Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013'ün İlk Avına Muhteşem Başlangıç... Levrek ve Karagöz Avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

clip_image001.jpg
    haber.JPG

Merhaba Balık Sevdam Ailesi, Uzun zamandır balık avına çıkamamış olmak gerçekten zor oluyordu. İçimizde bitmek tükenmeyen bir Balık Sevdası yanıp tutuşuyor, bir türlü zaman ayıramıyorduk. Sonunda artık balığa gitmek istiyorum dedim. Av partnerim Yaşar’da aynı duyguları hissediyormuş :)

Hemen dostumuz İrfanı arayarak bir rapor aldım. Her zamanki misafir perverliği ile. Atlayın gelin Abim, size her zaman tutturacak balık bulurum dedi :) Buna inancımız tamdı, tabi kısmetin ötesine geçilmez idi ama tecrübelerine güveniyorduk. İki günlük bir av planı yaptık. İrfan, Oktay, Musa Kaptanımız, Serkan seferber olmuş. Av için yemlerimizi ayarlamış ve av saatleri belirlenmişti.

3.JPG

Benim içim içime sığmıyor ve Yaşar’la sürekli irtibat kuruyordum. Takımları hazırlamış yola çıkış saatini bekliyordum. Yaşar “nedir bu heyecan Liseliler gibi iki de bir, bir şeyler soruyorsun” dedi :)

Haklıydı da gerçekten beni her av öncesi bir heyecan basar ve vakit bir türlü geçmez olur :)
    İş çıkışı buluştuk, her zaman ki gibi Çağatay’da bizim ekibin bir parçası olduğu için yanımızda o da vardı. Bize çok iyi çıraklık yapıyor ve öğrenmek için her şeyi takip ediyordu.
    Arabaya bindik ve yola koyulduk. Feribotta çay keyfi yaparken İçimizdeki Sevdayı Yaşar Arabanın kaputuna bile yazmıştı :)

2.JPG

1.JPG

Yolda giderken sağ olsunlar İrfan ve Oktay sık sık arayıp özlem gidermek için buluşma anını beklediklerini dile getiriyorlardı. Tekneler ayarlanmış ve saat gece 03:00 de Limanda buluşma için saatlerimizi ayarlamıştık. :)

Biz tabi o heyecanla Limana erken varmıştık ve buluşma saatini beklemeye başladık. Sözleştiğimiz gibi tam saatine arkadaşlarımız yanımızda oldu. Kısa bir hasretleşmeden sonra hava şartlarına uygun olan kışlık kıyafetlerimizi giyinerek, oltalarımızı alarak teknelere bölündük.
    Her zaman ki gibi rastgele diyerek limandan çıktık…

4.JPG

5.JPG

6.JPG

IMG_0823.JPG

IMG_0825.JPG

IMG_0826.JPG
    Gün ışıyana kadar pek bir şey olmadı, günün ilk ışıkları ile balıklar teker teker gelmeye başladı :)Kargözler, Levrekler içimizi ısıtmaya yüzümüzü güldürmeye yetmişti :)
    Bir ekip canlı Kaya balığı ile seğirtme yapıyor iki ekipte canlı teke ile av yapıyorduk. Serkan arkadaşımız her ne kadar Levrekte ustalığını gösterse de Lüferci olarak anılmayı seviyordu :)

P1090333.JPG

Oktay arkadaşımız İş yerini açacağı için biraz erken ayrıldı aramızdan. Bizler için uykusuz kamıştı. Bir Fotoğraf bile çekilemedik. :)

Biz İrfan ve Musa kaptanın vermiş oldukları taktikle ava devam ediyorduk. Planımıza göre daha akşam ve sabah suyu da yapacaktık. Onun için Avı sonlandıralım dedik. Oltalarımız sudan çekerek limana doğru yol aldık. Yüzümüzde tebessümlerle :)

Sağolsun dostlarımız bizler için çok yoruldular. Akşam için randevulaşarak istirahat için ayrıldık. Akşam için dinlenmiştik ve İrfan kardeşimizin telefonu ile limanda buluştuk. Yine kucaklaştık ve denizin durumunu analiz etmeye başladık. Her ne kadar da içimizdeki yanıp tutuşan Balık Sevdası olsa da her zaman önce emniyetti! Kaptanlarımız İrfan ve Musa abi, havanın av için müsait olmayacağını söyledi. Zaten deniz kendini belli ediyordu. İrfan kardeşimiz bir ara kayboldu geldiğinde limanda mangalı yaparak bizlere harika bir sucuk partisi verdi :)

Hoş sohbet ile inanılmaz güzel olmuştu. Ellerine sağlık tekrardan :)

IMG_0866.JPG

IMG_0865.JPG

P1090338.JPG

P1090340.JPG

Havanın yatmayacağını anladığımızda Musa kaptan bizleri evine çay içmeye davet etti. Hep beraber toplanarak Kaptanın tarihi evine gittik. İnanılmaz güzel dostlarla beraber olmanın vermiş olduğu haz her şeye bedeldi. Musa kaptanın İrfan ile yapmış oldukları eski avlarının videolarını izledik o kadar video çekilmiş ki ustalıkları her videoda belli oluyordu.

