Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23-06-2012 turna avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında trakonya79 tarafından paylaşıldı.

1. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Herkese merhaba; ilk kez bu yıl heves edip turna balığı sevdasına düştükten sonra,onlarca deneme yapmama rağmen bir tane dahi turna kandırmamıştım taaaki 23 hazirana kadar :harika:

23 haziran cumartesi saat 16.30 gibi Arkadaşım sametle birlikte düştük yollara yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra avlağımıza vardık botumuzu şişirdik suya indik derken saat yaklaşık olarak 18:15'i gösteriyordu.(biraz ağır davrandık balıktan ümidimiz yoktu)

hava parcalı bulutlu ve açık

rüzgar kuzey ve kuzey doğudan 8 ila 10

sudaki görüş ''cam gibi''

sahteler savagear muhtelif az dalarlı ve derin dalarlı rapalar.

ilk turnayı saat 18:45 sularında aldım atışımı yaptım sardım sardım sardım sahtem görünmeye başladı derin dalarlı olduğu için botun altına doğru ivmelendi bende motoru sarmayı bırakıp kamışı yukarı kaldırıp sahteyi tam sudan çekiyordumki oda ne :eek:

botun hemen altından 54 cmlik bir turna ok gibi fırlayıp benim savagearın ensenine geldi hafif duraksadı sahtemin sudaki derinliği yaklaşık bir karış (nerede ise su üstü) çok hafif bir hareket vermem le turnanın sahteye hamle yapması görülmeye değerdi :D

olay tam yarım metre önümde oldu :eek:
    bunu hiç unutmayacağım turnanın sahteyi ağzına aldığını görür görmez (makineyi hiç sarmadan) kamışı kaldırıp turnayı botun içine aldım ve oldu skor 1-0 :D

Balığı aldığım bölgede bir kaç atçek daha yaptım ama gelen giden olmadı daha sonra biraz daha ileriye bir sazlık kümesinin içine doğru girdik botumuz ile...

Alabalık desenli sahte ile atçek yapmaya başladım ve ısrarlı atışlarımın birinde sahte suya düşer düşmez 58 cm yapıştı balığı sararken bayağı kalama aldı ve en sonunda bir sazlık kümesinin dibine girip oltamı taktı :(

yaklasık 4-5 dakika cebelleştikten sonra oltam kurtuldu baktım büyük bir yosun geliyor yosunun hemen arkasındada bir salıntı var balık can havli ile son bir iki dalış daha yaptı ama artık enerjisini yitirmişti 58 cm oldu 2-0

bundan sonra yaklaşık bir yarım saat herhangi takip yada vuruş olmadı tam dönüşe geçerken bir vuruş daha aldım bayağı karşılık veriyordu ama resmini göremedim :confused: nasıl oldu ise savageardan kurtuldu :eek:

son bir kaç atış daha yapalım derken 41 cmlik bir turna daha yakaladım abileri gibi karşılık falan veremedi havanın kararması ile botumuzu indirip dönüş yoluna koyulduk.

böylelikle uzun zamandır peşinde olduğum turnayı yakaldım ve şeytanın bacağını kırmış oldum :D

darısı diğer turna sevdalı arakadaşların başına inşallah.

ben deniz.
    arkadaşım samet.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Tebrik ederim.Güzel kuzeyliler....Daha irilerine de inşallah...

4. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

teşekkürler sayın abim;senin alabalıklar kadar değerli değiller kısmet olursa yarın rizeye gidiyorum bakalım kırmızı beneklilerin durumu ne :harika:

5. arno_16

arno_16 Aktif Üye

anladımki ben deki acemi şansıymış tatlı su için ilk turna avımda denk geldi.öğrenecek çok şey var aslında turna için.tebrikler maşşallahları var her zaman daha güzelleri denk gelmesi dileğimle saygılar...

6. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım herzaman bereketli ve neselı olsun.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Özkan, güzel Turnalar :)

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi maşallah güzel balıklar almışsın

9. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler kardeş(ismin yok)bereketli olsun devamlarını dilerim.

10. hunterakrep

hunterakrep Üye

Tebrikler güzel av olmuş. Bundan sonra da rastgelmesi dileğiyle.

11. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Yapma bunu Özkaaann:D

Artık zarganalar gelene kadar turnaların çekeceği var senden.:harika: