Ben gibi tembellere göre değil.
    Amma çinekobu sevdiğim kadar da sevmem hiçbir balığı...
    Izgarada...
    Neyse,afiyet olsun.:)
    Çok güzel bir günce...

4. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

murat herşeye rahmen balığını almışsın inşallah yeni yılın hep böyle boş dönmeden geçer teşke sende yanına içini ısıtacak bişeyler alsaydın:)

5. Kasırgaemre

Kasırgaemre Aktif Üye

tebrikler yeni yıla çinekopla girdin ve soğuk bir mucadele içinde yine nasibini almışsın

6. yeknet

yeknet Aktif Üye

........................

7. İsak

İsak Aktif Üye

Azmin icin tebrikler

8. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler afiyet olsun

9. shimano

shimano Daimi Üye

tebrıkler afıyet olsun

10. sadi

sadi Aktif Üye

Tebrik ederim.
    Herşeye rağmen sabırla avlanıp kısmetine düşenleri almışsın ;)
    Köprüde soğuk estimi ne zor olur iyi bilirim !
    Daha bereketli avların nasip olmasını dilerim ;)

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Murat, kaldığın yerden sebat ediyorsun :)