Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23 Eylül 2012 Denizin derinliklerinden gelenler, Murat ve Hale ile.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sevgili arkadaşlar Fethiye'den gelen Murat ve eşi Hale kardeşlerim ile denizdeyiz, taze sardalyalarımızı yem olarak enine doğru dörder parça halinde kesmeye başladık bile, aklımızda mercanlar var, bu sefer açıklarda mercanları arayacağız.
    Hava biraz esintili, denizde biraz çalkantı var ama gene de çok güzel güneşli bir balık havası var diye sohbet ediyoruz, bana sorulan soruları cevaplandırıyorum, takımlarımızı hazırlamaya başlıyoruz bu arada avlak yerimize geldik, benim yemleri nasıl taktığımı gösteriyorum, gerçi onlar ikiside usta avcılar ama bana her şeyi soruyorlar, benimle olmaktan çok memnunlar, ben de onlarla tanışmaktan çok mutlıyum.
    Oltalarımız denizde çok balık olmasa da hedefimiz akşam yiyeceğimiz balıkları avlamak arada sırada birbirimize soruyorum bu kadar yeter mi diye, fazla balık olmasa da gelen iri bir istavrite bir ooooooo çektik, sonra gopesler, orta irilikte mercanlar, bu arada çok küçük mercanları da tekrar suya atıyoruz.
    Biraz karnımız acıktı Hale kızım hemen aygazda çayımızı demliyor, hazırladığımız böreklerimizi çıkardık ve yemek molası verdik çay çok güzel gitti, bizler de çeşitli konularda sohbetlerimize devam ettik.
    Konuştuğumuz bir konu vardı sportif balıkçılık, ben de dahil bu sportif balıkçılığı tartıştık, ve şu kanıya vardık, insanın koca bir kanca ile yakaladığı balığa acı çektiripte, ölümle başbaşa getirip korkuttuktan sonra tekrar salması ne kadar doğru, tabi Allah diğer hayvanları insanların yemesi için yaratmış ama acı çektirilmesi için değil ve bu işleri bir spor gibi sunmanın çok yanlış olduğunun sonucuna vardık, artık balık yakalamaktan ve yemekten bıkan ne yazık ki varlıklı insanlar bu spordan çok zevk alıyorlar.
    Bizler ise limitler dahilinde yemek için balığımızı tutuyoruz bu avımızda da bu felsefeyi gerçekleştirdik ve işte tuttuğumuz balıklar güzelce temizleyip akşam yemeğimizi hazırladık, çok güzel bir soframız ve balıklarımızla etrafımızda sevgili kardeşlerimiz. günün yorgunluğunu üzerlerimizden attık. :) :) :)
    Sevgili Murat ve Hale'ye taaa uzaklardan gelerek bizleri ziyaret ettikleri için onlara burada da teşekkürlerimi sunuyorum.
    Sizlere de güzel balık avlarında yiyeceğiniz kadar balık tutmanızı dilerim. Sevgiler, selamlar, saygılarla hoşça kalın. :) :) :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. öncü

öncü Aktif Üye

ilk tebrik benden olsun orhan baba harika balıklar afiyet olsun:)

4. sabora

sabora Daimi Üye

:harika:

Bu benimde unun zaman düşündüğümü bir konu Orhan Ağabey. Ve ben de tam olarak aynı şeyi düşünüyorum. Madem tutup yemeyeceksin, ne demeye o hayvana eziyet çektiresin :( Ama tuttuğun balıklar daha yavru denecek boylarda ya da o balığın neslini devam ettirecek ideal anaçlıkda ise salacaksın o balıkları tabiiki.

Bu arada tuttuğunuz balılar için sizi ve misafirlerinizi tebrik ederim Orhan Ağabey. Afiyet olsun.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Deniz, sohpet ve balık.
    Daha başka ne olsun.
    Her zaman rastgelsin

6. bluedeep83

bluedeep83 Üye

yine bir orhan baba resitali valla helal olsun abim ortam balıklar süper afiyetler olsun

7. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Orhan abi; av güzel, muhabbet güzel, dostllar güzel e balıklarda güzel, daha ne olsun. her daim rast gelsin.

8. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler Ömer kardeşim, inşallah sana da nasip olurlar.
    Sevgiler hoşça kal.:):):)

9. Orhan Küçükbiçmen

Ben de seninle aynı fikirdeyim, sportif balıkçıların vejeteryan olduğu söyleniyor.
    Sevgiler hoşça kal Sabahattin kardeşim.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Ben de seninle aynı fikirdeyim, sportif balıkçıların vejeteryan olduğu söyleniyor.

11. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Şeref kardeşim.