Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

240cm // Tele Spin Tavsiye..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında trkc tarafından paylaşıldı.

1. trkc

trkc Aktif Üye

S.a.

At-çek için teleskobik spin kamış düşünüyorum. Boy olarak en fazla 240cm ve 10-40gr civarında bir atar aralığına sahip olacak.

Parçalı 180cm V System(Lrf) kullanıyorum. Kamışı sök-tak, bazukaya koy-çıkar, makineyi çıkar-tak, her seferde ipi halkalardan geçir vs. derken bütün bunlar yaklaşık 10-15dk zaman alıyor. Sadece pratik olması nedeniyle teleskobik düşünüyorum.

Belirttiğim özelliklerde, ip misinaya uygun, sağlam tele spin tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Limit: 200-250₺

Şimdiden teşekkürler.:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. göcen

göcen Aktif Üye

telespini bir savurursun iki savurursun üçüncüde sıkışır kapatamazsın. aldığına da lanet okursun alacağına da. millet 40 50 metre atar senin sahte 8 10 metre gider yine sinir olursun. fakat çevremde turna için bir iki kişi shimano telespin kullanıyor memnunlar. erim aramıyor kamışa çok abanmıyorlar. öyle olunca pek sorun çıkmadı.

fishlover ve coner bunu beğendi.
  4. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Ben aldım parça kırdı parça bulmak ta zor shimano vengance

fishlover ve coner bunu beğendi.
  5. trkc

trkc Aktif Üye

10 dk. geçmeden tam tahmin ettiğim yorumlar gelmeye başladı.:)
    Ben de farkındayım parçalı gibi olmadığının ama yok mudur piyasada bekleneni veren güzel bir telespin?

V System'in teleskobik olanları sıkıntılı diye duymuştum mesela. Hani bilinen, memnun kalınan bir telespin modeli bilen çıkar diye bekliyorum.:)

Ogiveogi bunu beğendi.
  6. göcen

göcen Aktif Üye

demekki tecrübeyle sabit :) ben ilk rapala atıcam dediğimde bir arkadaş al şu telespini dedi kendi eski kamışlarından bir tane denemek için verdi. markayı gerçekten hatırlamıyorum. ilk atış bi daha kapanmadı hala açık herhalde.

7. trkc

trkc Aktif Üye

Surf kamışlarda daha yüksek ağırlıklar atılırken daha hiç kapanma problemi duymadım. Telespinde tam tersi. Hatta bi ara benim parçalı bile birleşmiş çıkmıyordu. Piyasada o kadar kamış üreticisi var ve sorunsuz bir telespin üretebilmiş olan yok herhalde.:)

8. coner

coner Daimi Üye

Spin kuralları berbat bir disiplin.Hala öğreniyoruz.:)

trkc bunu beğendi.
  9. göcen

göcen Aktif Üye

vardır muhakkak. yeni teleskobik kamışlarında kılavuzlarını spinler gibi iple sarıp epoksi benzeri malzemeler ile kaplıyorlar artık. shimano dam gibi markalar 3 5 atında sıkışacak kılavuzu kırılacak kamış yapıp kendilerini rezil etmezler sanırım. uzak atışlar şart değilse değerlendirilebilir de.

eskilerden bir abimiz alalade bir telespin ile güzel levrekler alıyor bizim 300 500 liralık kamışların havası var ama işlevi aynı sadece biraz daha konforlu aletler. yan yana avlanıyoruz adam balığı "doğruyor" bizde takip yok. belki de biz kamışı çok abartıyoruz. mesele doğru sahteyi seçmekte kamış makine 4. 5. sırada bence. 1.cisi balık olacak 2.si yemin uygun olacak 3.sü yemi güzel yüzdürüp valığın dikkatini çekeceksin .

trkc bunu beğendi.
  10. coner

coner Daimi Üye

Dam'mı.?

11. coner

coner Daimi Üye

Alet işler el övünür.
    Bu işe alet,nalet gerekli gerisi hikaye.