Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25.01.2013 Baracuda Avımız

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Yavuz DURUKAN tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz DURUKAN

Yavuz DURUKAN Yeni Üye

Avlak: İzmir kıyıları
    Katılımcılar: Ben ve ismini vermek istemeyen 2 arkadaşım
    Kullanılan malzemeler: SaveGear Pro Seri 2,70 10-30 gr Spin kamış,
    Daiwa Exceler 2500f Spin makina
    Rapala MaxRap 13 cm, 15 cm, 17cm çeşitli renklerde sahteleri (Listede adı geçen malzeme sadece benim kullandıklarım. Av partneri arkadaşlarımda da Spin takımlar bulunuyordu.)
    Hava Durumu: Çok şiddetli LODOS... Hava kapalı, ara ara yağmur atıştırıyor, Dolunay arada bulutların arasından kendini gösteriyor.
    Balıkların yakalandığı saatler: 23.00- 04.00 arası

AVIN HİKAYESİ:

Okulların tatil olmasıyla ve karne heyecanıyla genelde her Cuma akşamı olduğu gibi ava gitmek için yanıp tutuşuyordum. Bütün gün boyu gözüm havadaydı. Bu fırtınalı, Lodoslu havada nereye gider, nerede avlanırdık? Alternatifler sıkıntılı, hele yağmur altında avlanmak daha da zor. Arkadaşlarımla telefonlaşıp program yapıp nereye gideceğimize karar vermeye çalışırken yapılan konuşmalarda yağmurun ve rüzgarın etkisi hep önümüzdeki en büyük engel gibi gözüküyordu. Sürekli ziyaret ettiğimiz avlaklarımızda bu yıl hiç balık yakalayamadık desek yeridir. Bunun da etkisiyle farklı bir yere gidip şansımızı denemeye karar verdik. Yağmur da rüzgar da umrumuzda değildi.
    Gece 21.00 gibi buluşup yollara koyulduk. Yolda maruz kaldığımız yağmur ve rüzgar bizi macera dolu bir gece beklediğini gösteriyordu. Hatta arkadaşlarımda biri yolun yarısında geri dönsek iyi olur diye bir teklifte bile bulundu.
    Avlanacağımız meraya vardığımızda yağmur yağmuyordu. Ama aşırı bir Lodos esiyordu. Lodosun iyi tarafı arkamızdan esmesiydi. Hemen hazırlıklarımızı tamamladık. Çalışmaya başladık. Birimiz Kalamar deniyordu, ikimiz spin yapıyorduk. Rüzgarın sayesinde normalde atacağın mesafelerden çok daha ilerilere sahteyi gönderme şansımız oldu. Daha önceki avlarımdan edindiğim tecrübeyle sahteyi çekerken arada bekleterek ve süzdürerek avlanıyordum. Zaten Baracuda hep bekletip tekrar sarmaya başladığım anda sahteye atlıyor. Saat 23.00 civarı ilk Baracudayı ben aldım. Uzakta sahteye atlamıştı. Lodos sağolsun. Balığı yukarı almak için arkadaşlarım yardımcı oldular, kepceciliğimi yaptılar, sağolsunlar. Ben balıktan iğneleri çıkartmaya uğraşırken boşalttığım noktayı diğer arkadaşım aldı ve aynı noktalara atmaya başladı. İşim bittikten sonra biraz dinleniyordum ki yerimi alan arkadaşım 2. Baracudayı yakaladı. Gelen balık benimkinden büyüktü. Yardım ettik, kepçeledik, keyifler yerinde... Aramızda iyi ki gelmişiz, çok şanslıyız, yağmur yağmuyor gibi kritikler yapıyoruz. Gerçekten şanslıyız çünki yağmur yağsa pek çalışamazsın. Aradan yarım saat geçmeden ben 3. Baracudayı yakaladım. Bu da güzel, 2. balığa boy olarak epey yakın.
    Daha sonrasında 1-1,5 saat kadar uğraştık ama balık alanımız olmadı. Benim uykum geldi, aşırı yorgundum. Sabah 06.00 da uyanıp mesaiye gitmiştim. Arabada kestirmeye gittim. 2 saat kadar uyudum. Ben uyurken 2. balığı alan arkadaşım bir tane daha yakalamış. Saat 05.30 civarı beni uyandırdılar. Sabah suyunu kaçırmamak için arkadaşlarıma rica etmiştim. Uyandırmalarını istemiştim. Sabah suyunda daha ümitliydim ama malesef devamı gelmedi. Hava aydınlanınca arkadaşlarla fotoğraf çekip avımızı sonlardırdık.
    Hekeze iyi avlar...
    Sağlıcakla kalın...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Tebrikler:harika:

4. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Yavuz hoşgeldin.:)
    Maaşallah keyifli bir av olmuş.
    Güzel ıskarmozlar. Afiyetle.
    Sevgi ve selamlarımla...

5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Güzel rapor ve güzel balıklar..Emeğinize saglık..Afiyet olsun..

6. Yavuz DURUKAN

Yavuz DURUKAN Yeni Üye

Bahadır Abi selam...
    Denemeler yapmamıza rağmen bu yıl baya kötü geçti, bu av bizim spinden uzaklaşmamıza engel oldu. Eli boş dönmemek başka bi şey yaw...:harika:

7. Yavuz DURUKAN

Yavuz DURUKAN Yeni Üye

Teşekkürler. Avlar paylaştıkça güzel, sağlıcakla kalın.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Yavuz,
    Güzel bir av olmuş

9. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

tebrikler; arkadaslarla geceniz bereketli olmuş
    herzaman elimizde balıkla donemiyoruz.
    o zaman da mazeretimiz mutlaka oluyor.
    Levrek raporları da bekliyoruz :) selamlar...

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

tebrikler abi daha iyileri rast gelsin

11. murat48

murat48 Aktif Üye

Güzel bir av günü geçirmişsiniz. Tebrikler ve afiyetler.