Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013 SEZON AÇILIŞI LEVREKLER

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Değerli dostlar bugün karneleri dağıttıktan sonra... esen 3-5 batı kuzeybatı rüzgarı ile yeni kabaran sulara gözlerimi dikmiştim... İlk birkaç av denemem sonuç vermemişti....1 hafta önce bizim merada dolaşırken bir arkadaşım 2 kg lık bir levreği çekişine ikindi saatleri bizzat şahitlik etmiştim...
    Bu durumunda beni iyiden iyiye fişeklemesiyle saat 16:00 civarı en çok av veren meraya haraket ettim...Merada dalga fena değil ancak bulanıklık hiç yoktu...malum dere ağızlarında bulanık suyu çok sever bizim paşalar... 1 saat kadar at-çek yaptım ancak vuruş ve takip yoktu....Uzun zamandır hissedemediğim o oltanın zank diye takılıp titremesi gözümde tüter olmuştu...
    Derken eve döndüm biraz moladan sonra.... Evime yakın olan meraya yollandım...saat daha erkendi...atış yapmadım...rüzgar ve dalga iyice kalmış...o beklenen esinti devam etmemişti...O ara akşam ezanı okundu...namazı kıldıktan sonra...aslında vazgeçip eve gidecekken...dereden gelen bulanık suyu farkkettim...(az yukarılarda dere ıslah calışması vardı ve çamurlu su akıyordu sahile...) Kıyıda çamurlu su ile bulanık su tam olarak karişmıyor ve o benim bayıldığım av ortamı böylece oluşuyordu...Biraz atar giderim dediğim için arabadaki sahte çantamı bile yanıma almamıştım...sadece max rap fpgh 13 lük sahte yanımdaydı....10-15 dakika atıştan sonra o hasretini çektiğim paşacık binmişti oltaya....öyle özlemişimki 1 Kg dan az fazla olduğunu tahmin ettiğim paşacığı tadına vara vara çıkardım kumlara... hay aksi yanıma karga burunuda almadığımdan 3 iğnenin hepsinide biraz uğraşarak ellerimle çıkarmak zorunda kalmıştım...bir an paşacıkla gözgöze geldikten sonra...4 dk. kadar sonra yeni atışı yapmıştım ki 500 gr dan biraz fazla birde ispendek takılmıştı...onuda sağ selamet abisinin yanına almıştım...Sonrasında bir yarım saat daha devam etsemde vuruş alamadım... Avı sonlandırdım... Siz değerli dostlarla da hemen paylaşmak istedim.
    Bunlarda benim ufaklık Mert Ali nin karne hediyesi olsunlar... Darısı sizlerin başına rastgelsin ...HOŞHELDİNİZ 2013 LEVREKLERİ ....selamlar...

Kamış: Shimano catana 10-30 tele spin 2,70
    Makina : Shimano ZERUS 4000 F 4+1
    Misina : Okuma Sea Bass 0,31mm
    Sahte: Max-rap FPGH 13 Cm.
    Yer: Dere ağzı
    Av saati : Akşam 20:00-21:00 arası

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Şahane balıklar komando asteğmenim yakışır ;) Ah ben de bir denk gelebilsem artık şu levoya. Çok daha güzel raporlarınıza inşallah, afiyetolsun, her zaman rastgelsin.

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Tebrik ederim...bu mevsimde Levrek almak bir levrek sever olarak en büyük hayalim...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Açılış fena olmamış. :)
    Başarılı bir sezon dilerim

6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler.Afiyet olsun..

7. zokacı

zokacı Aktif Üye

güzel av olmuş tebrikler

8. poyraz

poyraz Aktif Üye

Tebrikler murat bey sezon açılışı güzel olmuş deniz ana bu güzellikleri verdiği sürece bu güzel paşaları almaya devam edersiniz inşallah avınız daim olsun raporlarınızı bekliycez rasgele.

9. Fecri

Fecri Aktif Üye

Tebrikler, afiyet olsun.
    Bir gün belki, bana da nasip olur.

10. deniz020

deniz020 Yeni Üye

Abicim helal olsun vallaha simdiden o levregi almak bu basari ins daha iyi avlar nasip olur hayrli gunler

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler çok güzel balıklar, Ufaklığın kısmetine çıkmış sanırım balıklar :)