Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2015 Temmuz Carp Fishing

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Atila KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

1. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

Kısa bir ayrılıktan sonra eski de olsa paylaşımda bulunmak istedim :)
    Temmuz ayının ortalarında bir gün 3 dostum ile beraber çorum'dan amasya2ya sevdiğimiz bir avlağa doğru yola çıktık.
    Sabah hava biraz bulutluydu suda dalgalı, ilk olta atışlarımızdan bir sonuç çıkmadı.
    Biraz da rüzgarın hızı yüksekti ilk yerimizi değiştirme kararı aldık, saat öğle saatlerine yaklaşırken avlak yönünü değiştirmek için yeniden malzemelerimizi toparladık ve avlağın başka bir kısmına geçtik yeniden oltalarımız yolladık suların derinliklerine.
    Öğle sıcağı olması sebebiyle herhangi bir ses soluk çıkmadı derken öğle sonlarıydı hava biraz daha serinlemişti yemleri tazelemiş tik 5-10 dk geçmedeki zilin çalması ve kamışın yeri öpmesi bir oldu biraz daha geciksek olta suyun derinliklerine doğru yola çıkacaktı derken ilk darbeyi arkadaşım attı balığın çekişi hırcındı misina da hiç boşluk yoktu makinayı ben devraldım biraz oyalama ve yorma işlemi yaptım 10 - 15 dk kadar yordum, sonra küçük dostumuzu suyun dışına aldık tam manasıyla tartma şansımız olmadı ama yaklaşık 5 kg gibi bir ağırlığı olduğunu tahmin ediyoruz, öp sev foto çektikden sonra bu güzeli geldiği yere geri iade ettim.
    akşama kadar da 3 5 levrek den sonra düştük evin yoluna..

big_carp.jpg

Muharrem vardar, M.Taha D. ve cagatay. bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Avınız için tebrik ederim, avlak seçimi doğru olmuş, balık boyundan büyük işler yapmış, avlarınız bereketli olsun, bu arada sazan yasak dönemi başlamak üzere balıklar havyara girmek üzere arkadaşlar.

Atila KÖKSAL bunu beğendi.