Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

23.12.2012 At-Çek Levrek-Lüfer-Martı Avı

ambrosia

Daimi Üye
Sabah suyu : sıfır çektim.
Öğle molası ve keşif için düştüm yollara. En son Uluç ile görüştüm. Bir yer buldum inişi var ama çıkışı var mı bilmiyorum dedim ve indim...

Siz siz olun asla ama asla benim gibi yanlız yollara düşmeyin !!! En az 2 kişi at-çek için yola çıkın...nacizane tavsiyem...bana bakmayın siz.

Akşam üstü çalışmaya başladım. Açıkçası ümidim yoktu. Bir martı sahteme daldı ve gagasına ikinci bir burun deliği açıldı (4 delik var gagasında). Ne yazik ki yapacak bir şeyim yoktu. Martıyı sağsağlim saldım. Ardından kıyıya paralel ve yakın mesafeden bir paşa bindi. Havanın kararması ile meraya lüfer girdi...Sahtemin tekini sanırım atarken bir dala taktım ve orda bıraktım. Bu işde bir hayır var diyip avı sonlandırdım.

Sahte : muhtelif sahteler...hemen hemen hepsini denemeye çalışıyorum. Kimi beyaz seviyor kimi sarı...üst üste aynı sahteye atlayan bir levreğim olmadı henüz.

23.12.2012 At-Çek Levrek & Lüfer Avı - YouTube

Boy/Kilo : 57-58 cm / 2290 gram.

Not : Açıkçası Surf gözümde tütüyor. BU balık varken yemli ile skora gidilir sanırım. Günü birliğine gidebildiğim için at-çek şu anda daha cazip geliyor. Ersan Abi ve/veya Doğan ile yemliye çıkarız umarım.

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Balıklarda fotoğraflarda çok güzel, tebrikler

Levreka

Aktif Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Olay budur işte... :harika:

Gidilemeyen yere gitmenin, zoru başarmanın, heyecanı, keyfi çok ayrı olur.

Ödülü de böyle olunca, söylenecek söz kalmıyor.

Hafta sonu sana eşlik etmeyi çok isterdim ama malesef şartlarım uygun değildi Buluthan. İnşallah bir daha ki sefere peşine takılabilirim :D

Hee bu arada ilk fotoğrafa bayıldım. Wallpaper olarak kullanıyorum izninle ;)

helaldılı

Daimi Üye
Adı
adem demirtaş
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tebrikler,fantastik fotolarla takipcisi olduğum avcılardan biride sensin daha güzel avlar ve fotoğraflar beklemekteyiz ,rastgele.

SworDFish48

Aktif Üye
Tebrikler, yine guzel av yine guzel video:)
Dedigin gibi iki kisi daha rahat oluyor.
Martiyi tavuk donerciler alirdi satsaydin keske:)

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Merhaba Buluthan.
Muhteşem ve bir okadar da orijinal av tekniğin ile yaptığın harika avlarını
büyük bir zevkle izliyorum.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Buluthan
Amatör avcılığın ruhunu sonuna kadar temsil ediyorsun.
Mükafatını da görüyorsun.
Her zaman rastgelsin

ambrosia

Daimi Üye
@meteyldrm: teşekkür ederim size de rastgelsin.

@ainos: teşekkür ederim beğenmenize memnun oldum.

@Levreka: Beğenmene memnun oldum Hakan. İnşallah en kısa sürede. Önce yemli ile levrek ile tanışmanı tavsiye ederim. Fotoğraf için tam tersi. Bu güzel hayvanın bir pet şişe, sigara paketi, v.s. ile yanyana fotoğrafını eklemek istemedim. Kullandığım mezura 1 TL. Yanınızda bile taşıyabilirsiniz. Bilakis beni onere etmiş olursun.

@helaldılı:çok teşekkür ederim. Sahaya daha iyi bir fot. mak. götürmek isterim ancak soğuk havadan dolayı makina buğu yapıyor (arabaya binince) ve fot. mak. ıslaklığa ve balıklı ellere pek gitmiyor. Bu fotoğrafları kamera ile çekiyorum.Bazıları da video çekerken ki bazı karelerden alıntı.

@SworDFish48; eyvallah saolasın. O araziden arabaya balıkla bile dönebilmem zordu. 2 parti yaptım açıkçası.

@müthişaman; eyvallah Emre saolasın. Seninde yazıların ve avların harika.

@agartan; saolasın Şeref abi. Umarım benim gibi hevesli bir çok arkadaşın motivasyonu artırmayı sağlıyordur. Ustalar belki kızacak ama önemli olan sadece balığa gitmek gerisi sadece teferuat ve kısmet.

Not: sayın modlardan bir rica olacak. Forumda video eklerken çok sıkıntı yaşıyorum, direk videoyu gömünce video çık

mıyor. İlla sağına soluna bir şeyler yazmam yada silmem gerekiyor. Ayrıca şu anda bir başka konnumda yine aynı video çıkıyor diğer video sanki hiç olmamış gibi. İlgilenmeniz yada yardımcı olmanızı rica ederim.

https://www.baliksevdam.com/forum/cek-ve-surf-casting-avlarim-video-7611.html