Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23/12/2012 Spinning Levrek 2.6Kg

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında SworDFish48 tarafından paylaşıldı.

1. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Selamlar;
    Dün ki avdan sonra aynı merayı bir daha yokladık bu sefer daha güzel süprizler karşıladı bizi.
    Av hikayesi;

Belki gideriz belki gitmeyiz diye akşamdan badim le aksamdan tam karar veremedik. Bu sabah 8 gibi kalktım mesaj attım badime cevap yok bastım gittim teknenin yanına hem tekneyi kontrol edeyim hemde oralarda atçek yapayım dedim hala orda kaçırdıgım 2kg lık levrek aklımda:) saat 11 gibi dondum eve kahvaltı felan yaptım forumda felan takılıyorum badim hadi gidelim diye aradı pek canım istemedi gitmek çünki her gittigimizde balık alacakmıyız diye söylenip duruyordum. neyse atladık arabaya düştük yollara bende hala isteksizlik var arkadaşım soruyor pek durgunsun felan;

- yaw her gittimizde balık alacakmıyız sanki yağmurda var felan
    - kankam dedi bugun tuttugumuz balığı pişiriyoz beraber öldürüyoruz diye şartlandırdık tabi süper olur. enson böyle dedigimizde zıpkınla güzel bir AKYA ve KOFANA vurup akşamına ziyafet çekmiştik.

neyse vardık meramıza oooooowwww her yer oltacı:):) ama spinci yok hafta sonu millet vakit geçiriyor neyse. biz deneye deneye gidiyoruz millet yaptıgımız işe gülüyor felan ufacık sarpa tutup bagırıyorlar ben sadece gülümsüyorum:)
    neyse ben Dünkü aldıgım levregin buruna gittim deniz yükselmiş yine seke seke taslardan gectim 2-3 atış yaptım ovvv diyorum hava tam levrek havası neyse 2-3 atış daha yaptım aman allahım oneee!!!! kaloma açıyor sarmama izin vermiyor.

en son avda örgüden baya kesmiştim örgüden sonra misina vardı onceden sarmıştım misinayı örgü alınca yabana gitmesin diye üstüne sarmıştım anlıyacagınız az bir örgü misina var örgü bitti normal misinaya geldi oda cok az kaldı mücadele felaket korkuyorum bir yandan misina patlayacak dügümden felan.

bir gün öncesi yedek kafaya komple örgü sarayım diyordum üşendim sarmadım bana iyi bir ders oldu yusuf yusuf çektirdi:)

neyse badimi çağırdım oda yakınımda çalışıyor koş dedim bu seferki fecii kepçeyi hazırla,

Kepçesiz çıkmam abi, kaçırdıgım kocaman azman levrekten sonra kepçesiz sahnelere çıkmıyorum:)

neyse badim geldi, kepçeyi aldı eline bekliyor ben heyecandan çatlayacagım ve yusuf yusuftan ya yine kaçırırsam balığı baya yordum çekmem nerdeyse 15 dk dan uzun. sağolsun ikimiz güzel bir iş çıkardık aldık levregi hemen fotograf işleri,

neyse aynı yere cıktık balıgı sağlama aldıktan sonra yan yana gectik atışlarımızı yaptık. kankam sordu

-ilk atıştamı aldın
    -yoo 5-10 sefer atmışımdır dedim

öyle derdemez bir tane daha atladı:):) bak bu dedim ilk atışta ha ha ha felan keyiflendik iyice onuda aldık oda 1 kg vardı.

Sonra çalışmaya devam, bir süre sonra sahteleri değiştirdik deniyoruz farklı farklı balıklar takip ediyor sahteyi yakına gelince kaçıyor arada vuruyor felan uğraştık baya sonra Badim birtane çekiverdi güzel bir levrek arkasından 3-4 tane daha geliyorlardı takiptelerdi:) o levregi de aldıktan sonra devam ettik çalışmalara hava kararmaya ve yağmur atıştırıyordu geriye doğru arabaya doğru yol aldık deneye deneye gidiyorduk.

bundan 2 av önceki aldıgımız levreklerin yerine geldik orda atış yapmaya başladık kankamın sahteye güzel bir levrek atladı çekiyordu yarı yolda bıraktı kaçtı.

dedik bizim nasibimiz bu kadar 3 ü geçmeyecek hadi dönelim dedik arabaya geldik arabadan terazi ile ölçtük büyükten küçüğe 2.6kg, 1kg, 600gr ve atladık arabaya ve tuttuk evin yolunu... Herkese herzaman Daha iyileri Rast gelsin...

Makine:Okuma Octana OT-40
    Kamış:Cormaran Bull Fighter 2.10cm 5-25 gr
    Sahte: Shimano Fortuna 9cm 01T (balıkların ikiside bu sahte ile)

Badiminki:
    makine: Penn
    kamış:Cormaran Bull Fighter 2.10cm 5-25 gr
    Sahte: River2sea Rover 98 R12

Fotoğraflarla fazla uğraşamadım yağmurdan dolayı bu seferlik böyle olsun...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ahmet usta tebrik ederim bu aralar levrek çoştu oralarda :) ama levreklerden süt akıyor el insaf :) artık bir dur deyin :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ahmet

İlk levrek tüm tebrikleri alacak türden, diğerleri de bonus bence

İstemeye istemeye gitmek midir nedir bu işin sırrı? :D

5. eczserkan

eczserkan Üye

Ahmet otomotiğe bağladın valla imrenmiyorsun .bende bugün rover128,dünde ima komomoyu denize kurban verdim karşılığında bol bol hava aldım

6. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok güzel ve çok titiz hazırlanmış bir rapor..
    Ellerine sağlık ve tebrikler...

7. Umut

Umut Üye

Tebrik ederim tekrardan.. Bizde mi o taraflara gelsek bilemedim ki :)

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Tebrik ederim. Birkaç arkadaşım egeli ve balık olmadığını söylüyorlar. Onlara inat bu güzel raporlarınızı gösteriyorum kendilerine ve ekliyorum "tutan tutuyor, maheret biraz da tutanda"

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Bu ekibin günceleri yeni bir renk,yeni bir soluk getirdi levrek avına.
    Ava katılan tüm arkadaşları kutuyorum.
    Fotoğraflardaki emek ve özen için de.

10. frenist

frenist Aktif Üye

Maşallah dostum, daha iyileri denk gelsin inşallah...

11. öncü

öncü Aktif Üye

Harika balıklar her daim rast gelsin.:)