Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

22.12.2015 Salı Kıyıdan Mırmır Avı

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Akşam havanın soğuk olmasına rağmen 10 gündür gidemediğim ava gitme fırsatı buldum. Solunar verileri her ne kadar balık yok diye gösterse de ben şansımı denemek istiyordum. İlk atışlarda alınıp sonra suya iade edilen birkaç yavru balık ve ardından yarım saatlik sessizlikten sonra seri şekilde balıkları aldım. Kaliteli ( fudo 370 5no) iğne kullanmama rağmen ne olduğunu bilmediğim ve çok zorlayan bir balık iğnemi kırarak kurtuldu. fotoğraftaki boyutlarda olan bir tane mırmır yada çipurada son anda kıyıda iğneden kurtularak yaşamaya devam etti. Yem sülünez takım 2 köstekli klasik ve sade dip takımı.

Herkese Rastgele...

20151223_013231.jpg

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
tebrikler daha iyileri rast gelsin

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
tebrikler ,bende bugün akşam deneyecem inşallah sülünezi nasıl takıyorsun bi usulü var mıdır ?

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
tebrikler ,bende bugün akşam deneyecem inşallah sülünezi nasıl takıyorsun bi usulü var mıdır ?

genel mantığı bu şekilde. Ama bence sülünezi kabuğundan çıkardıktan sonra istediğiniz boyutta kesin. Yem şişine geçirip yem ipiyle sarın sonrasında iğneye takın.

befalcon

Aktif Üye
Adı
Sinan ŞAHİNOL
Tebrikler. Kıyıdan mırmır için genelde yaz gecelerini tercih ederim. Özlemişim valla. Bence mırmır birçok balıktan daha lezzetli. Daha güzelleri rast gelsin.