Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013 yılının son av güncesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

 1. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  [​IMG]

  [​IMG]
  2013 yılı yaz ortasından itibaren eşlerimiz ile birlikte çok güzel av günceleri yaşamış ve bu av günceleri esnasında yaşanan güzellikleri siz dostlarımız ile paylaşmıştım. Yılın son ayı geldiğinde ise malum olacağı üzere kış iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlayınca, haliyle soğuktan etkilenen eşlerimiz ister istemez balık avı güncesi açısından eve mahkum olmuşlardı.
  Yılın bitmesine yakın havanın tekrardan yumuşaması üzerine ekip olarak tekrardan organize olarak tekne avı yapmayı planlayıp, yine düştük yollara.Amaç yine dost meclisinde geçecek olan bir kaç av güncesini yaşamaktı.
  Nihayetinde de öyle de oldu.İlk günü kısa bir sabah suyu olmak üzere, iki gün arka arkaya ailece çok güzel av günceleri yaşadık.
  Tek sıkıntımız suların çok çekik olması nedeniyle esas çıkacağımız tekneyi sabahın ilk ışıkları ile beraber bayağı bir uğraşmamıza rağmen bir türlü yüzdürmeyi başaramamızdı.Zira tekne tamamen zemine oturmuş ve yerinden kıpırdatmamız imkansız gibi bir şeydi.Ben göğüs çizmesi yardımı ile bir karış kadar kalmış çekik su içinde vermiş olduğum onca mücadele netice vermemişti.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Yaklaşık, bir saat süren mücadele sonunda pes etmiş ve sonunda koyun diğer bölümünde karada ters çevrili olan Sevgili Ünal kardeşin teknesi ile balığa çıktık.Gerçi onu ters çevirip kıyıya doğru çekmemiz ve benim su içine girerek onu emniyetle yüzecek bir mesafeye kadar sürüklemem de bayağı bir zaman kaybına yol açtı.Aynı zamanda eşyalarında elden ele, tekneden tekneye taşınması da apayrı bir sıkıntı oldu.
  Sözün özü, güneş henüz doğmadan başlayan bu sıkıntılı uğraş sonucu nihayetinde saat 07,00 ye yakın başladık avlağa doğru yol almaya.Ha bu arada esas sabah suyu denilen zaman dilimi tabikide kaçmıştı.Ama olsun, yinede bizler mutlu ve umutlu idik.Çünkü ailece yine ekip olarak hep beraberdik.

  Gün sonu ailece açık havada piknik misali bir sofra başı muhabbet ortamı planladığımız için ilk günkü av güncesini kısa kestik.Zaten oltalarımıza soframızı süsleyecek yeteri kadar balık süslemişti bile.İlk günün yıldızı kesinlikle Sevgili dostum Erdal kardeşimin değerli eşleri Sevgili Belgin hanım oldu.Adeta, şov yaptı diyebilirim.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Bu av esnasında da yine klasik en altta kurşunun yer aldığı 3 lü köstekten oluşan klasik takımlar kullandık.Takım ve köstek bedenleri 0,40 lık fluoracarbon misina idi.Yem tercihimiz ise bu yörenin favaori, yemi olan sülünezler oldu.Kurşun da tabiki derin sular olduğu için sardalya şeklinde 200 gr lık kurşun oldu.

  [​IMG]

  [​IMG]
  2 nci günkü av esnasında ise pek sıkıntı çekmedik sabahtan çıkarken.Zira teknemizi seri başında yer alan ve biraz daha derin olan teknenin kıç kısmına bağlamıştık.Ertesi günkü av güncemiz gerçekten on numara geçti diyebilirim.Öğleden sonra saat :14.00 e kadar süren bu av güncemiz esnasında başta mercan ve karagöz olmak üzere bir çok balık tuttuk.Özellikle eşlerimizin son derece memnun olduğu çok güzel av güncesi oldu.Bizler onları memnun etmek için sürekli yem açarken, onlarda ha bre balık tuttu.Eh tabiki oltalarına denk gelen balıkları oltadan çıkarma işide doğal olarak bizlere aitti.

  Sözün özü eşlerimiz ile birlikte av yapma imkanı bulduğumuz son derece keyifli av güncesi oldu.Daha güzelinin eşleriniz ya da dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dileği ile cümlemize rastgele arkadaşlar.
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.596
  Beğeniler:
  9.535
  Şehir:
  İstanbul
  Keyifli ve bol balıklı bir av olmuş, tüm ekibi kutlarım. 2014 yılı daha da çok balıklı geçsin :)
   
 4. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.871
  Beğeniler:
  6.791
  Şehir:
  İstanbul
  Harika bir av olmuş, yoksa iki mi demek gerek..
  Tüm ekibe tebrikler
  Afiyet olsun
   
 5. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili arkadaşlarım, gerçekten de dost meclisinde geçen çok harika 2 av güncesi yaşadık diyebilirim.Kendimiz tuttuk,kendimiz temizledik,kendimiz pişirdik, ve layıkı ile de yolcu ettik...:p

  Darası ve çok daha güzeli gelmekte olan yeni yılda tüm dostların başına olsun...:)

  [​IMG]
   
 6. Levrekspinner

  Levrekspinner Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2012
  Mesajlar:
  238
  Beğeniler:
  71
  Maşallah İshak abi harika görüntüler.
   
 7. datçabalıkavı

  datçabalıkavı Üye

  Kayıt:
  26 Aralık 2013
  Mesajlar:
  57
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  muğla
  tebrikler,ailecek çok keyifli,neşeli bir gün geçirmişsiniz,sofraya da bayıldım,sanırım yeşil paket helva oluyor.canım balıkla,helva çekti gecenin bu vaktinde:)
   
 8. TR Angler

  TR Angler Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Aralık 2013
  Mesajlar:
  174
  Beğeniler:
  25
  Şehir:
  İstanbul
  Mercanlar süper... Afiyet olsun...
   
 9. genckemo

  genckemo Üye

  Kayıt:
  3 Ocak 2013
  Mesajlar:
  85
  Beğeniler:
  36
  tebrikler bereketli av güzel bir gün olmuş.devamı rastgelsin:)
   
 10. müthişaman

  müthişaman Daimi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.126
  Beğeniler:
  218
  Şehir:
  İstanbul
  2014'ün de böyle güzel güncelerle geçmesi dileklerimle...
   
 11. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili dostum, malum Levrek için bu taraflarda hava uygun değil.Durum öyle olunca da bende tekne avlarına ağırlık verdim bu aralar.
  Sevgili Selçuk ,dost meclsinde çok daha güzel avların ve sofraların cümlemize her daim denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşım.