Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2014 - 2015 SON AVLARDAN DERLEME

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında muhsin5791 tarafından paylaşıldı.

1. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

Merhaba ,

son bahar kış avlarından aklıma geldikçe çekilen görüntüleri sizler ile paylaşayım istedim. Avlar kuzey ve güney marmara da ve ege de yapılmıştır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emre2626

emre2626 Üye

yanlış anlaşılmasın ama şu zıpkın olayına çok karşıyım balık zaten az nesli tükeniyor birde böyle sinsice avlanan ve kaçma şansı olmayan avlara illet oluyor ama yasal diğcek bişi yok ayrıca oltanı atıp balık beklemek o anda sohbet etmek yem hazırlamak misine seçmek takıp yapmak balık avının zevkini veren bunlar zaten bence tabi yoksa suya dalıp zıpkınla balık alınacağına 10 tl verip yandaki balıkçıdan balık almak aynı olay

hayalet avcısı bunu beğendi.
  4. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

böyle dizi dizi balıkları görünce tezgahtan almak gibi kolay gelmesin. bu avcılık türü hakkında bilginiz olmadığını düşünüyorum.

cemiltonguç ve zıpkıncı bunu beğendi.
  5. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Hiç de düşündüğünüz gibi değil.Limitleri olan bir av şekli zıpkında. Emin olun iyi bir zıpkıncı küçük balıkları seyrederken zevk alır, sadece beklediği balığı alır ki O da limitler dahilinde. Ben dalıyorum, tekneyle köstekli bedenle dip avları yapıyorum, çok usta olmasam da jig yapıyorum, sörf desen o da bizde. Yakında at-çek disiplinine de başlıyacağım. Ama dalış bunların tümünden farklıdır. Öyle sohbet etmek zaman geçirmek için değil, tam aksine dünyanın karmaşasından 1-2 saatliğine uzaklaşmak, doğayla ve kendinle baş başa kalmaktır bence. Yenilenirsin, mutlu olursun. Ha unutmadan av yapmak benim için dalışta hep ikinci planda. Bence herkes denizi tanımak için de olsa dalış yapmalı.

fx233, GanGBoi, syner ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

güzel avlar tebrikler :)

zıpkıncı seçicidir balığını seçerek avlar :)

muhsin5791 bunu beğendi.
  7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Sizin bahsettiğini tarzda av yapanlarda var, inanın katliam yapıyorlar. Onlara tabi ki karşı duracağız. Gördüğümüzde şikayet edeceğiz.

Ama bu arkadaşlar limitlerinde ve yasal bir av yaptığı için saygı duyup tebrik etmek gerek.

8. Ersen

Ersen Aktif Üye

Bazı arkadaşlar zıpkınla avı ne zannediyorlar acaba ,binlerce balık seni görünce ürkmüyor ve direk üzerine geliyor sende tetiğe bir dokunuyorsun 10 tane balık birden şişte, kolay bir avlanma şekli diyen varsa gelsin benimle bir gün bi deneyelim birlikte, şu balıklar nasıl köşeye sıkıştırılıyormuş göstersin bana, bakalım sandıkları gibimiymiş olay. ben her iki şekildede avlanıyorum ve limitlere çok önem veren biriyim. bence oltayla avlanmak daha zevkli diyen arkadaş değişik türlü türlü renk renk maket balıklarla dişli balıkları kandırmaya çalışıyoruz 10 lu 15 li çapariyle bir seferde 10 tane 12 tane istavrit yakalamayı zevk sanan . önemli olan nedir biliyormusun. karada, su üstü ve su altı avlarında, her avcı limitleri ve kendini bildikten sonra bence sorun yoktur

fx233, zıpkıncı ve muhsin5791 bunu beğendi.
  9. Ersen

Ersen Aktif Üye

hamdi bey bu isimsiz resimsiz kişilerle alakalı bi çözüm üretemiyormusunuz. bence bu site netteki en iyi paylaşım sitelerinden biri,böyle kalmasıda siz yöneticilerin elinde böyle seçkin bir siteye elini kolunu sallaya sallaya her kesin kayıt olmasına bir şey yapılamıyormu ? ben kendi adıma bu kadar kolay olmaması gerektiğini düşünüyorum.

fx233, SERDAR-78 ve muhsin5791 bunu beğendi.
  10. mustafa başlı

mustafa başlı Üye

Bende hem su üstü hemde altında avlanan biriyim ve bence su altında avlanmak su üstünde avlanmaktan daha zor bir yöntem çünkü su altında avlnmak için ekipman ın dışında kendinide geliştirip yenilemen gerkiyor sürekli nefes antrenman ları yapman gerekiyor ve birde secme işi var bıraz daha irisi bırazdaha irisi derken cok av kaçırıyorum veya su altı güzelliklerine bakarken parmagımı tetiğe değdirmeden çıkıyorum sudan ülkemizde profesyonel lik adı altında hertürlü hileye izin verilirken bu tarz meseleler konuşmaya bile değmez bence

fx233, Ersen, zıpkıncı ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. emre2626

emre2626 Üye

nededim yasal olduğu sürece diyecek bişey yok fakat ben düşüncemi söyledim evet çapariyle yemli takımla avlanmak zevk bana görede zıpkın ters bu benim düşüncem