En güzel olanı da, bütün videolarını Bana ve Yaşar’a Marmara’dan Selamlar diye bitirmişlerdi. Bu bizi oldukça duygulandırmıştı.

Biz oraya balık için gitmiş olsak da, orada anlıyorduk ki ! Balık avı bizi Dostlarımıza bağlayan bir köprü sadece bir araç olarak kalıyordu. En önemlisi de bence budur. !!
    O nedenle kelimelere dostluklar daha çok dökülüyor.

P1090342.JPG

Sabah suyu için tekrar randevulaşarak ayrıldık. Hava durumu pek iç açıcı değildi ama yine de sabah limanda buluşup karar verecektik.

Sabah erkenden limanda buluştuk, hava iyi değil deniz dalgalıydı. İrfan ile Yaşar Önden tekneyle gidip av yerindeki duruma bakacak ve uygun ise bizi çağıracaklardı. Av yerine gittiler ama denizde durmaya imkan yok dalgalar çok diye bizi aradılar. Onlarda geri döndüler. Kısmet diyerek Balıkçı kahvesinde oturarak çay içip av anılarını konuşmaya başladık. Muhabbet av muhabbeti olunca neşeli anlar yaşadık.

IMG_3162.JPG

IMG_3159.JPG
    Artık ayrılık vakti gelmişti. En zor olan kısım ise buydu. Balıklar ile hatıra fotoğrafları çekildik. :)

Dostlarla kucaklaşarak bir sonraki Balık avına kadar vedalaştık. :)
    IMG_3125.JPG

IMG_3128.JPG

IMG_3133.JPG

IMG_3135.JPG

IMG_3145.JPG

IMG_3146.JPG

IMG_3148.JPG

IMG_3151.JPG

haber.JPG

IMG_3153.JPG

IMG_3155.JPG

IMG_3156.JPG

IMG_3138.JPG

Evimize vardığımızda Ben, İrfan, Yaşar aynı anda balıkları pişirip afiyetle yemek için plan yaptık. Yorgunluğun üzerine afiyetle yedik :)

IMG_0876.JPG

IMG_0883.JPG

IMG_0885.JPG

IMG_0889.JPG

IMG_0891.JPG

clip_image041.jpg
    Ekip adına herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. Sizleri çok seviyoruz Dostlar :)

Hepimize Rastgele…

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Şubat 2015
    nahzuvay, sametsert, cafahmet ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle misafirperverlikleri, gülen yüzleri ile bizi karşılayan ağırlayan ve bu avın yapılmasını sağlayan İrfan kardeşime, Oktay Kardeşime, Serkan kardeşime ve Marmara denizinin beyfendisi yakışıklı Musa kaptanıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Her dakikasından keyif aldığımız bir av süresi yaşadık. Her dakikası eğlence ve samimiyetle geçti. Bu kadar güzel dostluklar yaşandıktan sonra gerçekten geri kalan av teferruat oluyor.

Herkese böyle güzel dostlukların ve avların rast gelmesini diliyorum.

İstanbuldan Marmaraya selamlar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 31 Ocak 2013
    Hamdi bunu beğendi.
  4. Çağatay

Çağatay Doğuştan Üye Gold Üye

Çok eğlenceli ve güzel bir av oldu :) (Bana bu şansı verdikleri için baba'ma Yaşar abime ve İrfan abime çok teşekkür ediyorum hepinizi seviyorum :) )

Hamdi bunu beğendi.
  5. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Tebrik ederim çok güzel bir av olmuş.

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

İnşallah daha çok vakit bulursunuz.
    Ellerinize sağlık. Hakikaten balık avı, çok güzel bir dostluk köprüsü.
    Bu arada tuzda fırına vermişsiniz levreği. Hiç denemedim ama metnini duydum bu yöntemin. Afiyet olsun :).

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebikler hamdi abi, tek kelime ile harikasınız.

8. poyraz

poyraz Aktif Üye

abi tebrikler maşallah güzel balıklar almışşınız.

9. sabora

sabora Daimi Üye

Tüm ekibe tebrikler. Umarım daha uzun yıllar böyle birlikte ve neşeyle avlar yaparsınız.

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

muhabbet var dostluk var sağlık var balık var ellerinize sağlık bereketli olsun çok güzel resimler ve paylasım daha güzel organizasyonlarda daha iyileri rast gelsin sağlıcakla kalın

11. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

raporların efendisi budur işte.
    tebrikler :)