Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2015 Yılındaki ilk avım (Galata Köprüsü)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CemalSz tarafından paylaşıldı.

1. CemalSz

CemalSz Üye

Dün akşam sabah 6 ya kadar hiç uyumadım uzun süre sonra balığa gideceğim için araştırma yaptım forumdaki pek çok konuyu okudum inceledim, çinekop ve sarıkanat hedefimdeki balıklardı.İstediğimi de aldım aslında köprü her zaman ki gibi gelenleri boş çevirmedi 3-4 kilo arasında 35 adet çinekop ve sarıkanat alabildim daha doğrusu aldım yeter dedim kendi kendime.5 kilo tutmuş amcalarımız da vardı sözde ustalar eyvallah ama akşama kadar 15 kilo alırım ben yarın da bi 10 15 arası alırız diye sohbet ediyorlardı kendi aralarında. Ustalık 10-15-20 kilo almak değil limitini doldurup yeter diyebilmektir benim düşünceme göre.

Yılbaşı tatili dolayısıyla okul yada dersanesi olmayan kardeşimi de çağardım tek oltayla yavaş yavaş da denebilir :) sabah 7 buçuk gibi köprüde başladık olta atmaya önce hırsız kancalı mantarsız yemli takımla denedik şansımızı tutmasını tutuyorduk ama yeterli değildi daha sonrasında mantarlı yemli takıma geçtik ve yüzümüz güldü en kötü haliyle bile iki atıştan birtanesinde ya tekli yada çiftli sarıkanat çinekop aldık.

Sabah 7.30 - 8 gibi başlayan avımı saat 1 gibi sonlardım.Size tavsiyem eğer köprüye gidicekseniz mutlaka erken gitmeniz gerekli yoksa yer bulmak gerçekten zor ve iki kişi gitmenizide tavsiye ederim.Yem takması kesmesi balığı kancadan çıkarması eee tabi eller donunca sen çek biraz diyebileceğiniz biri olması gerekli ki, sıcak bir çay eşliiğinde manzara seyretme keyfinide tatmanız dileğiyle.

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 2 Ocak 2015
    trakonya79, sunny1403 ve Mesut1903 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Cemal abi tebrikler bugün bende senin alt tarafında rapala atıyodum bende 17 adet aldım yeter dedim döndüm.bende köptünün üstünde patır patır biri balık çekiyo kimbu ya filan dedim demekki senmissin

4. CemalSz

CemalSz Üye

Köprünün boğaza bakan tarafında spot balıkçılığın o tarafa rapala atan arkadaşlar vardı :) köprüde çok vardı patır patır çeken yarın da gitmeyi düşünüyorum ama kısmet bakalım.Malum şubat ayında kısmetse asker olucağım için gidene kadar fırsatları değerlendirmek lazım :)

5. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Aynen abi kırmızı mont vardı üstümde görmüşsündür belki yarında biz ordayız sabah siteden serdar abi kardeşi ben gelirsen bekleriz biraz rapala yüzdürürüz sabah erkenden gidip yer tutacaklar ben 7 gibi gidiceğim

6. CemalSz

CemalSz Üye

Rapala için biraz daha yolum var sanırım :) ama gelirsem yine aynı yerde olurum.

7. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Tamam abi gelirsen bekleriz turuncu kamışlı benim beyaz kamışlı serdar abi ordan tanırsın

8. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Üstat tebrikler. Gerçekten ustalık çok tutmakta değil ustalık duracağın yeri bilmekte. Eline, emeğine, düşüncene sağlık.

CemalSz bunu beğendi.
  9. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

CemalSz bunu beğendi.
  10. CemalSz

CemalSz Üye

Elimde bunlar var ama iş yapar mı abi bilmiyorum ?

11. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

1 3 4 sıradakiler çalışır kardeşim yarın oda balık boğazdan aşağıya doğru akmış olmasından yani bol olduğu için çalışır sonrasını bilmem ama baştaki iğneleri çıkar rapalalarının sadece arkasın da kalsın