Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21.01.2012 Cuma Levrek avımız (+5kg)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Bahadır tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır

Bahadır Üye

Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum,
    20 Ocak Cuma günü havanında Lodos olacağını hafta içi Posseidon ve Accuweather gibi hava tahmin sitelerinden öğrendiğimiz için arkadaşlarımla gündüz şansımızın yaver gitmesi sonucu avını yarıda kesmek zorunda kalan bir arkadaştan temin ettiğimiz mamunlarla saat 18’de yola düştük. Malum hava Lodos olunca yem temini konusunda baya bir güçlük çekiliyor ancak şansımız bu yoklukta ayağımıza gelen bu mamunlarla açık olarak yola çıkmıştık. Saat 21 gibi avlağımıza vardık ve hemen arabadan malzemeleri boşaltmaya ve takımlarımı su ile buluşturmak için hummalı bir şekilde hazırlıklara başladık. Bu avlağa üçüncü gelişimiz ve orada yaşayan sevgili bir kardeşimizin tavsiyesi ile kendimize bu sene levrek için yol edindiğimiz bir yerdi. Üç seferde de bizi boş çevirmedi ve o akşamda levrek avı için bütün şartlar mükemmeldi. Ben ve arkadaşlarım o hevesle 10-15 dakika içerisinde oltalarımızı su ile buluşturmuş ve gelecek ilk vuruşları beklemeye başladık. Saat 22 gibi ilk vuruş benim oltama oldu ve yerimden kalkıp oltama yapışmamla beraber balığın oltada olduğunu anladım ve 3-4 dakika içinde ilk levrek yanı başımızdaydı hemen tarttık ve 830 gr geldi, çok kısa zamanda yakalamanın heyecanı ile herkese bir şevk gelmişti oltamı yemledikten sonra tekrar denize ve bizi bekleyen paşalara doğru gönderdim ve beklemeye başladım. Yarım saat geçmemişti ki benim oltaya tekrar bir vuruş yine ben süperman misali uçup oltama yapıştım balık yine oltada ama kalamayı o kadar çok açmışım ki ben sarıyorum misina boşalıyor bir türlü aradaki dengeyi kuramıyorum Altuğ kardeşim bana geriye doğru olta ile yürü yavaş yavaş diye bağırıyor ama kısmet bağlanacak ya! Kıyıya 1-1.5 metre kaldığında kalamayı ayarlayayım derken verdiğim 3-4 saniyelik boşlukta balık çevik bir hareketle kurtuldu ve bende Altuğ kardeşimin fırçaları eşliğinde moralim bozuk bir şekilde oltam elimde yeniden yem takmaya gittim.
    Aradan bir saat geçti geçmedi hop tekrar benim olta sallanmaya başladı tazı gibi koşup yapıştım oltaya balık oltada bu sefer kamış elimde hem sarıyorum hem de geriye doğru yürüyorum bu sefer kaçırmam seni diye içimden geçirerek paşamı kıyıya aldığımda bununda bir önceki gibi aynı ebatlarda olduğunu gördüm ve sonra sepete gönderdim. Tekrar beklemedeyiz herkesin gözleri oltaların ucundaki fosforlarda ve sohbetle vakit ilerlerken saat 1 buçuk gibi benim oltada yine bir vuruş hayırdır inşallah diyerek koştum ve yapıştım oltaya ama makinayı çevirmeye çalışıyorum ancak ne mümkün makine boşa atıyor aklımdan hemen makinanın içine kum girdi ve bozuldu diye kamış elimde geriye yürüyerek çekmeliyim diye düşünerek başladım geriye doğru yürümeye arkadaşlar hemen koştular ve kıyıda ne gelecek diye bekliyorlar kamış elde ben geriye doğru yürürken sert bir kafa darbesi oldu ve ondan sonra olta boşaldı allah dedim yine kaçırdık ama iki adım atmamla balığın halen oltada olduğunu anlayınca yaklaşık 25 metre yürüdükten sonra balığın kıyıya 2-3 metre kala su üstü yaptığını gördüm ancak yanına gelene kadar ne yakaladığımın farkında bile değilim, balığı kıyıya aldıktan sonra ne yakaladığımı görmek için yanına geldiğimde o an şoka girdim devasa bir yaratık kumların üstünde öylece uzanmış yatıyordu hayatımın en büyük balığını yakalamış ve sevinçten ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım. O kadar çok bağırmışız ki çevrede oturanlar bile evlerinden çıkıp yanımıza gelmişler ve maşallah!! maşallah!! sesleri ile bizi tebrik ediyorlardı hemen tartımızı getirip balığı tarttık ve tam 5 kilo 230 gram geldi. Sevdik okşadık sevindik çıldırdık hatta o kadar bağırmışım ki sesim kısıldı iki gün kısık sesle konuştum. Yaklaşık yarım saat sonra kendime geldiğimde tekrar oltamı yemledim ve deniz ile buluşturdum saat 2 buçuk gibi 900 grama yakın bir paşayı daha yakaladım o gün deniz tamamı ile bana çalıştı desem yeridir. Yan tarafımızda bulunan diğer arkadaşlarımızdan biri de 980 gramlık bir paşa aldı daha sonra bizim ekipten Adnan ustamız bir eşkina yakaladı ve buda yakaladığımız son balığımız oldu gece 3’ten sonra yağmur yağdığı için pek olta atma imkanımız olmadı sabah 9 gibi avımızı sonlandırım Balıkesir’in yolunu tuttuk.Herkese güzel günler diliyorum.

Kullanılan takımlar: Muhtelif kamış ve makinalar
    Yem : Mamun

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrik ederim Bahadır..Epeydir güzel avlar yaptığınızı biliyorum ama busefer mükemmel bir av olmuş..;)

Yarın çayını içmeye geliyom,canlı anlatırsın artık..:D

4. Bahadır

Bahadır Üye

Ayıp ettin Erdal abim gel buyur canlı kritik yaparız sonunda sizlerden öğrendiklerimizle bu seviyelere gelebildik çok şükür

5. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler Bahadır,,o ne paşa öyle,,maşallah,
    iyi günündeymişsin,,bütün avların bu güzellikle geçsin....:)

6. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

O ne güzel bir levrek. Kim bilir nasıl mutlu etmiştir. Tebrikler...

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler bahadır abi eline emeğine sağlık sahiden yakışıklı balık tebrikler

8. Bahadır

Bahadır Üye

Bülent abi teşekkürler dediğin gibi çok iyi günümdeydim :D daha büyükleri senin olur inşallah.

9. Bahadır

Bahadır Üye

Çok teşekkürler mutluluk ne kelime çıldırdık valla:)

10. GokhanSacakli

GokhanSacakli Üye

Tebrikler Bahadır valla helal olsun sıraya dizmişsin paşaları. Çok güzel av olmuş dahası da rastgelsin...

11. Bahadır

Bahadır Üye

Teşekkürler dostum daha irileri sizlere rastgelir inşallah