Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25-26-27.11.2010 - Sarıkanat Av Raporumuz

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkoltası tarafından paylaşıldı.

1. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Merhaba,
    3 günlük yoğun avdan sonra bir rapor yazayım istedim.
    Perşembe günü hesapta yokken Kayabalığı Uluç'un telefonuna dayanamadım, meteorolojinin yoğun yağış ve fırtına verdiği havada tereddüt eden beni kandırdı ve öğleden sonra 13.00 gibi soluğu onun tavsiye ettiği merada aldık.:D İyikide gitmişiz.
    Rapalalarımızı taktık ve takımımızı gönderdik sulara.
    İlk birkaç atışta balıktan ses yoktu. Fakat daha sonra tek tük balık kendini göstermeye başladı. Çok güzel sarıkanatları birbiri ardına çekmeye başladık Uluç ile.
    Bu saatte balığın yapması akşam suyu için bizi fazlasıyla ümitlendirdi. Nitekim beklediğimiz gibi oldu ve akşam suyunda balık inanılmaz bollaştı ve at-çek şekline döndü. Gelen balıklarında seçmece iri sarıkanat olması fazlasıyla keyif veriyordu.
    Hava kararana kadar av yaptık ve havanın kararmasıylada toparlanıp dönüşe geçtik. Kovamda 33 parça çinekop-sarıkanatlı balık vardı.
    Dün ise güzel balıklar aldığımız meraya tekrar gidelim dedik ve Emre ile buluştuk. 06.15 gibi av yerinde idik.
    Rapalalarımızı suya gönderdik ve yine ilk başlarda tek tük gelen balık ilerleyen saatlerde bollaştı.
    Öğlen ise tamamen kesti. Yemeklerimizi yedik ve tekrar çalışmaya başladık.
    Öğleden sonra bastıran yağmur ve şiddetli lodostan dolayı 30 dakika kadar şemsiye altında bekledikten sonra yem varmı acaba diye istavriti denedik. Atar atmaz iri iri istavritler çaparimize geldi. 20 tanesini aldıktan sonra yemliye döndük ve buseferde yemli şov başladı. 160-170 gr. lık sarıkanatlar iri yaprak yemlerimize ikili ikili gelerek bize asıl av zevkini yaşattılar.
    Havanın kararmasıyla elimizdeki son yemleri bitirdik ve dönüşe geçtik. Bende 36, Emrede 55 balık vardı.
    Bugün ise dünün yorgunluğunu ancak sabah 10.00da kalkarak attıktan sonra 13.00 gibi boğazda avlanan arkadaşların yanına bir gidip keyfine olta atayım dedim. Furkan-Emre ve Kadem Ağabey'in yanına gittim, rapalamı tekrar sulara gönderdim. Balıklarda tekrar gelmeye başladılar. Akşamüstüne doğru Emir ve Uluç da bizlere katıldı, onlarda kısmetlerini aldılar denizden.
    17.00 a kadar kaldık. Tüm arkadaşlar keyifli av yapmıştık yine, sadece rapala ile çalıştık, 17 parça balıkla evin yolunu tuttum.
    3 günlük yoğun maraton bitmişti. Yarın dinlenme zamanıdır.:D

Takımlar:
    Shimano Forcemaster 4.50 surf kamış
    Shimano PA Fliegen makine
    7 cm Maria Princess ve Strike Pro rapalalar
    3 adet 3 no 1522 iğne, 0,28 mm. Berkley Trilene Fluorocarbon misinadan mamül çinekop takımı

25.10.2010

26.10.2010

27.10.2010

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Kasım 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emre

Emre Aktif Üye

Güzel avlar yapıyoruz Birol aman nazar değmesin..

4. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

maşşallah birol eline saglık kardeşim anadolu yakasından tavsiye edecegin bir yer varmı bana yarın sabah bi yoklayım diyom.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Amin:p
    Teşekkürler Sedat. Karşıyı pek bilmiyorum maalesef. Üsküdarda rapala atmanı öneririm ama. Bu aralar güzel rapala yiyor balık.

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Maşallah adaş,boşunuz yok.
    biz anncak haftasonu gidebiliyoruz , o da fırsat olursa.
    Ve tabii mahşeri kalabalıkta oltaatma şansı bulursak.

7. orca

orca Üye

TEbrikler, Avlarda, balıklarda süper güzel.

8. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler maşallah harika bir av olmuş

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım,, çok güzel balıklar,,,eeehh bizde izmirde tezgahlarda buzdan çözülmemiş çinekop bulursak anlamaya çalışacağız....

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bizde balığı bulmuşken fırsatı değerlendirdik adaş. İlk defa 3 av üstüste yaptım:p
    Teşekkürler Kemal Bey.
    Teşekkürler Enis.
    Teşekkürler . Oralarda zor tabii ama buzluda olsa belki taze balığa denk gelinebilir.

11. ozan1977

ozan1977 Aktif Üye

kardeşim kırmışsın balığın belini harikasın,bende dün yemli takıldım erol abiyle ama etraftakiler yüzünden çok rahatsız oldum..şöyle kimsenin olmadığı bir mera olsaydı ne güzel olurdu.saygılar.....rastgele..