Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıyor 2015 New stradic 1000 hgfk aranıyor

Konu, 'Aranıyor' kısmında gokhan_17 tarafından paylaşıldı.

1. gokhan_17

gokhan_17 Aktif Üye

Lrf ve alabalık avında kullanmak üzere arıyorum yardımcıolursanız sevinirim elimde ihtiyaç fazlası shımano lesath bx 2.40 7-21 çiziksizdir takasta yapabilirim image.png

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. exemcli

exemcli Aktif Üye

Kafanızı karıştırmak istemem ama teknik bilgilerinde stradic 78 cm sarıyor bir turda Lrf için sarım oranı biraz yüksek diğer modellere bakarsanız bu 61 cm civarında

4. gokhan_17

gokhan_17 Aktif Üye

Devir düşük olması daha mı iyi yami

5. exemcli

exemcli Aktif Üye

Lrf silikonu av bölgesinde ne kadar uzun tutabilirsiniz o kadar aviniz iyi geçer. Sarım miktarı yüksek olması sizin bu alandan daha çabuk ayrılmaniz demek.

6. trkc

trkc Aktif Üye

Her suyun dibi aynı olmuyor. Takılma riski açısından hızlı çekmeniz gereken yerler olabilir. Yavaş aksiyon için kolu yavaş çevirirsiniz olur biter ama hızlı sarım için toplama miktarı ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Az toplayan makineyi hızlı çevirsen de ancak çok toplayan makinenin normal hali kadar misina toplayabilecektir. Bu yüzden hızlı makine özellikle alabalık için gereklidir ve konforlu olacaktır. Mepps zaten yavaş çekimde dönmez ve hiçbir işe yaramaz. Mepps'i alabalıktan güzel bir şekilde kaçırırsanız büyük ihtimalle onu alırsınız.

Ben alabalık ve Lrf için Daiwa Exceler 1500HA kullanıyorum. 6.0:1 tur oranı var ve tek turda 77cm topluyor. İyice araştırdıktan sonra aldım ve memnunum. Stradic özelliklerini beğendiğim güzel bir makine. Daiwa düşünürseniz Exceler HA serisini öneririm.

Son düzenleme: 23 Kasım 2015
  7. gokhan_17

gokhan_17 Aktif Üye

Evet bugün gördüm 1500 daha küçüğü olsa hiç düşünmem

8. trkc

trkc Aktif Üye

1000'lik Stradic Türkiye'de yok. Ben de baktım. Kısa zamanda da gelmeyecekmiş. 1000'lik Exage ve 2500'lük Stradic aldım. Daiwa'nın 1500 ve 1000'lik makineleri aynı boyda ve Daiwa'nın en küçük kasası. 1500'lük Daiwa ve 1000'lik Shimano'nun boy farkını fotoğrafta görebilirsiniz.
    image.jpeg

1000'lik boy makinelerin drag güçleri en az 2kg en fazla 3kg olmakta. 1000'lik Exage'nin 3 kg drag gücü var. Ayrıca alt seviyede Daiwa'nın makineleri daha sağlam ve kaliteli. Sadece boy olarak biraz daha büyük oluyor.