Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

210 cm tekne kamışı hakkında yorum lütfen !!

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında eşrefyarenci tarafından paylaşıldı.

1. eşrefyarenci

eşrefyarenci Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum, genelde kıyıdan avlanmaktayım ancak tekneye çıktığımız da oluyor.
    Elimdeki kamış fiber malzemeden 2 parça 210 cm 100 - 250 gr atarı var, sec 2 düzeyinde öğrenebildiğim kadarıyla fast action sınıfına giriyor. makina ise OKUMA REVENGER PRO RVP 55 - ip misina 0,25 23,5 KG çekeri var. Tekne kullanımı açısından sizce nasıldır, daha başka nerelerde ne şekilde kullanılabilir ??

Yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

teknede 210 kamış boyu uygun. avlandığınız bölgeyi bilmiyorum. ben İstanbul boğazda 210 fladenin boat kamışını kullanıyorum gayet memnunum. modelini tam hatırlamıyorum. 3 metreye kadar kamış teknede kullanılabilir ama 3 metreden sonra hem yorucu hem de rahat edilmiyor. bazen başka teknelerde görüyorum adam 4 metre surf kamış kullanıyor çektiği eziyet yüz ifadesinden belli. kısacası tekne için 210 bence ideal kamış boyu.

4. eşrefyarenci

eşrefyarenci Yeni Üye

Genelde kuşadası ve didim de avlanıyorum ki yeni başlayan birisiyim. Min. 200 gr kurşun kullanıyorum. Yanımdaki kişilere baktığım zaman kamışlarının eğilmesi aşırı derecede fazla oluyor. Bendeki kamış ise baya sert kalıyor. Varmak istediğim noktada ise sert kamış mı kullanmak yoksa daha yumuşak aksiyonlu kamış mı kullanmak iyidir ? Eğer bu konuda tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Genelde tuttuğumuz balıklar mercan, ispari, kopez, Şayet daha Bodruma gidemedim, orada da Çupra meşhur.

5. enginson

enginson Daimi Üye

FLADEN VANTAGE BOAT 210 20-30 LBS Fladen olta kamışları FLADEN AVmarketi.com
    benim kullandığım kamış bu, hem aksiyon olarak diğerlerine oranla yumuşak bir kamış hem de 200 300 gr kurşunlarda güzel çalışıyor ve insanı yormuyor. hiç o bölgede avlanmadım. birde ben ip misina kullanıyorum dolayısıyla en ufak balığı bile misinadan dolayı çok rahat hissediyorum. o bölgelerde avlanan arkadaşlar ustalar illaki vardır. size yardımcı olurlar.

eşrefyarenci bunu beğendi.
  6. eşrefyarenci

eşrefyarenci Yeni Üye

TEŞEKKÜR EDERİM.

7. enginson

enginson Daimi Üye

rica ederim :)

8. mrt55

mrt55 Aktif Üye

eşref bey kullandığın ekipman yaptığın av ile uyumlu. zaten adı üstünde bot kamışı. diğerleri seninkine imreniyordur.

9. eşrefyarenci

eşrefyarenci Yeni Üye

iyi görüşleriniz için teşekkürler, tam mantığını kavrayamadığım nokta ise kamışın aksiyon seviyesi, tekneden yapılan avlarda hangi aksiyonlar daha uygun olur. Kullandığım kamış fast action diye tabir olunan sec 2 kategorisin de bir kamış, diğer kamışlara istinaden çok sert kalıyor, hassasiyet açısından hangi kamışlar tercih edilmelidir? yada bendeki fast action ( sec 2 ) sert kamışın hassasiyeti diğerlerine nazaran daha mı iyidir ??

10. mrt55

mrt55 Aktif Üye

ağır kurşun derin suda yumuşak bir kamış kullanamazsın. kullansan da hiçbir şey hissedemezsin. balığın dipte vurduğunu ancak ağır kurşun sert kamış ile hissedebilirsin. tecrübelerim bu yönde. o yüzden söyledim ekipmanın doğru diye. bir de aksiyon için söyleyeyim. fırlatma atma çekme gibi bir durum yok derin suda. sadece atıp bekleme ve geldiğinde çekme var. o nedenle ekipman doğru ancak o ekipmanı kıyıdan kullanamazsın özellikle kamışı. makineyi de teknede ve kıyıda yemli avda kullabilirsin, makine de spin için uygun değil. kamışta sadece tekne için uygun kıyıda yemli ve kıyıda spin için uygun değil.

Önder Kanığ bunu beğendi.
  11. eşrefyarenci

eşrefyarenci Yeni Üye

ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.