Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21.12.2014 PAZAR PAŞASI...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Medelay tarafından paylaşıldı.

1. Medelay

Medelay Üye

Yer Marmara, tarih 21.12.2014, saat 05.40, sahte kendo sea bass minnow 170f renk kodu 24, kamış shimano catana 2.70 20-50 atarlı, makina daiwa regal 5ia 3000, misina sufix 832 ghost 0.20 --- paşa tamı tamına 2.200 kg ve 58.5 cm geldi.

Pazar sabahı av arkadaşlarımla önceden sözleştiğimiz gibi saat 03.00 da buluştuk ve yola koyulduk. meraya vardığımızda saat 04.00 ü geçiyordu. kısa bir hazırlıktan sonra meradaki yerimizi aldık ve atçeke başladık. hava oldukça rüzgarlı ve deniz dalgalıydı. dalgaların ve soğuğun etkisiyle arkadaşlar ıslanıp hasta olmamak için yer değiştirdiler ve daha az dalga alan ve yüksek bir yere geçtiler. bu arada göz ucuyla da birbirimizi kontrol etmeyi ihmal etmedik. yaşanacak ufak bir kazada müdahale şansımızı yok etmek istemiyorduk.
    önceki denemelerimizden boş dönmüş olmanın hırsı ile ıslanmayı da göze alarak full konsantre bir şekilde bir saat boşa atıp çektikten sonra rüzgarın da etkisi ile iki kez ipim dolaştı. ilkinde kesip tüm takımı yeniden bağladım fakat ikincisinde bunu göze alamadım ve ipi kesip double uni knot düğümle tekrar birleştirdim.

14 cm.'lik sahteyle çalışmanın bir fayda getirmediğine karar verdim ve aynı sahtenin 17 cm. olanı ile çalışmaya devam ettim. daha 10 atış olmamıştı ki sağlam bir takılma hissettim. öncesinde birkaç kez daha takılır gibi olmuştu ama her defasında ufaktan bir tasma atıp bir saniye beklediğimde hareket olmadığını görmüş ve yavaş yavaş sardığımda da yosunlarla kucaklaşmıştım. bu kez de aynını yaptım ve tasmayı attıktan sonra daha bir saniye bile duraklamaya fırsat vermeden anında karşılığını aldım.

seri ve sert kafa vuruşları başlamıştı. kah ufak ufak kalama almasına fırsat vererek kah karşı koyup makinayı sararak elimden geldiğince dengeli bir mücadele ile yaklaştırmayı başardım. ara ara su üstüne çıktığında içimi bir korku kaplamaya başladı. düğümü sağlam atmıştım ama ya koparsa diye endişelenmedim desem yalan olur. sol tarafıma doğru atlamıştı sahteye, sonra önüme ve sonrasında da sağıma doğru yüzmeye devam etti. bu arada yorulmaya başladığını hissediyordum, zira su üstüne çıkmış ve debelenmeleri azalmıştı. bir elimle oltayı tutarken diğer elime kepçeyi alıp kepçelemeye kalktım. daha yarısı kepçeye girmeden son bir hamle yaptı ve tekrar uzaklaşmaya çalıştı. yorulmasını da fırsat bilerek tekrar kıyıya yaklaştırdım ve kepçeleyerek dışarı aldım.

bu arada arkadaşlar uzaktan ara ara beni kontrol ediyorlarmış. bir ara beni eğilip kalkarken görmüşler. sonra baktıklarında ortada yokmuşum. telaşlanmışlar denize düştüm diye. ben kıyıda paşayı sahteden çıkartmaya çalışırken kerem dostum adımı bağırarak koşturuyordu iyimisin diye. kenarda paşayı görünce aslansın sen abiii aslan bağırtıları arasında diğer arkadaşlara haber vermek için koşup uzaklaştı. iki dakikaya kalmadan diğer dostlarım da yanımdaydı.

sonrasında çalışmaya devam ettik. kerem dostum bir paşayı kandırdı gibi oldu ama seri davranmakta biraz geç kalınca balık etrafında bir iki tur dönüp yılan gibi kıvrılarak sahteden kurtuldu.
    saat 07.00 a kadar başka bir hareket olmayınca takımları toplayıp mutlu bir şekilde meradan ayrılıp evlerin yolunu tuttuk.
    diğer arkadaşlarım uyuyup dinlenmeye gittiler. ben ise eve gelip üzerimi değiştim ve doğru işe çalışmaya ofise geldim.

tüm gün ne yorgunluk, ne uyku hissettim. zira paşanın verdiği motivasyon her şeye bedeldi.

kısaca av hikayem bu şekilde.
    sürç-ü lisan ettiysem affola.
    daha iyilerinin sizlere nasip olması dileğimle.

Son düzenleme: 24 Aralık 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Abi süpermiş. Afiyet olsun. Daha büyükleri nasip olur inşallah.

Medelay bunu beğendi.
  4. Medelay

Medelay Üye

Sağol mesut. hepimize daha iyileri nasip olsun ;)

5. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Âmin abi. Birde seni bir yerden çıkartaçam abi ama nerden.

Medelay bunu beğendi.
  6. Medelay

Medelay Üye

insan insana benzer derler mesut, belki de karşılaşmışızdır :)

7. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Doğru söylüyorsun abi, dünya küçük :)

Medelay bunu beğendi.
  8. zarg

zarg Aktif Üye

Tebrikler.

Medelay bunu beğendi.
  9. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler herdaim rastgelsin..

Medelay bunu beğendi.